آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۶
صنعت، معدن و بازرگانی
۳
خبر بنگاه ها

صدور مجوز ساخت واحدهای تجاری در کیش ممنوع شد

گروه بنگاه ها : پس از 17سال انتظار عاقبت اسناد مالکیت مرکز تجاری کیش آماده و 22 سند به مالکان تحویل داده شد. غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم اهدای اسناد مالکیت به غرفه داران مرکز تجاری کیش از تصمیم جدی این سازمان درجهت داشتن تجارتی اصولی خبر داد و گفت: دیگر هیچ مجوز ساخت مرکز تجاری در جزیره کیش صادر نمی شود.

مظفری افزود: یکی از تصمیماتی که در شرایط اقتصادی کشور و رکود نسبی تجارت در جزیره کیش باید اتخاذ می شد، عدم صدور مجوز ساخت مراکز تجاری است، این تصمیم سخت اما لازم است و در جهت بازاری سالم و تجارتی حرفه ای مجوز ساخت مراکز تجاری داده نمی شود. او درباره اتمام صدور پایان کار مرکز تجاری کیش یادآور شد: از روزی که سازنده و سرمایه گذار مرکز تجاری وعده تحویل سند را داده بود، بیش از 15سال می گذرد که با پیگیری های اعضای هیات مدیره این مرکز و تلاش و همکاری های مسوولان سازمان این پروسه طی چند ماه به اتمام رسید و اسناد 502 واحد تا پایان سال 98 تحویل داده می شود. مظفری با بیان اینکه طی این سال ها مسوولان متعددی در کیش حضور داشتند و می توانستند مشکلات را حل کرده و آرامش خاطری را که غرفه داران انتظار داشتند تامین کنند، افزود: اما برای برخی از مدیران انجام ندادن کارها آسان تر است و معمولا در کشورمان از مدیران سوال نمی شود با اینکه این وظایف را داشتید، چرا این کارها را انجام نداده اید و کارهای انجام شده او بررسی می شود.

طبق گفته مظفری خود او 17 سال پیش در روز افتتاح مرکز تجاری کیش یکی از میهمانان ویژه بوده و از اینکه طی این سال ها هنوز پایان کار صادر نشده و غرفه داران بلاتکلیف هستند، متعجب است. او یادآور شد: با بازدید از پروژه های نیمه کاره جزیره و مذاکره با سرمایه گذاران آنها مقرر شد یا کار ساخت آغاز شود، یا سازمان طبق مقررات تصمیم جدیدی اتخاذ کند تا هیچ پروژه نیمه کاره ای در جزیره کیش نباشد و این اقدام موجب شد از 13پروژه رها شده، چند پروژه نیمه کاره احیا و دوباره وارد فاز ساخت و ساز شوند.  مظفری گفت: برای سازمان، احیای اعتبار از دست رفته سرمایه گذارانی که با تلاش خود در جزیره اقدام به ساخت و ساز و آبادانی کرده اند، مهم است و بررسی و رسیدگی ویژه به صدور پایان کار این مرکز به همین خاطر بوده است.