آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۳
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

صدور کیفرخواست برای اشرار

ساری- خبرنگار کیهان: کیفرخواست هفت متهم شرور و مخل در نظم و تهدید مردم با اسلحه و سرقت در شهرستان بهشهر صادر شد و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی در اختیار دادگاه قرار گرفت.  به منظور حفظ امنیت در استان مازندران  و برخورد با اینگونه جرایم که باعث رعب و وحشت در میان مردم می شود، با ورود به موقع دادستانی، متهمان دستگیر و پرونده آنها به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت. پرونده این هفت متهم سابقه دار در دادسرای بهشهر رسیدگی و کیفرخواست آن صادر و جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه شهرستان بهشهر ارسال شد. با توجه به تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم خشن و همچنین رسیدگی و رصد پرونده های مهم، پرونده این متهمان خارج از نوبت به صورت فوق العاده رسیدگی خواهد شد.

واژگونی خودرو

شیراز - خبرنگار کیهان: ر ئیس پلیس راه شمالی استان فارس، از واژگونی یک دستگاه خودرو وانت پیکان در کمربندی شیراز خبر داد.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی، اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره حادثه رانندگی در کمربندی شیراز، ماموران به همراه نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند و مشاهده کردند، یک دستگاه وانت پیکان که با دو سرنشین در محور نامبرده در حرکت بود، واژگون شده و بر اثر آن هر دو نفر در دم جان سپردند.

وی افزود: کارشناسان، ناتوانی راننده در کنترل این وسیله نقلیه را علت وقوع این حادثه اعلام کردند.

رفع تصرف از اراضی ملی

رشت - خبرنگار کیهان: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه سرا گفت:  100 هزار مترمربع از زمین های تالابی منطقه حفاظت شده «سیاه کشیم» در محدوده روستای «چمثقال» شهرستان صومعه سرا که توسط چهار سودجو تصرف شده بود، رفع تصرف شد.

علی اصغر آزاد، افزود: متصرفین در این زمین ها اقدام به کشاورزی و درختکاری کرده بودند که با حکم مراجع قضایی این اراضی ملی رفع تصرف و دوباره به مناطق حفاظت شده پیوست.

در شهرستان رودبار هم 15 هزار مترمربع از اراضی ملی در حاشیه رودخانه «جمال آباد» بخش لوشان توسط فردی 60 ساله تصرف شده بود که با تلاش ماموران کلانتری 14 لوشان و همکاری کارشناسان آب منطقه ای گیلان این اراضی نیز رفع تصرف شد.

استخراج ارز دیجیتال

بناب- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی بناب از کشف  دستگاه های استخراج ارز دیجیتال (بیت کوئین) در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سهراب شفقی، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق و انبار دستگاه های بیت کوئین (تولید ارز دیجیتال) در یکی از کارگاه های تولیدی متروکه حاشیه شهر بناب موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 12 قرار گرفت. وی افزود: ماموران پس از بررسی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل، در یکی از انبارهای این کارگاه تعداد 16 دستگاه بیت کوئین قاچاق کشف و ضبط کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان امر ارزش ریالی دستگاه های قاچاق شده را دو میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد کرده اند؛ گفت: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر شد که برای تحقیقات بیشتر تحویل پلیس آگاهی شد.

قاچاق سوخت

همدان- خبرنگار کیهان:  فرمانده انتظامی استان همدان از کشف سوخت قاچاق در فامنین خبر داد.

سرتیپ بخشعلی کامرانی صالح، گفت: ماموران انتظامی شهرستان فامنین هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور فامنین - تهران به یک کامیون مشکوک شدند. وی افزود: ماموران انتظامی پس از متوقف کردن خودرو، در بازرسی از آن 15 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف کردند. وی ادامه داد: خودروی یاد شده توقیف و متهم نیز پس از تشکیل پرونده قضائی روانه دادسرا شد.

وی بیان داشت: ارزش سوخت کشف شده بنا به نظر کارشناسان حدود 2 میلیارد ریال ارزیابی شده است.