آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
جامعه
۱۸

کوتاه از جامعه

بدهی مردم بابت طرح ترافیک همچنان پابرجاست

عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران با اشاره به رای دیوان عدالت اداری درباره دریافت عوارض ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک پایتخت عنوان کرد: بدهی عوارض تردد غیرمجاز شهروندان در محدوده طرح ترافیک در سال های 97 و 98 همچنان پابرجاست.

شورای اسلامی شهر تهران در ماده 8 مصوبه دهم بهمن 96 درباره ورود به محدوده های ترافیکی تصویب کرده بود شهرداری می تواند بابت ورود غیرمجاز به این محدوده ها علاوه بر دریافت جریمه، عوارض نیز دریافت کند. اما نهادهایی مثل دیوان محاسبات، اتحادیه اتومبیل کرایه تهران، نیروی انتظامی و تعدادی از اشخاص حقیقی از این مصوبه شورای شهر به دیوان عدالت اداری شکایت کردند. / ایرنا

تولید 170 قلم مواد اولیه دارویی در کشور

محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: امیدواریم ظرف دو سال آینده بتوانیم در حدود 170 قلم مواد اولیه دارویی را در کشورمان تولید کنیم که این موضوع باعث کاهش خروج سالانه 250 میلیون دلار از کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر موفقیت های کشور در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی کشور عنوان کرد: در این حوزه ها با همه پیچیدگی هایی که وجود دارد، توانسته ایم گام های بلندی برداریم که منجر به تولید انواع داروها و تجهیزات پزشکی در کشور شده است. / مهر

120 گود پرخطر در کمین تهرانی ها

مهدی صالحی، مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی شهرداری تهران از وجود 120 گود پرخطر در پایتخت خبر داد وگفت: در مجموع 318 گود در تهران وجود دارد که هیچ عملیات اجرایی در آن انجام نمی شود.

وی افزود: همه این گودها برای اجرای پروژه های ساختمانی ایجاد شده اند، اما در بیشتر این پروژه ها، مالکان در میانه راه با مشکلات حقوقی یا بحران های مالی برخورد کردند و به همین دلیل، عملیات ساخت وساز در این گودها متوقف شده است. / ایسنا

اعزام زمینی مجدد به عتبات عالیات

محمد آزاد، سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به موافقت شورای عالی امنیت ملی کشور، اعزام زمینی به عتبات عالیات از 26 بهمن ماه از سر گرفته می شود.

وی افزود: پس از وقفه ای کوتاه مدت به دلیل برخی ناآرامی ها در عراق، کاروان های اعزامی به عتبات عالیات می توانند از روز شنبه مجدد از مرز مهران وارد خاک عراق شوند.

سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین درباره اعزام نوروزی زائران به عتبات عالیات عنوان کرد: با توجه به اعلام قبلی سازمان حج، نام نویسی برای اعزام به عتبات در ایام نوروز سال آینده از 16 بهمن شروع شده است و این روند تا 25 بهمن در سامانه سازمان حج ادامه دارد.

آزاد ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، اعزام کاروان های نوروزی به اماکن مقدس کشور عراق از 24 اسفند 98 آغاز می شود و 31 فروردین 99 به پایان می رسد./ ایرنا