آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۸
حوادث
۱۹

محاکمه قهرمان کشتی به اتهام قتل مرد راننده

قهرمان کشتی و دانشجوی رشته حقوق از حدود یک سال قبل به اتهام قتل یک جوان مسافرکش در زندان است. متهم هفته قبل در دادگاه از جنایت خود اظهار ندامت کرد.

به گزارش خبرنگار جام جم، 27 مهر 97، رسیدگی به پرونده قتل جوان مسافرکش در نزدیکی ایستگاه مترو آزادگان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

دوست مقتول که در صحنه درگیری همراه او بود به پلیس گفت: دوستم به نام صابر در کنار گذر مترو با خودروی تیبا مقابل یک ماشین پیچید. یکدفعه راننده خودرو شروع به فحاشی کرد و من با او درگیر شدم. صابر قصد فیصله دادن به غائله دعوا را داشت و برای جدا کردن من و آن مرد وارد درگیری شد، اما یکدفعه آن جوان با ضربات قمه، من و صابر را مجروح کرد و صابر جان خود را از دست داد.

با اطلاعاتی که دوست صابر از شماره پلاک خودرو متهم در اختیار ماموران قرار داده بود، ماموران اقدام به دستگیری عامل جنایت کردند.

متهم در برخورد با پلیس به قتل اعتراف کرد و گفت: پدرم در نزدیکی مترو پارکینگ دارد و من روز حادثه قصد ورود به پارکینگ پدرم را داشتم، اما با راننده تیبا و دوستش درگیر شدیم. آنها با چوب دستی به من حمله کردند و من برای دفاع از خودم چاقو کشیدم.

با اعتراف متهم، پرونده برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و هفته قبل متهم پای میز محاکمه رفت.

در ابتدای جلسه رسیدگی پدر و مادر مقتول به عنوان اولیای دم تقاضای قصاص قاتل فرزندشان را کردند. پدر صابر گفت: به ما گفتند که قاتل فرزندم یک قهرمان کشتی است، اما فرزند من هم ورزشکار بود و در فوتبال چند مقام کسب کرده بود. فرزندم ناجوانمردانه به قتل رسید و از قصاص قاتل گذشت نمی کنم.

سپس متهم که قبل از دستگیری در رشته حقوق درس می خوانده، در دفاع از خود گفت: اتهامم را قبول دارم اما از کرده خودم خیلی پشیمانم. روز حادثه همه چیز در چند دقیقه اتفاق افتاد و درگیری اصلی من با دوست مقتول بود. وقتی آن جوان با من درگیر شد، چون برای رسیدن به محل کار پدرم عجله داشتم، خیلی عصبانی شدم. من چاقو همراه نداشتم و چاقو را از دست دوست صابر گرفته بودم. با همان هم به مقتول و دوستش ضربه زدم.

متهم در آخر از اولیای دم تقاضای بخشش کرد. قضات دادگاه بعد از شنیدن دفاعیات متهم برای صدور رای وارد شور شدند.