آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۷
سیاسی
۲

برف و سرما هم مانع حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشد

تجدید عهد ماندگار

گروه سیاسی:   بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته همزمان با چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در سراسر کشور برگزار شد. راهپیمایی 22 بهمن و گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در حالی با حضور قشرهای مختلف مردمی و مسئولان کشوری و لشکری و مراجع عظام تقلید انجام شد که کمتر از دو هفته دیگر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار است برگزار شود. دیروز اختلاف نظرها و گلایه ها و انتقادها رنگ باخته بود. از دبیر شورای نگهبان گرفته تا علی مطهری رد صلاحیت شده و مجید انصاری تایید صلاحیت شده تا غلامعلی حدادعادل اصولگرا و محمدرضا عارف اصلاح طلب تا علی اکبر ناطق نوری و... همه آمده بودند نشان دهند اختلافی اگر هست، انتقادی اگر هست و گلایه ای اگر از همدیگر دارند، حساب انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را جدای از آن گلایه ها و تفاوت سلایق می دانند. بر همین اساس از ساعت 9 صبح دیروز همزمان با تهران در  5 هزار و 200 نقطه دیگر از کشور مردم همپای مسئولان به خیابان ها آمدند تا چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بدارند. مردم پلاکاردهایی در حمایت از سردار سلیمانی در دست داشتند همچنان که پرچم متحد کشورهای جبهه مقاومت در راهپیمایی تهران در دست مردم قرار گرفته بود.

به گزارش ایسنا، مردم با حمل پرچم های جمهوری اسلامی ایران و سردادن شعارهای «الله اکبر»، «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «ای لشکر صاحب زمان آماده باش آماده باش»، «حیدر حیدر»، «علی ولی الله حیدر» و... راهپیمایی خود را ادامه دادند. نصب پیکسل های سردار سلیمانی توسط راهپیمایان، حمل نمادین تابوت سربازان امریکا و رژیم صهیونیستی، لگدکوب کردن پرچم امریکا و رژیم صهیونیستی، برگزاری نمادین دادگاه جنایتکاران جنگی محور عبری-عربی-غربی و گرامیداشت شهدای هسته ای  و پلاکاردهایی در محکومیت طرح موسوم به معامله قرن از حاشیه های برگزاری این مراسم بود. همچنین ماکت موشک های ایرانی مزین به نام شهدای هسته ای و مقاومت در حاشیه این مراسم به نمایش در آمد. در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن تهران، سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برپایی غرفه در مسیر راهپیمایی، بخشی از دستاوردها و تسلیحات صنعت دفاعی کشور را به نمایش گذاشت. از جمله تجهیزات به نمایش درآمده در این غرفه بمب های هوشمند و هدایت دقیق قائم، بمب های هدایت شونده یاسین و بالابان و راکت های فجر-5 بود.

گزارش های تصویری رسانه های مختلف حکایت از آن دارد که راهپیمایی روز 22 بهمن در برخی استان های کشور از جمله گیلان و آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل زیر بارش برف و سوز سرما برگزار شد و در حقیقت سرمای زمستان هم مانع از اشتیاق مردم برای تجدید عهد با آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی نشد. آنگونه که از پلاکاردها و دست نوشته های مردمی و البته سخنرانی ها و قطعنامه پایانی راهپیمایی برمی آید، در کنار بزرگداشت چهلمین روزشهادت شهید سلیمانی و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب، مخالفت با اعمال فشارهای امریکا و تاکید بر ایستادگی در برابر آنها، محکومیت طرح موسوم به معامله قرن، تاکید بر حل مشکلات مردم و اهمیت و ضرورت حضور حداکثری در انتخابات پیش رو از محور های برجسته مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن در شهرهای مختلف کشور بود. آنجا که هم مردم و هم سخنرانان تاکید داشتند با وجود برخی مشکلات عمدتا اقتصادی، عهد آنها با انقلاب اسلامی برجاست و برای ادامه مسیر انقلاب در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای قوی شدن ایران از تلاش دست بر نخواهند داشت.

دعوت راهپیمایان به حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای

در پایان مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، قطعنامه پایانی این مراسم قرائت شد.  به گزارش ایرنا، در بخشی از این قطعنامه با تاکید بر تجدید میثاق با آرمان های منیع نهضت الهی امام راحل عظیم الشان(قدس الله نفسه الزکیه) و تجدید عهد و بیعت با مقتدای عظیم الشان امت اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)آمده است: عزم جدی برای انتقام سخت شهادت سردار دل ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ اسلام ابومهدی المهندس و یاران همرزم شان از شیطان بزرگ امریکای تروریست را مطالبه همگان دانسته و با آمادگی کامل برای هر نوع مقاومت و جانفشانی در این طریق الهی و هشدار قاطع به جنایت پیشگان امریکایی-صهیونیستی، اعلام می نماییم تا اخراج کامل اشغالگران مفسده برانگیز امریکایی از منطقه غرب آسیا و محو رژیم جعلی کودک کش از پای نخواهیم نشست. در بند دیگری از این قطعنامه با اشاره به بدعهدی امریکا و قابل اعتماد نبودن آن تاکید شده: هر نوع زمزمه شوم و ذلت بار مذاکره با مصداق اتم استکبار، قاتل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دشمن شماره یک بشریت و دل بستن به بیگانگان را شدیدا محکوم می نماییم. در ادامه با محکومیت طرح معامله قرن آمده است: برگزاری انتخابات پرشور را مظهر عظمت و پشتوانه امنیت ملی و مصداق عینی جمهوریت نظام مقدس اسلامی دانسته، تمامی هم میهنان بصیر و دشمن شناس واجد شرایط رای را به هوشیاری در برابر سیاه نمایی امپراتوری رسانه ای نظام سلطه و شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح با ویژگی تدین، انقلابیگری، ولایتمداری، تفکر بسیجی و جهادی، ضد فساد و خادم صدیق مردم و نظام دینی بودن از بین نامزدها را با هدف عمل به وظیفه شرعی، انقلابی و ملی در مقطع حساس کنونی و تشکیل مجلس قوی لازمه تقویت مولفه های قدرت نظام اسلامی، حل اساسی مشکلات و عبور عزتمندانه از این پیچ تاریخی دعوت می نماییم. در بند پایانی قطعنامه آمده است: هوشیاری همگان در برابر نفوذ نااهلان در ارکان تصمیم سازی و تصمیم گیری، همت جهادی و اهتمام جدی مسئولان برای پاسخگویی صادقانه و عملی به مطالبات بحق مردم به ویژه در زمینه اشتغال، ازدواج جوانان، معیشت، مبارزه با تورم و گرانی افسارگریخته، تحقق عینی اقتصاد مقاومتی با رونق تولید، ایستادگی و مقاومت شجاعانه در برابر نظام سلطه و پرهیز مطلق مقامات کشوری به ویژه دولتمردان از هر نوع حاشیه سازی را مصرانه خواهانیم.