آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
حوادث
۱۰

پرسه در فضای مجازی

 یکی از بارزترین ویژگی های فضای مجازی تنوع محتواهای کاربران است. البته به مانند روزهای گذشته برخی از هشتگ ها بیشتر مورد توجه قرار گرفتند اما وجود محتواهای متنوع نیز حاکی از دیده شدن تمامی اتفاق ها است؛ انتشار این مطالب به منزله تایید روزنامه کیهان نیست.

از کانادا برای مردم ایران؟

 احسان سالمی: «رضا کاهانی از کانادا و در گفت وگو با تلویزیون سلطنتی ملکه انگلیس (بی بی سی فارسی) از سینماگران ایرانی که قراره در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشن، خواسته به خاطر مردم ایران از حضور در این رویداد انصراف بدهند! از کانادا؟ در گفت وگو با تلویزیون ملکه انگلیس؟ برای مردم ایران؟»

خانواده مصون

 فروزش: «خانم ابوطالبی عذرخواهی کرد، آیا خانم فائزه هاشمی هم عذرخواهی می کنه؟ می خوام بدونم این خانواده تحت چه قانونی این همه مصونیت دارن و چه کسی غیر از اینا می تونه راحت به شخص اول مملکت توهین کنه و آب از آب تکون نخوره. قضیه چیه؟»

شفاف کن

 علی سیستانی: «آقای شورای نگهبان پرده پوشی نکن، علت رد صلاحیت آقایون رو شفاف اعلام عمومی کن. ببین چطور دمشون رو می ذارن روی کولشون و فرار می کنن! دیگه بهانه هم دست کسی نمی دی بهت حمله کنه یا تیکه بندازه!»

ترس از حاج قاسم

 داود مدرسی یان: «چقدر باید زحمت می کشیدیم و مطلب می نوشتیم تا همه بدونن کسانی که عکس حاج قاسم سلیمانی را پاره کردند سربازان ترامپ هستند؟ ممنونیم ترامپ! ترامپ با توهین به حاج قاسم و عده ای در داخل، نشان دادن هنوز از حاجی می ترسند.»

خادمان همیشگی مردم

 بسیاری از کاربران هم با انتشار تصاویری به  خدمت رسانی نیروهای سپاه به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان اشاره کردند و از کسانی که در این چند روز خود را مدعی خون جانباختگان سقوط هواپیمایی اوکراین می نامیدند، خواستند تا برای کمک به سیل زدگان وارد عمل شوند.

یه چیز بامزه

 مهدی کشت دار: «یک چیز با مزه بگم؟ روحانی: به عنوان نماینده ملت ایران و رئیس جمهور مسئله سقوط هواپیمای اکراین را دنبال خواهم کرد و در مراحل بعدی به هر نتیجه ای برسیم به مردم خبر خواهیم داد؛ بنزین را گران می کند و جمعه خبردار می شود.»

پروژه ضدملی

 عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم با اشاره به اعتراض رئیس جمهور نسبت به افراد تایید صلاحیت نشده برای انتخابات مجلس نوشت: «جنجال برای تایید افراد فاقد صلاحیت تازگی ندارد، اما پیشگامی رئیس جمهور در این پروژه ضدملی تاسف بار است. البته نمی دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح های دیگر است.»

مواجهه غلط

 بهزاد مهرکش: «تصور کنیم اظهارات منتشره مجری شبکه افق تقطیع نشده و او با سابقه خوبی در اجرا این بار حرف ناصحیحی زده؛ حالا مدل مواجهه برخی دوستان حزب اللهی با وی را ببینید؛ عینا مدل مواجهه رادیکال اخیر با خطای پدافند، علی رغم سال ها عملکرد بدون خطا؛ چیزی که همین دوستان منتقدش هستند!»

تقصیر شورای نگهبان چیه؟

 حجت فقیه: «روحانی در واکنش به رد صلاحیت بخش زیادی از کاندیداهای اصلاحات و امید گفته بگذارید در میدان انتخابات همه گروه ها شرکت کنند، با یک جناح نمی شود کشور را اداره کرد؛ تقصیر شورای نگهبان چیه که اکثر کاندیداهای جناح شما سابقه فساد اقتصادی، اخلاقی و سیاسی دارند!»

خوبیه سیل

 محمد پازوکی: «تنها خوبی سیل اینه که فهمیدیم جمهوری اسلامی با وجود سپاه و بسیج می تونه بدون دولت از تمام بحران ها عبور کنه!»

کفشاشون گلی میشه!

 علی چاهه: «مثل اینکه هنوز امیر قطر ایران تشریف دارند که رئیس جمهوری سختی به خودشون ندادند که یه سر به سیستان و بلوچستان بزنند. البته شاید کفششون گلی می شه!»