آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۸۵۳
خودرو
۱۶

جهان خودرو

ورود کرونا به کارخانه فورد اسپانیا

دنیای اقتصاد : شرکت فورد اعلام کرد پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای سه نفر از پرسنل کارخانه اسپانیا، تصمیم گرفته است کارخانه مزبور را حداقل به مدت یک هفته تعطیل کند. فورد در بیانیه ای اعلام کرد: «ما سه مورد مبتلا به ویروس کووید-19 در میان کارکنان کارخانه والنسیا را شناسایی کرده ایم و بر اساس پروتکل ایمنی، تمامی افرادی را که با این سه فرد تماس مستقیم داشته اند قرنطینه می کنیم.» کارخانه والنسیا یکی از بزرگ ترین سایت های تولید محصولات فورد در خارج از ایالات متحده است و هم اکنون هفت هزار نفر در آن مشغول به کار هستند. این کارخانه سالانه تا 400 هزار دستگاه از خودروهای فورد را تولید می کند. در ادامه تعطیلی کارخانه های خودروسازی در اروپا به دلیل کرونا، فولکس واگن نیز خبر داده است که کارخانه خود را در اسلواکی تعطیل می کند. دولت این کشور برای مقابله با ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده است. کارخانه اسلواکی محصولات برندهای فولکس، آئودی، پورشه و اسکودا را تولید می کند.

 
تعطیلی کارخانه های رنو در فرانسه

دنیای اقتصاد : شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا در فرانسه، تمامی سایت های تولیدی خود را تا اطلاع ثانوی تعطیل می کند. به گفته رنو، این اقدام هم راستا با سیاست های دولت فرانسه و در جهت حفاظت از سلامت کارکنانش در برابر ویروس کووید-19 انجام می شود. به این ترتیب قرار است 12 سایت و 18 هزار پرسنل رنو مشمول این تعطیلی شوند. رنو همچنین اعلام کرد وضعیت کارخانه ها در دیگر کشورهای اروپایی بستگی به شرایط شیوع کرونا در آن کشورها خواهد داشت. رنو با فروش جهانی 65/ 1 میلیون دستگاه طی سال 2019، سومین خودروساز بزرگ اروپا پس از فولکس واگن و پژو-سیتروئن است. پیش تر گروه خودروسازی پژو-سیتروئن اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کرونا فعالیت تمامی کارخانه های خود را در سراسر اروپا متوقف می کند. رنو پیش تر نیز دو کارخانه خودروسازی خود را در اسپانیا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده بود. این خودروسازدر نقاط دیگر اروپا نظیر اسلوونی، رومانی و ترکیه هم کارخانه دارد.

 
فراخوان مرسدس بنز در استرالیا

دنیای اقتصاد : شرکت دایملر آلمان اعلام کرد بیش از سه هزار و 500 دستگاه از ون تجاری مرسدس بنز «ویتو» به دلیل نگرانی از آتش سوزی در استرالیا فراخوان داده شده اند. سه هزار و 542 دستگاه از ون های ویتو مدل 2015 تا 2019 مشمول این فراخوان هستند که دلیل آن باتری نصب شده در زیر صندلی راننده است. مرسدس بنز استرالیا هشدار داده که ممکن است این باتری ها فاقد روکش در زیر پایه صندلی باشند که می تواند باعث شود کاربر فضای خالی موجود را با فضای ذخیره بار اشتباه بگیرد. از این رو هر وسیله ای که در این فضای خالی قرار گیرد می تواند باعث قطعی مدار و ایجاد آتش سوزی شود. فهرستی از خودروهای مشمول این فراخوان نیز منتشر شده است. مالکان خودروهای مشمول باید با نزدیک ترین نمایندگی مرسدس بنز برای تعبیه یک روکش مناسب تماس بگیرند. به علاوه نصب روکش های جدید برای ون ویتو به رایگان مجانی انجام می گیرد.