آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
حوادث
۱۹

قتل سرآشپز در رستوران

کارگر رستوران که از ایرادهای سرآشپز خسته شده بود، او را در جریان درگیری با ضربه های چاقو کشت.

به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، ساعت 17 و 30 دقیقه 20 بهمن امسال یکی از ماموران کلانتری بازار با رحیم دشتبان، بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران تماس گرفت و او را در جریان قتل سرآشپز یک رستوران گذاشت و از بازداشت عامل جنایت  قبل از فرار از صحنه قتل خبرداد. بازپرس جنایی همراه تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای بررسی ماجرا به رستورانی در حوالی بازار تهران که جنایت در آنجا رخ داده بود، اعزام شدند. متهم جوان برای ادامه تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران و پیکر سرآشپز که بر اثر اصابت ضربه های چاقو از پای در آمده بود، به پزشکی قانونی منتقل شد.

تحقیقات نشان داد، ماموران کلانتری بازار هنگام گشتزنی در حوالی رستوران بودندکه  مشاهده کردند مردی در رستوران زخمی افتاده و مرد جوانی هم چاقو به دست در چند قدمی وی  قراردارد که با نزدیک شدن به متهم، او را پیش از آن که بتواند فرصتی  برای فرار پیدا کند، بازداشت کردند.

متهم جوان روز بعد از جنایت برای ادامه تحقیقات به شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شد و با تشریح درگیری مرگبار او با همکارش به بازپرس جنایی گفت: من سه ماه بود که به رستوران محل جنایت آمده بودم و به عنوان کارگر در آنجا کار می کردم.مقتول هم از یک ماه قبل به عنوان سر آشپز جوان در رستوران  کار می کرد. اوایل با هم  اختلاف و درگیری  نداشتیم و هر کدام از ما و دیگر کارگران رستوران کار خودمان را انجام می دادیم. بعد از چند روز اخلاق و رفتار سر آشپز عوض شد و مدام به من و دیگر کارگران  بر سر کارهایمان از جمله نظافت و شستن  ظروف در آشپزخانه ایراد می گرفت. آن روز دوباره سر شستن ظرف های رستوران  از من ایراد گرفت که عصبانی شدم و با او دعوا کردم.

 متهم به قتل ادامه داد: با شدت گرفتن این درگیری نفهمیدم چطور شد که چاقویی از آشپزخانه برداشتم و سه ضربه به او زدم که زخمی شد. وحشت زده بودم و نمی دانستم چه کار کنم. ماموران که گذری از آنجا  عبور می کردند متوجه ماجرا شده و وارد رستوران شدند. من بازداشت شده و سرآشپز هم فوت کرد.

 با اعتراف متهم به قتل، او در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از وی در اداره دهم پلیس آگاهی تهران  ادامه دارد.