آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۷
حوادث
۱۲

اخبار

عامل شهادت مامور پلیس راه کشته شد

گروه حوادث/ شرور مسلح که 3 سال قبل یکی از ماموران پلیس راه جاسک را به شهادت رسانده بود در جریان یک درگیری مسلحانه با ماموران نیروی انتظامی کشته شد.

به گزارش روز دوشنبه پلیس هرمزگان، فرمانده انتظامی استان در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان جاسک در تحقیقات گسترده از حضور فرد شروری که سوابق متعددی از جمله قتل یک مامور پلیس را داشت در روستای برگی از توابع شهرستان جاسک مطلع شدند و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. سردار غلامرضا جعفری افزود: ماموران با اقدام فنی و شگردهای پیچیده پلیسی مخفیگاه این شرور مسلح را در یک منطقه سخت گذر کوهستانی که بدون هرگونه راه دسترسی به ارتباط مخابراتی، بی سیمی وخودرویی بود شناسایی و با تشکیل چند گروه کارآزموده، مخفیگاه این شرور      سابقه دار را محاصره کردند.  فرد شرور با مشاهده ماموران اقدام به تیراندازی کرد که در عملیاتی مسلحانه سرانجام طی این درگیری کشته شد. در بازرسی مخفیگاه وی یک قبضه سلاح جنگی کلاشنیکف به همراه سه تیغه خشاب و 52 تیر فشنگ جنگی و 15 پوکه کلاشنیکف کشف شد. سردار جعفری اظهار داشت: متهم سوابق متعددی نظیر ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان، دوفقره قتل و 4فقره تهدید به قتل در سطح شهرستان جاسک و بشاگرد، زورگیری، اخاذی، خلع سلاح کارکنان محیط زیست، به شهادت رساندن شهید عباس معصومی از ماموران پلیس راه جاسک و دومرحله درگیری با ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی جاسک دارد. شهید استوار دوم عباس معصومی گرجی روز پنجشنبه پنجم اسفند سال 95 در حالی که همراه همکارانش مشغول کنترل سرعت خودروهای عبوری بودند در تیراندازی از سوی راکب یک دستگاه موتورسیکلت در مسیر پلیس راه میناب - جاسک شهید شد.

بازداشت 2 ایرانی در مرز عراق

گروه حوادث/ 2 مسافر ایرانی در گذرگاه مرزی زرباطیه (مهران) به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شدند.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق در بیانیه ای اعلام کرد این 2 ایرانی که در مجموع 21 گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقداری قرص متادون به همراه داشته اند، پیش از ورود به سالن مسافران توسط یگان مبارزه با مواد مخدر و پلیس گذرگاه مرزی زرباطیه (در استان واسط عراق) دستگیر شده اند.

بر اساس قوانین عراق، این افراد به بخش مبارزه با مواد مخدر شهر بدره انتقال داده شده اند تا اقدام های قانونی لازم در مورد آنها اجرا شود.

به گزارش ایرنا، پلیس و دستگاه قضایی عراق، مجازات بسیار سختی برای دارندگان مواد مخدر اعمال می کند و معمولا این افراد علاوه بر ضرب و شتم در زمان دستگیر شدن، به زندان های طولانی مدت و با شرایط دشوار محکوم می شوند. در موارد بسیاری نیز برخی ایرانیان به علت همراه داشتن داروهای مجاز در ایران که برای طرف عراقی شناخته شده نیست، به ظن حمل مواد مخدر بازداشت می شوند و گاه تا اثبات بی گناهی باید ماه ها در شرایط بسیار سخت زندان بسر برند. مقام های ایرانی و عراقی بارها در این خصوص به مسافران و زائران هشدار داده اند.

کلاهبرداری 300 میلیونی به بهانه کمک به نیازمندان

گروه حوادث / مرد شیاد که با همدستی خانواده اش و به بهانه کمک به نیازمندان از زنان سالخورده کلاهبرداری و سرقت می کرد توسط کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اوایل مرداد سال جاری شکایت های متعددی مبنی بر کلاهبرداری و سرقت از بانوان سالمند به پلیس رسید که در همه سرقت ها دو مرد و یک زن با خودروهای مدل بالا و با ظاهری آراسته در سطح شهر و بخصوص اطراف مساجد و اماکن مذهبی از زنان سرقت کرده بودند. سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای این باند پس از شناسایی سوژه هایشان به آنها نزدیک می شدند و خود را فردی نیکوکار معرفی می کردند، سپس با نشان دادن یک نایلون مشکی که حاوی مقداری لباس و دلار بود از آنها درخواست می کردند تا لباس ها را به نیازمندان برسانند و پس از جلب اعتماد مالباختگان به آنها می گفتند چون از خارج کشور آمده اند و طلای ایرانی را نمی شناسند از آنها می خواستند طلاهایشان را نشان دهند تا شماره عیار آن را یادداشت کنند و پس از آن هم طلاها را داخل نایلونی می ریختند که ته آن سوراخ بود و همان نایلون را به صاحبش می دادند و می رفتند اما دقایقی بعد قربانیان متوجه می شدند که طلاهایشان سرقت شده است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در برخی شکایت ها وقتی متهمان موفق به فریب سوژه نمی شدند با توسل به زور و تهدید اقدام به سرقت طلای آنها می کردند که با توجه به سرقت های متعدد با این شیوه در شهر تهران و برخی شهرستان ها کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی برآن شدند تا با ایجاد تیم ویژه ای موضوع را پیگیری کنند و در اقدامات پلیسی تصاویر یکی از متهمان به نام رضا 36 ساله که از مجرمان سابقه دار بود به دست آمد. در بررسی های بعدی مشخص شد همدستان رضا خانواده وی هستند و با تشکیل باند خانوادگی اقدام به کلاهبرداری و سرقت های سریالی کرده اند. با هماهنگی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 10 تهران رضا در نازی آباد شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد. ماموران در بازرسی از محل دستگیری این متهم دو دستگاه خودروی مزدا3 و جک s5 به همراه مقادیری طلا و پول های تقلبی کشف کردند. رضا پس از انتقال به پایگاه هشتم عنوان کرد: حدود دو سال است به همراه خانواده اش در شهرهای تهران - اسلامشهر - شیراز - اصفهان و... به این شیوه حدود 300 میلیون تومان کلاهبرداری و سرقت کرده اند. گفتنی است تاکنون 18 تن از مالباختگان با مراجعه به پایگاه هشتم و مواجهه حضوری متهم را شناسایی کرده اند و متهم به دستور بازپرس پرونده برای شناسایی شاکیان احتمالی و دستگیری سایر همدستانش در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارد.

تصادف قطار با کوه برفی

گروه حوادث / برخورد قطار باری با کوهی از برف در مسیر ریلی میانه به بستان آباد 3 مصدوم بر جا گذاشت. به گزارش مهر، این قطار باری در 3 کیلومتری «تیکمه داش» بستان آباد با تلی از برف که به دلیل کولاک و برف شدید مسیر خط آهن را مسدود کرده بود برخورد کرد و سه نفر مصدوم شدند. به گفته مسئولان هلال احمر بستان آباد مصدومان این حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند. بعداز بازگشایی مسیر ریلی این قطار به حرکتش ادامه داد.