آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
اقتصادی
۴

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی: سوخت مورد نیاز کشتی های ایرانی تامین است

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی که چندی قبل از سهل انگاری وزارت نفت در تامین سوخت مخصوص کشتیرانی خبر داده بود، اعلام کرد که با پیگیری های به عمل آمده، سوخت کم سولفور کشتی ها فعلا تامین شده است.

یحیی ضیایی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده سوخت کم سولفور مورد نیاز کشتی ها فعلا تامین شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مصرف سوخت کم سولفور کشتی ها (کشتیرانی و نفتکش) چه میزانی است، افزود: میزان مصرف به سفر کشتی ها بستگی دارد. بر اساس پیگیری انجام شده از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش، سوخت این شرکت ها تامین شده است.

این مسئول بیان کرد: به گفته این شرکت ها، هم اکنون در مخازن سوخت کم سولفور در حال ذخیره سازی است.

بر اساس این گزارش، دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی اوایل ماه جاری با گلایه از عدم همکاری وزارت نفت برای تولید سوخت نیم درصد سولفور  گفته بود: بر اساس مصوبه آیمو در سال 2005 و مطابق ضمیمه 6 کنوانسیون مارپل باید سوخت 3/5 درصد مصرفی کشتی ها به نیم درصد سولفور کاهش یابد.

ضیایی با بیان اینکه این مصوبه از 11 دی امسال (اول ژانویه 2020) برای تمام کشورها لازم الاجراست، یادآور شد: طی سال های اخیر مکاتبات بسیاری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با شرکت ملی نفت و وزارت نفت برای تولید سوخت کم سولفور انجام شده اما متاسفانه وزارت نفت در این قضیه سهل انگاری کرد و آن را پشت گوش انداخت.

وی عنوان کرد: در مکاتبات عدیده با معاون اول رئیس جمهور، مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمایندگان مجلس و... اهمیت موضوع تولید سوخت کم سولفور نیم درصدی را مورد تاکید قرار دادیم. به دنبال این اقدامات نمایندگان مجلس در برابر این مسئله حساس شدند و وزیر نفت را به مجلس فراخواندند.

این مسئول افزود: پس از این بود که با فشار نمایندگان مجلس، وزارت نفت، تولید سوخت کم سولفور را در دستور کار قرار داد، اما این کار وزارت نفت مانند نوشدارو پس از مرگ سهراب است.

ضیایی تنها راه عدم وابستگی به خارج در تامین سوخت کم سولفور نیم درصد را تولید آن در داخل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پالایشگاه های شازند، اصفهان و آبادان زیرساخت تولید سوخت کم سولفور با گوگرد نیم درصد را دارد، در این راستا با شورای عالی امنیت ملی مکاتبه می کنیم تا وزارت نفت را ملزم به تولید این سوخت در پالایشگاه اصفهان و آبادان بکند، ضمن اینکه از سازمان بنادر و دریانوردی می خواهیم برای کشتی هایی که در داخل خلیج فارس کاپوتاژ می کنند به مدت یک سال تنفس برای اجرای آیمو در نظر بگیرد.

وی بیان کرد: اگر سوخت کم سولفور کشتیرانی ها تامین نشود به دلیل سهل انگاری وزارت نفت، قیمت تمام شده کالاهای اساسی 1/5 برابر می شود.

ضیایی گفت: ایران در حال حاضر 95 شناور نفتکش 100 تا 500 هزار تنی، 130 فروند کشتی کانتینری و حدود 40 فروند کشتی متعلق به بخش خصوصی دارد.