آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۳
شهرستان ها
۷

5 روستای البرز به شبکه گاز کشور پیوستند

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اعلام کرد که پنج روستای تابعه این استان به شبکه گاز سراسری پیوستند.

حسین تقی نژاد گفت : عملیات گازرسانی به این پنج روستا شامل قوزلو، حسن آباد، سپیداران، اسکول دره و گل دره از ابتدای سال جاری آغاز شد و اکنون تکمیل شده است.

وی با اشاره به اعتبار این پروژه ها، خاطرنشان کرد: 67 میلیارد ریال برای پروژه قوزلو و حسن آباد در شهرستان اشتهارد، 31 میلیارد ریال برای پروژه سپیداران و اسکول دره در شهرستان ساوجبلاغ و هشت میلیارد ریال برای پروژه گل دره در شهرستان نظرآباد هزینه شده است.  به گفته وی، با بهره مندی پنج روستای فوق با 160 خانوار جمعیت، درصد بهره مندی گاز طبیعی خانوار روستایی در استان البرز از 84 درصد به 84/5 درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز همچنین درخصوص کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا- کرج گفت: این خط انتقال به طول 64 کیلومتر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در 2 فاز یک و 2 است که فاز نخست به طول 41 کیلومتر از بوئین زهرا تا نجم آباد و فاز دوم به طول 23 کیلومتر از نجم آباد تا چهارباغ البرز امتداد دارد که در فاز اول پیمانکار انتخاب، مسیرسازی پروژه انجام و 40 کیلومتر لوله پوشش شده و در زمان حاضر، در مرحله حمل به محل پروژه و شروع جوشکاری و عملیات نصب لوله است. برای فاز دوم این پروژه نیز پیمانکار انتخاب شده و در حال آماده سازی مسیر پروژه هستیم ، شروع پروژه مذکور در فاز اول 18 اردیبهشت ماه سال جاری بوده و بهره برداری از این پروژه آخر سال 1399 خواهد بود. تقی نژاد افزود: همچنین امکان گازرسانی به شهرک های بزرگ صنعتی اشتهارد، نجم آباد و ساوجبلاغ، گازرسانی به شهرک های بزرگ گلخانه ای برنامه ریزی شده، گازرسانی به روستاها و توسعه صنعت و رونق تولید فراهم خواهد شد.