آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۶
خودرو
۱۶

رویداد

طرح تشویقی برای مشتریان بدهکار ایران خودرو

ایکوپرس : شرکت ایران خودرو طرح تشویقی ویژه ای را برای مشتریان بدهکار درخصوص کاهش سود و جرایم تاخیر اعمال می کند.

به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ایران خودرو طرح تشویقی ویژه ای را برای مشتریان بدهکار از تاریخ 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب تا 18 اسفندماه سال جاری مصادف با ولادت امیرالمومنین علی(ع) به اجرا می گذارد. این طرح فقط یک بار اجرا می شود و قابل تمدید نیست.

در صورتی که تسویه بدهی در محدوده زمانی اعلام شده انجام شود، تخفیف های تشویقی به مشتریان تعلق خواهد گرفت.مشتریان برای بهره مندی از این طرح می توانند پس از ورود به سایت فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir با نام کاربری اختصاصی خود، در لینک تسویه چک و جرایم، نسبت به تسویه مبالغ اقدام یا با مراجعه به نمایندگی های مجاز ایران خودرو از روش استفاده از طرح آگاهی پیدا کنند.

توقف تولید جگوار الکتریکی به دلیل کمبود باتری

ایسنا : اختلال و مشکل در فرآیند تولید باتری کارخانه ال جی منجر به توقف تولید خودروهای برقی جگوار شد. بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر شده در وب سایت theverge، تولید خودروهای برقی شرکت جگوار تحت تاثیر کمبود تامین باتری های مخصوص توسط ال جی متوقف شده است.

به نظر می رسد مشکل ال جی در تولید و تامین باتری های لیتیوم یونی مخصوص موردنیاز خودروسازان برای سومین بار در چهار سال اخیر موجب دردسرهای جدی برای شرکت های مختلف از جمله جگوار شده است. باتری های لیتیوم یونی مخصوص خودروهای برقی جگوار مدل ای پیس توسط کارخانه ال جی در لهستان تامین می شود.

پیش تر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو اعلام کرده بودند که افزایش تولید خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست مسلتزم افزایش تولید باتری است. حالا به نظر می رسد هنوز مشکلات عظیمی در حوزه تولید باتری در جهان وجود دارد که بزرگ ترین و مهم ترین سد بر سر راه توسعه ناوگان برقی و دوستدار محیط زیست به شمار می رود. سال 2017 بود که کم کاری و ناتوانی ال جی در تولید باتری های موردنیاز هیوندای موتورز منجر به توقف عرضه خودروی برقی هیوندای آیونیک شد. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این محصولات پاک، سبب شده شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از آنها برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

به این ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت تولید خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بروند تا به تقاضای موجود برای این محصولات پاسخ داده شود.

برقی های پر فروش در بازار خودرو فرانسه

ایسنا : تازه ترین آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که خودروی برقی رنو زوئی موفق شده جایگاه سومین خودروی پرفروش بازار فرانسه را به خود اختصاص دهد. از آنجا که خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در بسیاری از کشورهای جهان به خصوص اروپا، چین و منطقه آمریکای شمالی با استقبال زیادی از سوی مشتریان و شهروندان مواجه شده، بسیاری از شرکت های خودروسازی نیز به سمت توسعه و تولید این محصولات روی آورده اند.

رنو زوئی یکی از خودروهای الکتریکی موفق عرضه شده توسط شرکت خودروسازی رنو فرانسه به شمار می رود که توانسته است در نخستین ماه از سال جاری میلادی (ژانویه 2020) عنوان سومین خودروی پرفروش را در بازار فرانسه به خود اختصاص دهد. قبل از رنو زوئی، دو خودروی پژو 208 و رنو کلیو موفق شده اند در رتبه های نخست و دوم این فهرست رده بندی جای بگیرند.

در ژانویه سال جاری میلادی 5 هزار و 331 دستگاه زوئی در بازار فرانسه به فروش رسیده و آمارها نشان از جلب رضایت مشتریان توسط این محصول دارند. پیش تر نیز اخبار و آمارهای منتشر شده از سوی رنو نشان دهنده موفقیت و میزان فروش خوب زوئی بود.

طبق آمار اما پژو 208 در بازه زمانی تحت بررسی 9 هزار و 463 دستگاه فروش داشته و آمار فروش رنو کلیو نیز به 5 هزار و 524 دستگاه در بازار فرانسه می رسد.

فرانسه از جمله کشورهایی است که توسعه خودروهای برقی را دنبال می کند. در این راستا دو خودرو ساز بزرگ این کشور یعنی رنو و پژو چند سالی می شود که به طراحی و تولید خودروهای برقی روی آورده اند.