آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
حوادث
۱۱

رخداد

فروش خودروی چپی با حیله

شرق: اعضای باند کلاهبرداری که با فروش خودروهای چپی و تصادفی به عنوان خودروی نو حدود یک میلیارد تومان به جیب زده بودند دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران گفت: دهم اسفندماه پرونده ای از سوی شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 16 تهران به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی با حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی اظهار کرد: سی ام بهمن ماه برای خرید یک دستگاه خودروی اپتیما از طریق فضای مجازی با شخصی آشنا شدم و برای خرید خودرو در میدان تره بار تهران قرار گذاشتیم. پس از حضور در محل قرار خودرو را مشاهده کردم و فروشنده بیان کرد که خودرو فاقد هرگونه تصادف و... است و چند نفر کارشناس نیز در آنجا حاضر بودند و صحت اظهارات او را تایید کردند. با توجه به صحبت های کارشناسان حاضر و فروشنده خودرو  به آنها اعتماد کرده و خودرو را خریداری کردم که پس از گذشت چند روز متوجه چپی بودن خودرو شدم.

سرهنگ علیزاده افزود: کارآگاهان پس از اخذ دلایل و مستندات شاکی با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند فروشنده و کارشناسانی که خودرو را به شاکی فروخته اند، به صورت باندی در سایت های مجازی اقدام به خرید و فروش خودروهای تصادفی و چپی به عنوان خودروهای سالم می کنند. کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه هفتم پلیس آگاهی در قراری صوری به عنوان مشتری برای خرید یک دستگاه خودرو در محل ملاقات حاضر شدند و به محض حضور سه نفر متهم به اسامی محسن 35 ساله، بابک 40 ساله و جمشید 29 ساله آنها را شناسایی و دستگیر کردند.

وی بیان کرد: پس از دستگیری و انتقال متهمان به پایگاه هفتم پلیس آگاهی در بازجویی های صورت گرفته متهم اصلی و سرکرده باند به نام محسن لب به اعتراف گشود و به تعداد هفت مورد کلاهبرداری و اغفال شهروندان از طریق فروش خودروهای چپی در سایت های مجازی اقرار کرد. محسن در اظهارات خود گفت: مکانیک و صافکار خودرو هستم که یک روز بابک که از دوستانم است به من مراجعه کرد و گفت می خواهد خودروی سراتوی خود را بفروشد که با توجه به اینکه در خودروی بابک آثار تصادف بود خودرو را برایش از نظر ظاهری درست کردم و به او پیشنهاد دادم خودرو را به عنوان خودروی سالم بفروشد و با توجه به اینکه پول خوبی از این راه به دست آوردیم به ذهنمان خطور کرد که خودروهای چپی و تصادفی را خریده و پس از بازسازی به عنوان خودروی سالم بفروشیم و در این کار از جمشید که از دوستان مشترکمان بود نیز کمک گرفتیم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی در پایان گفت: ارزش ریالی که این باند کلاهبرداری از این طریق به دست آورده اند بیش از هشت میلیارد ریال است که با اطلاع رسانی های انجام شده شکات شناسایی و با تکمیل پرونده متهمان با دستور مقام قضائی و صدور قرار وثیقه روانه زندان شدند.

پزشک زیبایی قلابی دستگیر شد

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از دستگیری زن جوانی در حوالی خیابان ملاصدرا در مطبش خبر داد و گفت: متهم با وجود پزشک نبودن جراحی های زیبایی انجام می داده است.

سرهنگ نادر مرادی اظهار کرد: روز یکشنبه ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی از فعالیت غیر قانونی زن جوانی به عنوان پزشک در حوالی خیابان ملاصدرا مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت توضیح داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و بهره گیری از شیوه های پلیسی مطب متهم را در یک مجتمع پزشکی شناسایی کردند.

او با بیان اینکه در بررسی های اولیه مشخص شد خانم جوان خود را پزشک و جراح زیبایی به مراجعه کنندگان معرفی کرده است، گفت: متهم با جعل سربرگ معاونت درمان یکی از دانشگاه های علوم پزشکی بیماران را ویزیت و حتی برخی از جراحی های زیبایی را انجام داده است. این مقام انتظامی تصریح کرد: تیمی از ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت به نشانی مطب متهم برای تحقیقات تکمیلی اعزام و با حضور در محل مشاهده کردند تعدادی بیمار برای درمان در مطب این پزشک قلابی حضور دارند. سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه سریعا با هماهنگی قضائی این پزشک قلابی دستگیر و متهم برای ادامه تحقیقات تکمیلی به این معاونت انتقال یافت، خاطرنشان کرد: با دستور قضائی مطب این دکتر قلابی پلمب و متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت در پایان با بیان اینکه تاکنون سه نفر از شاکیان شناسایی شده اند، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده و کسب هرگونه اخبار درباره فعالیت غیر مجاز افراد سودجو، مراتب را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 به پلیس اطلاع دهند.