آرشیو سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۳۶۳۹
سیاست
۲

خبر

مقام معظم رهبری در دیدار اعضای شورای عالی حوزه های علمیه: صیانت از شور انقلابی  و طلاب جوان یک ضرورت است

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری: حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری دیروز در دیدار اعضای شورای عالی حوزه های علمیه بر برنامه ریزی برای شناسایی و به کارگیری استعدادهای برتر فکری از میان طلاب جوان تاکید کردند. مقام معظم رهبری در این دیدار، نقش شورای عالی حوزه های علمیه در سیاست گذاری برای تربیت معلمان و مربیان دینی در جامعه را بسیار مهم و حیاتی دانستند و با قدردانی از زحمات اعضای این شورا و مدیریت حوزه، افزودند: حد و مرز وظایف شورای عالی و مدیریت حوزه یعنی تفاوت بین سیاست گذاری و اجرا باید هر چه مشخص تر باشد تا بازده کار چند برابر شود. حضرت آیت الله خامنه ای هدف از انقلاب اسلامی و جان فشانی و فداکاری های امام بزرگوار در به ثمر رساندن این نهضت را تحقق حاکمیت و شریعت اسلامی خواندند و گفتند: دشمن برای شناسایی نقاط موثر انقلاب و ضربه زدن به مبانی اساسی آن برنامه دارد و از جمله مقاصد آنها حوزه های علمیه است. صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان با توجه به آنچه امام راحل در اواخر حیات مبارکشان بیان فرمودند (منشور روحانیت) یک ضرورت است.

ایشان با تاکید بر شناسایی استعدادها و ظرفیت های پنهان فکری در طلاب جوان، افزودند: در بخش های گوناگون کشور، بعضا کارهای بزرگ و ابتکارات شگفت انگیزی به دست جوانان انجام می شود و در بخش حوزه و طلبگی نیز یقینا چنین استعدادهایی وجود دارند که باید شناسایی و در حلقه های فکری به کار گرفته شوند و از آنها مسئولیت خواسته شود.

مقام معظم رهبری همچنین با برشمردن نمونه هایی از حضور علمای بزرگ و طراز اول سابق در شهرهای مختلف کشور، افزودند: مقوله هجرت طلاب به شهرها برای رونق دادن به امور دینی و تربیتی آن مناطق کار بسیار خوب و لازمی است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که شهرهای مختلف از حضور عالمان دین خالی نشود. در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه و حجت الاسلام والمسلمین اعرافی مدیر حوزه های علمیه نیز گزارشی از فعالیت های چهارساله شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه بیان کردند.

وزیر اطلاعات: وظایف حکومت باید ایجاد امنیت برای سرمایه گذار باشد

ایسنا: وزیر اطلاعات گفت: تولیدکنندگان، رزمندگان ما در جنگ اقتصادی هستند، سردارهای ما در جنگ اقتصادی، تولیدکنندگان هستند. وقتی مقام معظم رهبری آنها را رزمنده دانستند، لذا من به عنوان دستگاه امنیتی نباید به دنبال مچ گیری از آنها باشم و وظیفه ما ایجاد امنیت و صیانت از فعالان اقتصادی است. علوی ادامه داد: ما به عنوان دستگاه امنیتی، از فعال اقتصادی صیانت خواهیم کرد. اگر مشکلی ایجاد شود، به سرمایه گذار هشدار خواهیم داد و همکاران ما با این نقش خود تاکنون توانسته اند بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را از زمین بلند کرده و حتی بسیاری از سرمایه گذاران که در مرحله انحراف بودند نیز با راهنمایی همکاران امنیتی ما از انحراف آنها جلوگیری شد. او ادامه داد:  امیدوارم که فجر امسال، آغازی پرخیروبرکت برای آزادگان جهان اسلام باشد. او با بیان این مطلب که امیدوارم مجتمع فراوری سنگ روی و تولید شمش روی دارزین شهرستان بم در آینده نه چندان دور به بهره برداری برسد، افزود: خداوند گنج های زیادی در زمین و آسمان در اختیار ما قرار داده است که برای بهره مندی از آنها به ابزار نیاز داریم. او همت، کسب ثروت از راه حلال و استقامت را از عوامل موفقیت هر جامعه ای دانست و گفت: وظایف حکومت نیز در برابر سرمایه گذار باید ایجاد امنیت، حمایت و صیانت باشد.