آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
اخبار کشور
۱۱

ثبت موارد فوتی صفر در ۱۰ استان و یک مورد فوتی در ۶ استان

۲۱۱۱ بیمار جدید «کووید۱۹» در کشور شناسایی شد

سخنگوی وزارت بهداشت با‌اشاره به صفر شدن موارد فوتی کرونا در ۱۰ استان، گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است اما سایر استان‌ها وضعیت نسبتا پایداری دارند.

به گزارش وبدا، کیانوش جهانپور دیروز در بیان آخرین آمار کرونا در کشور اظهارداشت: از 29 تا ۳۰ اردیبهشت و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری و یک هزار و ۶۸۷ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۱۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و البته دو هزار و 698 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تا کنون ۷۱۶ هزار و ۱۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است، گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است اما سایر استان‌ها وضعیت نسبتا پایداری دارند.