آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

تعمیر یک هزار کلاس درس در خوزستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت:امسال تاکنون بیش از هزار کلاس درس با اولویت مدارس مناطق حاشیه ای خوزستان با اعتبار 160 میلیارد ریال تعمیر شده است.

علی قربانی بیان کرد: رقمی که برای تعمیر این تعداد کلاس درس در خوزستان هزینه شد معادل اعتبار کل نوسازی مدارس برخی از استان های کشور است.

وی گفت: تعمیر مدارس در مناطق محروم خوزستان از جمله عین 2، کوی علوی و سایر مناطق محروم این استان انجام گرفت.

قربانی با اشاره به اینکه در برخی مناطق خوزستان با مشکل کمبود یا نبود فضای آموزشی روبه رو هستیم ادامه داد: به عنوان مثال برای منطقه مهدیس اهواز که هیچ مدرسه ای وجود نداشت یک کارگروه ویژه تشکیل شد و مهر امسال یک مدرسه 12 کلاسه در این منطقه افتتاح شد و تا پایان هفته جاری نیز یک مدرسه 12 کلاسه دیگر در این منطقه افتتاح خواهد شد.

وی افزود: 2 مدرسه 6 کلاسه نیز تا پایان امسال و مهر سال آینده در این منطقه افتتاح خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ادامه داد: برای سال تحصیلی جاری 20 هزار نیمکت برای تعمیر به کارگاه های هنرستان های فنی و حرفه ای خوزستان تحویل داده شد تا برای هنرجویان این هنرستان ها درآمدزایی ایجاد شود.

قربانی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری تاکنون یک هزار و یکصد میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات در مدارس خوزستان که از جمله می توان به توزیع چهار هزار کولر در مدارس اشاره کرد.

وی گفت: متعهد شده ایم که برای مهر سال آینده 174 پروژه آموزشی در قالب 802 کلاس درس در خوزستان ساخته و بهره برداری شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ادامه داد: 6 هزار و 500 فضای آموزشی با 30 هزار کلاس درس در خوزستان وجود دارد که 30 درصد از این تعداد فرسوده هستند و به بازسازی و مقاوم سازی نیاز دارند.

وی گفت: هم اکنون 547 پروژه با 2 هزار و 200 کلاس درس در خوزستان در دست اجرا داریم.

قربانی با اشاره به اینکه اعتبار استانی امسال این اداره کل 2 هزار میلیارد ریال است افزود: یک هزار و 500 میلیارد ریال نیز اعتبار ملی است که بیشتر برای ساخت پروژه های نیمه تمام و بازسازی فضاهای آموزشی استفاده می شوند.

وی گفت: امسال تاکنون خیرین مدرسه ساز 2 هزار میلیارد ریال به این اداره کل کمک کردند.

قربانی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 254 پروژه در قالب 860 کلاس درس با اعتبار بالغ بر یک هزار و 300 میلیارد ریال ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده شده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود که امسال یک هزار کلاس درس در خوزستان ساخته شود افزود: در بهمن امسال 142 پروژه آموزشی با 470 کلاس درس با اعتبار یک هزار و 200 میلیارد ریال افتتاح شد که در مجموع یک هزار و 300 کلاس درس امسال افتتاح شد.