آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۹۷۰۶
شهرستان ها
۵

خبر

رئیس سازمان صنعت استان قزوین: «نهضت ساخت داخلی» محوری ترین برنامه وزارت صمت است

قزوین- خبرنگار رسالت: سعید نبیل گفت: همه تلاش ها و برنامه ها مبنی بر این است که ساخت داخل مورد اهمیت واقع شود و جلوی وارداتی که منجر به کاهش جریان تولید داخل می شود گرفته شود. ایشان با اشاره به افتتاح پروژه های صنعتی در ایام الله دهه فجر اظهار: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 14 واحد صنعتی در استان قزوین به بهره برداری می رسد. در افتتاح این 14 واحد صنعتی 740 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است. وی ادامه داد: در این سرمایه گذاری 1200 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است. بدون شک این ظریفت اشتغال مستقیم همراه با اشتغال غیرمستقیم نزدیک به 3 هزار نفر خواهد بود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اظهار داشت: نسبت به سال گذشته شرایط تقاضای سرمایه گذاری در صنعت استان افزایش 10 درصدی داشته است و این نشانه خروج از رکود صنعتی در استان قزوین را نشان می دهد و امیدواریم ماحصل این سرمایه گذاری را در سال آینده به طور کامل شاهد باشیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست های محوری وزارت صمت، نهضت ساخت داخلی است. یعنی هر کالای که امکان ساخت داخلی در آن وجود دارد، امکان واردات وجود نداشته باشد و تشویق تولیدکنندگان به ساخت اقلامی است که در حال واردات به کشور است. وی خاطر نشان کرد: بخش قابل توجهی از کالاهای وارادتی که در صنایع مختلف از جمله؛ لوازم خانگی، خودروسازی، نساجی، قطعه سازی و کانی های غیر فلزی وجود دارد در حال داخلی سازی است و در دستور کار سرمایه گذارها قرار گرفته است. نبیل خاطرنشان کرد: ارتباط صنعت با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می تواند فرآیند داخل سازی و توسعه نهضت ساخت داخلی را افزایش دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: بیست و دومین جشنواره موسیقی همدان اسفندماه برگزار می شود

همدان- خبرنگار رسالت: احمدرضا احسانی گفت: بیست و دومین جشنواره موسیقی استان همدان از 12 تا 15 اسفندماه برگزار خواهد شد. وی در جمع خبرنگاران با بیان این که جشنواره موسیقی همدان در سال 98 همانند سال های گذشته برگزار می شود، اظهار داشت: این جشنواره امسال تحت عنوان «شب های موسیقی هگمتانه» در تاریخ 12 تا 15 اسفند برگزار می شود. ایشان افزود: در این جشنواره گروه های موسیقی از سراسر استان حضور دارند و مکان برگزاری آن مجتمع فرهنگی، هنری بوعلی ‍ سینا همدان است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد: هنرمندان موسیقی استان برای ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره تا 30 بهمن ماه فرصت دارند. وی تصریح کرد: پس از داوری آثار در تاریخ یکم و دوم اسفندماه و امتیازبندی گروه ها و تک نوازان، بهترین گروه ها و آثار برای حضور در جشنواره بیست و دوم انتخاب می شوند. احسانی با اشاره به این که این که در ابتدا قرار بود این جشنواره در ایام الله دهه فجر برگزار شود،گفت: به دلیل تعدد برنامه ها در این ایام تاریخ برگزاری جشنواره موسیقی همدان به اسفندماه موکول شد. وی با اشاره به این که این جشنواره در بخش تک نوازی به صورت رقابتی و در بخش گروهی به صورت غیررقابتی است تصریح کرد: هر گروه دو اجرا در هر شب خواهد داشت که بلیت آن به صورت اینترنتی به فروش خواهد رسید.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان اعلام کرد: صدور مجوز زیست محیطی کارخانه گندله سازی فولاد خراسان

نیشابور- خبرنگار رسالت: دکتر کسری غفوری از صدور مجوز زیست محیطی بهره برداری کارخانه گندله سازی این مجتمع توسط اداره کل محیط زیست خراسان رضوی، در اجرای مصوبه کارگروه «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید»، در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن خبر داد. وی با قدردانی از حمایت سازمان حفاظت محیط زیست در راستای رفع موانع و تسهیل گری این اداره در امر «رونق تولید»، افزود: بدون تردید ایفای تعهدات زیست محیطی، بخش مهمی از مسئولیت های اجتماعی شرکت است و اهتمام فولاد خراسان در این راستا به گونه ای بوده که نه تنها استانداردهای مدنظر در این حوزه مهم حاکمیتی را اجرا کرده است، بلکه در مواردی هم فراتر از استانداردها و تعهدات خود اقدام کرده و نتیجه پایش ها نشان می دهد که «فولاد خراسان» در مسئله محیط زیست، همواره مسئولانه رفتار کرده است. مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان خاطرنشان ساخت: اجرای کمربند سبز، تعامل و مسئولیت پذیری بالا در پایش های دوره ای و غیردوره ای، تاکید ارکان مدیریتی مجتمع بر کاهش مصارف انرژی، آب و نیز کاهش آلاینده ها باعث تعاملی سازنده و در راستای «منافع عمومی» میان بزرگ ترین جبهه صنعتی استان با اداره کل محیط زیست شده است. گفتنی است کارخانه گندله سازی این مجتمع با ظرفیت سالانه 5/2 میلیون تن در اردیبهشت ماه 1397 با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

سرپرست دانشگاه آزاد واحد لنجان: راه اندازی مدارس دارالفنون ضروری است

فولادشهر-خبرنگار رسالت: سیدمسعود داودی اظهار کرد: «با راه اندازی مدارس سما، هر مدرسه ای باید یک مدل کوچک برای تمرین آموزش و کارآفرینی دانش آموزان همان مدرسه باشد.» وی در جلسه ای با مدیریت شهری سده لنجان اظهار کرد: «با توجه به اینکه دانش آموزان نیازهایی دارند، می توان با ایجاد یک اکوسیستم کارآفرینی در مدرسه باعث آموزش دانش آموزان در مدل کوچک تر نسبت به دنیای واقعی شویم و تجربه هایشان را افزایش دهیم.» ایشان با تاکید بر اهمیت راه اندازی مدارس دارالفنون در شهرستان لنجان اظهار کرد: «از آنجایی که مهارت آموزی یکی از ضروری ترین مولفه ها برای تغییر است، راه اندازی مدارس دارالفنون از لحاظ برنامه های آموزشی و پرورشی، فضای آموزشی، ظرفیت ها و مهارت آموزی برای رشد و تربیت دانش آموزان ضروری است.» حسین ناظم الرعایا شهردار سده لنجان با تاکید بر تعامل شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تصریح کرد: «شاخص های آماری شهرستان نشان می دهد که شهر سده لنجان یکی از شهرهای فرهنگی منطقه است و بیشترین تحصیلکرده را به نسبت جمعیت در شهرستان دارد. لذا وجود دانشگاه در این شهر بسیار قابل تامل و مهم است.»این جلسه با حضور شهردار و اعضای شورای شهر سده لنجان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برگزار شد.

شهردار بندر بوشهر عنوان کرد: آماده سازی بوشهر جهت استقبال از بهار 99 در اولویت برنامه های مدیریت شهری

بوشهر- خبرنگار رسالت: سید نورالدین امیری در سومین نشست ستاد خدمات تسهیلات سفر استان بوشهر، آماده سازی شهر بوشهر را جهت استقبال از بهار 99 از برنامه های مهم مدیریت شهری عنوان نمودند. به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر، در نشست ستاد خدمات تسهیلات سفر استان بوشهر که به ریاست گراوند استاندار بوشهر در سالن شماره یک استانداری با حضور دستگاه های اجرایی خدمات سفر برگزار شد، شهردار بندر بوشهر گزارشی از اقدامات اجرایی سطح شهر در راستای ستاد تسهیلات خدمات سفر را توسط مجموعه مدیریت شهری عنوان نمودند. امیری با تاکید بر اینکه بایستی برنامه های حوزه مدیریت شهری به نحوی باشد که رضایتمندی شهروندان و مهمانان نوروزی را جلب کند آماده سازی شهر بوشهر را از اولویت های پایان سال این شهرداری جهت استقبال از بهار 99 اعلام نمود و اهم فعالیت های در دست اجرا را در بخش های فضاهای شهری و زیبا شناسی شهری، المان های نوروزی و حوزه گردشگری و فرهنگی و همچنین خدمات دهی به شهروندان بوشهری و مهمانان نوروزی تشریح نمودند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: سود خالص شرکت مخابرات ایران 201 درصد رشد داشته است

سنندج- خبرنگار رسالت: سید مجید صدری با بیان اینکه سود خالص شرکت مخابرات ایران با انتشار گزارش مالی 9 ماهه، 201 درصد رشد داشته است، گفت: با به ثمر نشستن و درآمدزایی پروژه های توسعه شرکت در بخش های مختلف زیرساختی و افزایش درآمدهای عملیاتی، عمده، دیتا و خدمات مربوط به ارتباطات سیار، این رشد سود خالص محقق شده است. وی با تشکر از نقش حمایتی هیئت مدیره تلاشگر شرکت، سهامداران عمده و مجموعه وزارت ارتباطات در هم افزایی موثر در دستیابی به این روند رو به رشد افزود: در بخش عملیاتی 161درصد سود در 9 ماه اول سال 98 نسبت به 9 ماه اول سال 97، محقق شده است. صدری با قدردانی از تلاش مجموعه همکاران و تمام کارکنان شرکت در رقم زدن این پیشرفت محسوس، اظهار داشت: در همین مدت، درآمد غیرعملیاتی 100 درصد و درآمد خدمات عمده 58 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: به طور کلی در مخابرات های مناطق کشور، گزارش 9 ماهه 98 حاکی از رشد میانگین 30درصدی درآمد مناطق است که در این میان استان های هرمزگان، خراسان شمالی، زنجان و یزد، با ثبت رشد بیش از 50 درصد درآمد، نسبت به مدت مشابه سال قبل، عملکرد بهتری داشته اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل خبرداد: بهره برداری از 43 طرح تولیدی و زیربنایی در دهه فجر امسال

اردبیل- خبرنگار رسالت: خلیل نیکشاد گفت: 43 طرح تولیدی و زیربنایی با اشتغالزایی 800 نفر در دهه فجر امسال بهره برداری می شود. وی در جلسه تشریح برنامه های سازمانی و شهرستان های اردبیل در طول ایام الله دهه مبارکه فجر اظهار داشت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد 43 طرح بخش کشاورزی با اشتغالزایی تعداد 266 نفر به صورت مستقیم و 532 نفر به صورت غیرمستقیم به بهره برداری خواهد رسید. ایشان افزود: پروژه های قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر شامل 10 پروژه در زیر بخش آب و خاک ،2 طرح در زیر بخش باغبانی و 15 طرح مربوط به تولیدات دامی و 4 طرح مربوط به تولیدات زراعی و 9 طرح مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی و کسب کارهای نوین و تعداد 3 طرح مربوط به شیلات و آبزیان می شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: میزان اعتبارات هزینه شده بخش خصوصی برای تعداد 43 طرح جمعا به مبلغ 501 هزار و 865 میلیون ریال و بخش دولتی 1587 میلیون ریال و اعتبارات بانکی 960 هزار میلیون ریال است. وی افزود: از جمله طرح های شاخص و مهمی که در این ایام به بهره برداری خواهد رسید می توان به طرح های انبارداری و نگهداری موادغذایی در دمای صفر درجه در اردبیل ، تولید انواع پنیر، تولید انواع محصولات گلخانه ای، پرورش گاو شیری، پرورش گاو گوشتی، کشتارگاه گوزل سیمرغ و پرواربندی بره و طرح های متعدد آبیاری تحت فشار و پرورش ماهیان سردآبی اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: سلامتی و امنیت از بالاترین نعمت ها هستند

شاهرود- خبرنگار رسالت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که به مناسبت ایام دهه فجرانقلاب اسلامی میزبان خبرنگاران شهرستان بود، گفت: درسلامت مباحث مختلفی دخیل است و دستگاهای مختلف در آموزش سلامت نقش دارند. وی گفت: درکشو ما آموزش مجموعه پزشکی و دانشجویان و خدمات پزشکی به جامعه در یک مجموعه اداره و ارائه می شود که این کار را کمی سخت تر و فشرده می نماید و همه این ها از زیر مجموعه وزارت بهداشت و درخدمت همه احاد جامعه می باشند.دکتر چمن گفت: بخشی ازمسئولیت ها دربخش درمان با تامین اجتماعی وبخش دیگری در آموزش و درمان بر عهده دانشگاه آزاداسلامی و در بخش دیگر با خدمات متفاوت تر بهزیستی به مردم ارائه خدمت می نمایند. در ادامه دکتر شیبانی معاونت درمان این دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در چند شاخصه جزء اولین یا بهترین های کشوراست شاخص تخت بستری و دیالیز اولین تخت اورژانس و دریافت فرانیژ از مردم که با دریافت حداقل، اولین و در بحث تخت روانپزشکی، اورژانس هوایی، اهدایی عضو جزء بهترین های کشور هستیم که این باعث افتخار مسئولین خدمتگزار درنظام جمهوری اسلامی و خادمان مردم در بخش سلامت و بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود می باشد.