آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
حوادث
۱۹

تلنگر

10 سال بلاتکلیفی در ماجرای قتل همسر

مرد معتاد که در جریان سوءظن به همسرش او را به خیابان کشاند و از پای در آورد، نزدیک ده سال بعد از وقوع قتل در حالی که عده ای از اولیای دم تقاضای قصاص دارند،از دادگاه تقاضای تعیین تکلیف کرد.

به گزارش خبرنگار جام جم، آذر ماه سال 89 زمانی که صادق داشت با لباس و سر و وضع خونی از محله شان در کرج گذر می کرد تا به خانه شان برسد،یکی از همسایه ها به او مظنون شد و موضوع را به پلیس خبر داد.

ماموران صادق را دستگیر کردند و او در همان لحظات اولیه بعد از دستگیری به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: به کراک اعتیاد دارم و برای همین از چند ماه قبل همسرم از زندگی با من خسته شد و خانه را ترک کرد. در این مدت خیلی تلاش کردم او را به زندگی برگردانم، اما قبول نمی کرد. هر بار موادمخدر مصرف می کردم، توهم می زدم که همسرم در حال خیانت به من است و این توهم خیلی برایم آزار دهنده بود. صبح روز حادثه باز هم مواد مخدر مصرف کرده بودم. با همسرم تماس گرفتم و ابراز دلتنگی کردم و با اصرار از او خواستم فقط چند دقیقه او را ببینم. بالاخره قبول کرد و به یکی از بلوارهای شهر کرج آمد. بعد به او گفتم چند دقیقه پشت بوته های شمشاد بنشینیم و در آرامش با هم صحبت کنیم. به این بهانه به جای خلوتی کشاندمش و با ضربات قمه او را  به قتل رساندم.

بعد از این که متهم به قتل اعتراف کرد،جسد کشف و مشخص شد با 9 ضربه چاقو از پای  در آمده است. متهم در دادگاه با تقاضای اولیای دم به قصاص محکوم شد و پدر و مادر مقتول و دو فرزند باید بعد از پرداخت تفاضل دیه تقاضای اجرای حکم را می کردند.

با فوت پدر و مادر مقتول، خواهر و برادران او به عنوان ورثه در جایگاه اولیای دم قرار گرفتند. در حالی که فرزندان مقتول از قصاص قاتل پدرشان گذشت کردند، دیگر اولیای دم برای اجرای حکم اقدام نکردند.

به همین دلیل روز گذشته متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران تقاضای تعیین تکلیف کرد و رو به قاضی گفت: نزدیک ده سال است در زندان هستم و از کرده خودم پشیمانم. تقاضا دارم تکلیف پرونده ام زودتر مشخص شود، چون گذراندن عمر در زندان برایم خیلی سخت شده است. قضات دادگاه بعد از شنیدن درخواست متهم برای صدور رای وارد شور شدند.

قتل برادرزن به دست داماد

مردی که درجریان درگیری خانوادگی برادر زن خود را به قتل رسانده و متواری شده بود، بازداشت شد.

سرهنگ فرج رستمی، فرمانده انتظامی شهرستان فسا به جام جم گفت: وقوع قتل مرد 43 ساله ای در پی درگیری خانوادگی در یکی ازروستاهای شهرستان فسا به پلیس گزارش شد. تحقیقات پلیسی نشان می داد عامل جنایت داماد خانواده آنهاست. متهم به قتل 29 ساله تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و جست وجوها برای دستگیری وی ادامه پیدا کرد.  وی افزود: در جریان تحقیقات پلیسی در کمتر از 24 ساعت رد عامل جنایت به دست آمدو او بازداشت شد. همزمان با تحقیق از این مرد جوان معلوم شد او با برادرزنش دعوا کرده و در جریان درگیری، وی را با شلیک سلاح ساچمه زنی به قتل رسانده است. متهم در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از وی ادامه دارد .

تولد نوزادان 5 قلو در مشهد

مادر مشهدی با تولد نوزادان پنج قلو در سومین بارداریش، صاحب هفت فرزند شد.

فریده اخلاقی، رئیس بیمارستان ام البنین (س) به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این مادر 28 ساله در سومین بارداری خود و در هفته بیست و هشتم در شرایط نزدیک به وضع حمل به این مرکز مراجعه کرد که پس از تلاش تیم پزشکی نوزادان با سلامت کامل متولد شدند. تا کنون سه نوزاد او مرخص و دو نوزاد دیگر همچنان بستری اند. این در حالی بود که این مادر از متخصص زنان یا ماما داروی کمک باروری دریافت کرده که دارو ها باعث چند قلو زایی شده است. کوچک ترین نوزاد او 700 گرم و بزرگ ترین آنها یک کیلو و170 گرم است. او دو فرزند دیگر نیز قبلا داشت که با آمدن پنج قلو ها تعداد فرزندان او به هفت نفر رسید.