آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

هافبک مدنظر استقلال در تست های پزشکی رد شد

هافبک نیجریه ای- استرالیایی مدنظر استقلال نتوانست تست های پزشکی این باشگاه را با موفقیت پشت سر بگذارد. برنی ایبینی، هافبک مهاجم 27 ساله نیجریه ای- استرالیایی مدنظر باشگاه استقلال دوشنبه این هفته برای انجام تست های پزشکی وارد ایران شد تا پس از تایید در این تست ها با آبی های پایتخت قراردادش را امضا کند. با این حال پس از اینکه نتایج تست های پزشکی برنی ایبینی دیروز به مسئولان باشگاه استقلال اعلام شد، مشخص شد که این بازیکن از ناحیه مچ پا دچار مصدومیتی قدیمی است و به همین دلیل باشگاه استقلال از به خدمت گرفتن این بازیکن منصرف شد. بهرام امیری، معاون اجرایی باشگاه استقلال این خبر را در گفت وگو با ایسنا تایید کرد.

برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال  زودتر از موعد مقرر

با صحبت های حیدر بهاروند اعلام شد سیاست فدراسیون فوتبال برای آینده نزدیک، زودتر برگزار کردن انتخابات ریاست فدراسیون خواهد بود.

حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال در خلال صحبت های خود دیروز در آذربایجان شرقی از زودتر برگزار شدن انتخابات پرده برداشت. بهاروند درباره زمان انتخابات این فدراسیون گفت: این اتفاق قطعا زودهنگام و پیش از موعد مقرری که پیش از این اعلام شده بود خواهد افتاد. سرپرست فدراسیون فوتبال درباره احتمال حضور دوباره تاج در انتخابات نیز گفت: معلوم نیست ما به عنوان فرد فوتبالی در این انتخابات هستیم و مجمع انتخابات است که تشخیص می دهد چه کسی در کجا رای بدهد.

مهاجم الجزایری در تمرینات تراکتور

بازیکن خارجی جدید تراکتور، یک الجزایری 29 ساله است که در تمرینات این تیم در ترکیه حضور یافته و پس از تایید کادر فنی، به لیست این تیم اضافه خواهد شد.

نام مهاجم جدید و خارجی تراکتور مشخص شد و او قرار است پس از جلب رضایت کادر فنی تراکتور، به لیست این تیم در نیم فصل دوم اضافه شود. با توجه به خواسته کادرفنی تراکتور برای تقویت تیم در فاز تهاجمی، با یک مهاجم جدید که سابقه بازی در لیگ پرتغال را در کارنامه دارد، توافقات حاصل شد و پس از حضور در ایران و پس از پشت سر گذاشتن تست های ایفمارک، این بازیکن به اردوی تیم در کشور ترکیه اضافه شد. اوکاچا حمزویی بازیکن الجزایری و 29 ساله مدنظر کادرفنی تراکتور هست که توانسته تست های پزشکی ایفمارک را با موفقیت پشت سر بگذارد. با توجه به مصوبه هیئت مدیره باشگاه تراکتور، بازیکنان جدید باید آمادگی جسمانی و قابلیت های فنی شان را در تمرینات تیم نشان دهند؛ از این رو اوکاچا حمزویی، راهی اردوی تیم در آنتالیا شده تا طی سه جلسه تمرینی آمادگی بالا و توانایی هایش را ثابت کند.

گل محمدی: در 36 روز 6، 7 مسابقه سخت و حیاتی داریم

سرمربی پرسپولیس گفت: شروع سختی در نیم فصل دوم داریم و باید در 36 روز باید 6، 7 مسابقه حیاتی و تاثیرگذار در لیگ و همچنین لیگ قهرمانان انجام دهیم.

یحیی گل محمدی، در مورد حضورش در پرسپولیس اظهار داشت: خیلی خوشحالم که دوباره بازگشتم، حس خیلی فوق العاده ای دارم و افتخار بزرگی بود که بعد از 7 سال دوباره نصیب من شد. امیدوارم با حمایت هواداران و انرژی مثبت آنها کارهای بزرگتری انجام دهیم و بتوانیم جام های خوبی ببریم. خودم خیلی امیدوار هستم تا با همدلی و اتحاد خوب بتوانیم به اهداف مان برسیم. وی در مورد اینکه چقدر به نیم فصل دوم امیدوار است، گفت: شروع نیم فصل دوم، شروع سختی است. در 36 روز باید 6، 7 مسابقه سخت و حیاتی و تاثیرگذار در لیگ و همچنین لیگ قهرمانان را انجام دهیم.سرمربی پرسپولیس عنوان کرد:برای آماده سازی بیشتر 10 روز فرصت داریم، اما فرصت زیادی نیست و باید انرژی و وقت بگذاریم تا بازیکنان را برای این مسابقات هماهنگ و آماده کنیم. مطمئنا تیم ما رفته رفته بهتر خواهد شد.

مخالفت با استعفای مدیرعامل ذوب آهن

مدیرعامل شرکت ذوب آهن با استعفای مدیرعامل تیم فوتبال این شرکت مخالفت کرد. منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن در نشست معارفه سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب آهن اظهار کرد: آقای محمدی آخر صحبتش چیزی گفت که همه را شوکه کرد که پاسخ او را آخر می دهم. مدیرعامل ذوب آهن بیان کرد: ما تغییری که در باشگاه با رفتن آقای آذری داشتیم با همین هدف رخ داد. آمدن آقای دکتر محمدی با همین هدف بود و باید به ایشان بگویم که اگر قرار است که او میدان مبارزه را ترک کنند که ما باید 100 بار این کارزار را ترک می کردیم. ما خدمت آقای محمدی خواهیم بود. نام باشگاه ذوب آهن با نام آقای محمدی عجین شده است. در دوره ای که او مسئولیت را پذیرفته است، به مذاق برخی خوش نیامده که کاملا برای من طبیعی است. ایشان روی برخی از برنامه های زندگی اش خط کشیده است و تلاش کرد که در ذوب آهن بماند و با جنگندگی به کارش ادامه دهد. من فکر می کنم پاسخم را به آقای محمدی دادم که ایشان هیچ جا نمی رود.

امضای پیش قرارداد استوکس با پرسپولیس

مسئولان باشگاه پرسپولیس با مهاجم ایرلندی پیش قرارداد را امضا کرده اند. نمایندگان باشگاه پرسپولیس به امارات سفر کرده اند تا مقدمات حضور استوکس مهاجم ایرلندی به تهران را فراهم کنند.باشگاه پرسپولیس با این بازیکن توافق نهایی را انجام داده و حتی پیش قرارداد هم امضا شده است اما هنوز از نظر حقوقی برخی مسائل باید نهایی شود تا در دبی قرارداد رسمی به امضا برسد.به محض اینکه روند مذاکرات با بازیکن سابق تراکتور نهایی شود مقدمات اخذ ویزا و اقامت او در ایران انجام می شود.

فریبرز محمودزاده مدیر واحد نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال هم دیروز درخصوص عقد قرارداد استوکس با پرسپولیس گفت: این بازیکن می تواند با هر باشگاهی قرارداد ببندد. وی می گوید: پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری می تواند با استوکس قرارداد ببندد، زیرا این بازیکن قراردادش را با تراکتور فسخ کرده و حتی آی تی سی او هم صادر شده است. از سوی دیگر چون باشگاه تراکتور از این بازیکن شکایت کرده که وی بی دلیل باشگاه را رها کرده است. طبیعتا این موضوع در شورای حل اختلاف فیفا مطرح می شود و حتی ممکن است بعد از بررسی شرایط این بازیکن محروم شود اما هیچ محرومیتی شامل باشگاهی که این بازیکن را جذب کرده نخواهد شد.

100 میلیارد از حق پخش تلویزیون نصیب ورزش و فوتبال می شود

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره میزان پولی که از ردیف حق پخش تلویزیونی نصیب ورزش کشور می شود، گفت: پیش بینی ما این است حداقل یک صد میلیارد تومان سال آینده از محل حق پخش تلویزیون نصیب ورزش و فوتبال می شود. جمشید تقی زاده گفت: با تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس و همکاری سازمان صدا وسیما، مصوبه خوبی برای حق پخش تلویزیونی در کمیسیون تلفیق تصویب شد.وی افزود: در لایحه بودجه سال آینده موضوع حق پخش به شکل مناسبی با توافق صدا وسیما و وزارت ورزش و جوانان و مجلس ارایه شده است.معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس نمایندگان و همکاری سازمان صدا وسیما، مصوبه خوبی برای حق پخش تلویزیونی در کمیسیون تلفیق تصویب شد.تقی زاده درباره میزان پولی که از ردیف حق پخش تلویزیونی نصیب ورزش کشور می شود، گفت: البته بزرگی اعداد درآمد صدا وسیما از محل تبلیغات زیاد است ولی پیش بینی ما این است حداقل یک صد میلیارد تومان سال آینده از محل حق پخش تلویزیون نصیب ورزش و فوتبال می شود.