آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۶۵۲
جامعه
۱۱
ویژه

گروه توسعه صنایع بهشهر تدارک دید

کمک مومنانه در قالب 3 هزار بسته مواد خوراکی

گروه اجتماعی: بسته ها با نوشته بزرگ «کمک مومنانه» کنار هم چیده شده است. کامیون ها آماده حرکتند تا این بسته ها را به دست نیازمندان برسانند؛ حرکت از جاده قدیم کرج، اولین مقصد قم. 3 هزار بسته مواد خوراکی و اقلام اساسی و انواع شوینده ها در یکی از سوله های به پخش از زیرمجموعه های گروه توسعه صنایع بهشهر درحال بارگیری است و جنب و جوش زیادی در محوطه به راه افتاده است.

گروه توسعه صنایع بهشهر 3 هزار بسته معیشتی به ارزش 5 میلیارد ریال برای کمک به نیازمندان در شرایط سخت اقتصادی این روزها تهیه کرده است. قیمت هر بسته 160 هزار تومان است و در آن موادی مثل روغن، چای، ماکارونی، سویا، رب گوجه فرنگی، خمیر دندان، دستکش، پودر رختشویی، صابون، شامپو، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و... قرار دارد.

 مجید محسنی مجد، مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر در بازدید از محل آماده سازی این اقلام خاطرنشان کرد: انفاق، احسان و نیکوکاری در تار و پود مردم کشور نهفته است و ما نیز همچون دیگر اقشار جامعه با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان نسبت به تهیه این بسته ها اقدام کرده ایم. او در گفت وگو با خبرنگار اعتماد گفت: «بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور عزیزمان ایران، تیم گروه توسعه صنایع بهشهر دست به کار شد و به تولید مواد بهداشتی و انواع شوینده ها به شکل شبانه روزی پرداخت.» 

محسنی مجد همچنین افزود: اگر شرکت های دیگری بخواهند در این رزمایش شرکت کنند، ما می توانیم در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت کالاهای خود را در اختیار آنها قرار دهیم تا ما نیز در این کار خیر شریک آنها باشیم. 

به گفته او این عمل خداپسندانه از اسفند 1398 در قالب مسوولیت اجتماعی توسط مجموعه بهشهر صورت گرفته است که به عنوان مثال می توان در بحث حوادث طبیعی به کمک های این مجموعه در سیل سیستان و بلوچستان، گلستان، لرستان، خرم آباد و فارس اشاره کرد. این مجموعه در همان روزهای ابتدایی حوادث یاد شده، در این مناطق توسط ناوگان های شان وارد عمل شده و به کمک رسانی پرداختند. 

جالب است بدانید این شرکت کالاهایی را توزیع می کند که اغلب تولید واحدهای مختلف زیرمجموعه خود آن است. به عبارت دیگر شرکت توسعه صنایع بهشهر هم به رونق تولید کمک می کند و هم با توزیع اقلام تولیدی خود، تلاش می کند باری از دوش نیازمندان بردارد.

محسنی مجد با اشاره به اینکه شناسایی افراد نیازمند توسط معتمدین این شرکت صورت می گیرد، عنوان کرد: «ارسال نخستین محموله به قم نیز در پی درخواست و شناسایی معتمدین این شرکت صورت گرفته است. همچنین این مجموعه در طول سال مراجعات و درخواست های زیادی از طرف موسسات خیریه مختلف دارد که تا حد امکان به برخی از آنها پاسخ مثبت می دهد؛ به عنوان مثال هفته گذشته این مجموعه حدود 400 بسته به یکی از موسسات خیریه اهدا کرد.»

محسنی مجد در پاسخ به این سوال که آیا شما هم مانند دیگر کسب و کارها که در این شرایط، وضعیت اقتصادی خوبی ندارند، با مشکلات مالی رو به رو بوده اید یا خیر، گفت: «ما هم مانند دیگر کسب و کارها با شیوع کرونا با مشکلات زیادی برخورد کردیم اما این باعث نشد تا از بار این مسوولیت اجتماعی شانه خالی کنیم و حالا با این رزمایش همه ما شاهد هستیم که چه اتفاق عظیمی رخ داده و هر کس در حد توانش به این پویش پیوسته است.»

توسعه صنایع بهشهر با 38 شرکت در زیرمجموعه خود، هلدینگ بزرگی است که زیر نظر بانک ملی اداره می شود. این شرکت ها شامل شرکت های تولیدی، بازرگانی، بورس و خدماتی هستند. در کل می توان گفت که این مجموعه بسیاری از صنایع مختلف را در خود جای داده است. توسعه صنایع بهشهر در مجموع حدود 6 هزار پرسنل دارد و تلاش کرده است در این روزهای سخت که بسیاری از واحدهای اقتصادی با مشکل مواجه شده و گاهی نیز به تعدیل نیرو پرداخته اند، از پرسنل خود حمایت کند. 

شرکت به پخش یکی از سازمان های فروش این مجموعه است که حدود 30 شرکت پخش در سراسر ایران و چیزی حدود 420 ناوگان حمل و نقل دارد. 

در حاشیه این بازدید بهروز پورمحمدی، مدیرعامل شرکت به پخش گفت: «همه در مقابل شرایط پیش آماده یک مسوولیت اجتماعی داریم و نمی توانیم از مسوولیت اجتماعی و دینی خودمان غفلت کنیم. چنانکه پس از فرمان مقام معظم رهبری درباره این پویش خداپسندانه ما نیز وارد عمل شدیم و سعی کردیم سهم کوچکی در آن داشته باشیم.»  او در ادامه به این نکته اشاره کرد که اقلام تولیدی این شرکت جزو سبد اقلام اساسی است. می توانم بگویم شرکت در این پویش وظیفه انسانی و اخلاقی و مسوولیت اجتماعی ما بود که تا حد توان در آن شرکت کردیم و اگر خدا بخواهد این راه را ادامه خواهیم داد. پورمحمدی در ادامه افزود: «در این برهه زمانی تمام آحاد جامعه باید دست به دست هم دهند و در کار خیر شرکت کنند تا این بحران را هم مانند دیگر بحران ها پشت سر بگذارند. به هر حال وضعیتی است که بسیاری را بیکار کرده و بسیاری به لحاظ مالی ضعیف تر شده اند، اما توسعه صنایع بهشهر امیدوار است هر روز در این اعمال خداپسندانه پیش قدم تر باشد و بتواند به افراد بیشتری کمک کند.» کامیون ها به مقصد قم به راه می افتند اما آن طور که مسوولان شرکت و هلدینگ می گویند، این نه اولین کاروان و نه آخرین کاروان خواهد بود. معتمدین لیست های دیگری را در اختیار شرکت قرار داده اند و به زودی بسته های دیگری راهی جاده ها خواهد شد.