آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۵۶۲۵
فرهنگ
۶

پیشخوان سینما

امیدوارم همان طور که موقع تماشای این فیلم های پیشنهادی و احتمالا دیدن انبوه فیلم و سریال های دیگر، لپ تاپ و متعلقاتش و تلویزیون و ریموت کنترل و کابل اچ دی ام آی و هر وسیله دیگر تماشای فیلم را با احتیاط ضدعفونی می کنید، برای مطالعات سینمایی و غیرسینمایی هم از رعایت نکات بهداشتی غافل نشوید و سالم ترین شکل تورق را داشته باشید!

عجالتا پیشنهاد مطالعاتی ما در زمینه سینما اینها هستند، هرچند می دانیم حتما شما هم انتخاب های خوب خودتان را هم دارید. اگر از کتابخوان های حرفه ای سینما هستید، لابد کتاب های مشهوری چون گفت وگو با بیلی وایلدر، سرگذشت من (چارلی چاپلین) و سینما به روایت هیچکاک و... را خوانده اید؛ بنابراین کتاب های تازه تر را به شما پیشنهاد می کنیم؛ از جمله مجموعه کتاب های سینمایی نشر بیدگل مثل ژانر وحشت، سینمای فانتزی و موج نوی فرانسه.

همین طور برسون از زبان برسون از نشر شوند، دوربین مولف (حسین جعفریان) از نشر چشمه و مجموعه کتاب های کینو آگورا به سرپرستی مازیار اسلامی از نشر لگا.

ویژه نامه های نوروزی مجله های فیلم، فیلمخانه و سینما و ادبیات را هم فراموش نکنید که پر از نوشته های خواندنی است، به خصوص فیلمخانه که ویژه نامه جذابی تدارک دیده با موضوع «سفر در سینما» و حالا که به دلیل شیوع کرونا، سفر میسر نیست چه بهتر با خواندن درباره فیلم های سفرمحور و احیانا تماشای آنها، پاسخگوی نیاز نوروزی مان باشیم.

مجله «سروش»: به تازگی سروش هفتگی با نقد جشنواره فیلم فجر منتشر شده و روی پیشخوان مطبوعات آمده است. در این شماره به حاشیه های خارج از متن جشنواره نگاهی شده و همچنین در قاب نقد ویژه نامه سینمایی جشنواره به سراغ بازیگران، کارگردانان، نویسندگان و منتقدین این دوره از جشنواره فیلم فجر رفته اند تا برای مخاطبان خود فضایی از جشنواره سال جاری را ترسیم کنند.