آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
زندگی: ماشین
۱۵

تصاویر جاسوسی داچیا ساندروی جدید

داچیا ساندرو، جذاب ترین گزینه در کلاس خود نیست اما این سوپرمینی رومانیایی همچنان محبوب است که دلیل اصلی آن نیز قیمت پایین در بازارهای جهانی است. این خودرو راه حلی عالی برای افرادی است که به دنبال حمل ونقل ساده در قالبی جمع وجور هستند و به همین دلیل است که سومین نسل ساندرو نیز همچنان به این فرمول اثبات شده وفادار است.

به گزارش پدال، از آنجا که به زمان رونمایی ساندروی جدید نزدیک می شویم، تصاویر جاسوسی بیشتری از این هاچبک کلاس B منتشر شده است. این خودرو به تازگی در آزمایش زمستانی رویت شده و همان گونه که در تصویر می بینید نمونه موردبحث از پوشش های استتاری زیاد و رینگ های افترمارکتی استفاده کرده است. در بخش جلو لباس مبدل کمتری نسبت به گذشته وجود داشته و بنابراین می توانیم ایده ای بهتر از ظاهر این خودرو  را  به دست آوریم. بخش پایینی جلوپنجره احتمالا توسط مه شکن های پوشانده شده استتار شده است. گرچه چراغ های جلو تا حد زیادی پنهان شده اما احتمالا این چراغ از نوع ال ای دی است.

ترمزهای کاسه ای عقب نشان می دهد ساندرو همچنان مجهزترین و دلپذیرترین خودرو در رده خود نبوده که البته قیمت خودرو نیز چنین چیزی را نشان می دهد. دستگیره های در خودرو سرانجام از نمونه های مدرن شده و احتمالا همین داستان درباره ال90 صندوقدار نیز صدق خواهد کرد.

مهم ترین تغییر بخش عقب که فعلا دیده می شود ظاهر جدید چراغ هاست. این چراغ ها نه تنها شکل متفاوتی دارد بلکه نازک تر بوده و از گرافیک جدیدی استفاده می کند. نگاهی دقیق تر نشان دهنده استفاده از اسپویلر و چراغ سوم ترمز یکپارچه است که این امر تاثیر مثبتی دارد زیرا آبپاش برف پاک کن عقب کارایی بیشتری دارد.

اگرچه هنوز تصاویری از کابین این خودرو منتشر نشده اما در برخی تصاویر می توانیم سیستم اطلاعات سرگرمی جدید ساندرو را مشاهده کنیم. به نظر می رسد داچیا از صفحه نمایش تبلت مانند استفاده کرده است. فریم ضخیم صفحه نمایش ظاهر خوبی نداشته اما امیدواریم یک صفحه نمایش بزرگ تر با گوشه های نازک تر در دسترس باشد.

احتمالا ساندرو و ال90 جدید در نمایشگاه پاریس 2020 معرفی خواهند شد. همان گونه که قبلا رنو اعلام کرده، خودروهای جدید و کوچک این خودروساز از نسخه ارزان تر پلتفرم CMF-B به کار رفته در کلیو و نیسان میکرا استفاده خواهد کرد. مدل های استپ وی ال90 و ساندرو نیز احتمالا در سال 1400/ 2021 تولید خواهند شد.