آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
اقتصادی
۴

مدیر طرح نوسازی کامیون های فرسوده: 176 هزار کامیون و اتوبوس باید نوسازی شود

مدیر طرح نوسازی کامیون های فرسوده گفت: در صورت نوسازی 176 هزار دستگاه وسایل نقلیه باری و مسافری، میزان 10 میلیارد و 666 میلیون دلار در مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

صدرالله بمانا در گفت وگو با خبرگزاری مهر درباره ناوگان باری سنگین جاده ای، اظهار داشت: 39/7 درصد کامیون ها و کشنده های ما فرسوده هستند. بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک، اگر 40 درصد ناوگان باری و مسافری درون و برون شهری، فرسوده باشند از فعالیت هایی همچون جابه جایی بار و مسافر، صدور بیمه شخص ثالث، خرید و فروش و ثبت نقل و انتقال، انجام معاینه فنی و صدور برگه معاینه فنی و تردد در جاده ها و شهرهای کشور منع می شوند. وی افزود: اگر ترددی هم صورت گیرد، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند البته به دلیل آنکه دولت هنوز سرمایه گذاری جدی در بخش نوسازی ناوگان نداشته، لذا در این زمینه سخت گیری کمتری می شود.

مدیر اجرای طرح نوسازی کامیون های فرسوده در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: از مشکلات اصلی فرسوده بودن 40 درصد ناوگان جاده ای، بالا بودن مصرف سوخت است. در صورت نوسازی 176 هزار دستگاه وسایل نقلیه باری و مسافری، میزان صرفه جویی در مصرف سوخت 10 میلیارد و 666 میلیون دلار است. در حال حاضر برخی کشنده های ما تا 60 لیتر سوخت مصرف می کنند ولی خودروهای نو بین 25 تا 30 لیتر سوخت مصرف می کنند که نصف مصرف خودروهای فرسوده است.

بمانا، منابع داخلی سازمان راهداری برای نوسازی را ناکافی اعلام و تصریح کرد: با این منابع می توانیم نهایتا سالانه یکهزار دستگاه کامیون را نوسازی کنیم در حالی که بیش از 250 هزار دستگاه کامیون ما فرسوده است. به همین دلیل طرح نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون فرسوده را با وزارت نفت راه اندازی کردیم که خوشبختانه کار به خوبی پیش می رفت با پنج کارخانه تولید کامیون قرارداد داشتیم و می بایست سالانه 18هزار دستگاه کامیون را نوسازی می کردیم که در طی اجرای آن توانستیم 4 هزار و 500 دستگاه کامیون را نوسازی کنیم اما ناگهان با طرح نوسازی کامیون ها از سوی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری مواجه شدیم که به طرح ریاست جمهوری مشهور شد.

وی ادامه داد: طرح ریاست جمهوری به وزارت صنعت ابلاغ شد و ما مجبور شدیم تا طرح 65 هزار دستگاه را متوقف کنیم در طرح 65 هزار دستگاه، کارخانه های تولیدکننده، خودشان وارد و مونتاژ کرده و یارانه و مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات پرداختی به رانندگان نیز از محل صرفه جویی مصرف سوخت از سوی وزارت نفت به کارخانه های تولیدکننده پرداخت می کرد رانندگان نیز از این طرح راضی بودند اما به دلیل آنکه مزایای «طرح ریاست جمهوری» از «طرح نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون» بیشتر بود، طرح 65 هزار دستگاه متوقف شد.

بمانا یادآور شد: در طرح 65 هزار دستگاه، دارندگان کامیون های فرسوده می بایست 20 درصد هزینه کامیون به اضافه 80 درصد تسهیلات با سود 9 درصد را پرداخت می کرد و 9 درصد سود مابقی را وزارت نفت از محل صرفه جویی در مصرف سوخت تقبل می کرد.