آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۳
شرکت ها
۲۸

خبر

اسپیس ایکس هفته آینده فضانوردان را به مدار زمین می برد

اسپیس ایکس تایید کرد هفته آینده دو فضانورد را همراه کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، شرکت اسپیس ایکس تایید کرد هفته آینده نخستین ماموریت سرنشین دار خود را انجام می دهد.

در این ماموریت که 27 مه انجام می شود، رابرت بنکن و داگلاس هارلی، فضانوردان ناسا همراه کپسول کرودراگون از مقر فضایی کندی در کیپ کاناورال به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می کنند. طبق برنامه ریزی ها، 19 ساعت پس از پرتاب کپسول، بنکن و هارلی به ایستگاه فضایی بین المللی می رسند و 4 ماه در آنجا اقامت می کنند. ناسا در بیانیه ای درباره این ماموریت می گوید: عملیات پرتاب کپسول از پدپرتاب 39A انجام می شود. موشک فالکون کپسول کرو دراگون را همراه دو فضانورد به مداری از پیش تعیین شده می رساند. حدود 24 ساعت بعد کپسول کرودراگون در وضعیت پهلو گیری کنار ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.

این کپسول طوری طراحی شده تا به طور خودکار در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو بگیرد اما فضانوردان (حاضر در کپسول و همچنین خدمه ایستگاه فضایی بین المللی) از نزدیک فرآیند پهلو گرفتن را بررسی می کنند و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام می دهند. پس از 10 سال این نخستین باری خواهد بود که فضانوردان از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شوند.

اسپیس ایکس تاکنون میلیاردها دلار بودجه از ناسا دریافت کرده است و از 2012 میلادی محموله هایی را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کرده است.

سرمایه گذاری اینتل در هوش مصنوعی

دنیای اقتصاد : اینتل اعلام کرد که در نظر دارد مجموع 132 میلیون دلار در11 استارت آپ متمرکز بر هوش مصنوعی، دستگاه های خودکار و طراحی ریزتراشه سرمایه گذاری کند. سال گذشته این شرکت 466 میلیون دلار در 36 شرکت جدید سرمایه گذاری کرده بود.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از وب سایت فناوری ونچربیت، شرکت اینتل کپیتال، سازمان جهانی سرمایه گذاری شرکت اینتل، اعلام کرد که در سال 2020، سرمایه گذاری بین 300 تا 500 میلیون دلار برای راه اندازی استارت آپ هایی که در زمینه هوش مصنوعی، با تمرکز ویژه روی ایده ها، اختراعات و دستگاه های هوشمند و تحول شبکه فعالیت دارند، اختصاص داده است.

باب سوآن، مدیرعامل شرکت اینتل اواخر سال گذشته گفت که این شرکت در سال 2019 مبلغ 8/ 3 میلیارد دلار درآمد مبتنی بر هوش مصنوعی داشته است و پیش بینی می کند که تا سال 2024 این رقم به 25 میلیارد دلار برسد. اینتل اخیرا دو شرکت خریداری کرده است که یکی از این شرکت ها در زمینه توسعه هوش مصنوعی قابل برنامه ریزی و پردازشگرهای تسریع در ماشین های یادگیری و دیگری در زمینه تاکسی های خودران و سفرهای درون شهری با استفاده از وسایل نقلیه مختلف فعالیت می کنند.

شرکت اینتل کپیتال با سرمایه گذاری در شرکت «آنودات»، پرتفوی سرمایه گذاری خود را گسترش داد. آنودات، شرکت تحلیل داده ای آمریکایی است که در زمینه یادگیری ماشینی جهت انجام نظارت بر مشاغل مستقل برای مشتریان در بخش های مخابراتی و ارتباطی، مالی و دیجیتال فعالیت می کند. پلت فرم این استارت آپ با هشدارهای متنی و گزارش در لحظه، کمک می کند تا حوادث زودتر تشخیص داده شوند. آنودات تاکید می کند که به عنوان مثال، افت نرخ موفقیت، حوادث مشتری، و سایر وقایع ناگوار در عملکرد برنامه و معیارهای تجاری که ممکن است درآمد و هزینه را تحت تاثیر قرار دهند را تا 80 درصد کاهش می دهد.

آسترا لبز، یکی دیگر از سرمایه گذاری های جدید شرکت اینتل کپیتال است. دفتر مرکزی آسترا لبز در شهر سانتا کلارای، ایالت کالیفرنیا مستقر است و در زمینه توسعه راه های ایجاد ارتباط هدفمند برای سیستم های داده محور فعالیت می کند.

دیگر سرمایه گذاری این شرکت درهایپرسونیکس است که به تجزیه و تحلیل صنایع مصرفی مانند خرده فروشی ها، رستوران ها، سالن های کنفرانس و تجارت الکترونیکی می پردازد. دفتر مرکزی هایپرسونیکس در شهر سن خوزه در ایالت کالیفرنیا واقع شده است.

اینتل کپیتال در شرکت ژجیانگ که در کشور چین مستقر است نیز سرمایه گذاری انجام داده است. ژجیانگ با به کارگیری ترکیبی از داده های زیاد و هوش مصنوعی، پردازش تصاویر پزشکی خود، اسکن و دیجیتالی کردن آن تصاویر را به اشتراک می گذارد تا راحت تر بتوان از راه دور با متخصصان به اشتراک گذاشته و مشاوره گرفته شود.

سایر سرمایه گذاری های جدید شرکت اینتل کپیتال در سال 2020 شامل موارد زیر است:

شرکت لیلت که در شهر سانفرانسیسکوی ایالت کالیفرنیا مستقر است و خدمات نرم افزاری در زمینه ترجمه زبان هوش مصنوعی را ارائه می دهد.

ری تریس، استارت آپی است که با به کارگیری گزارش در لحظه برای بهبود تصمیم گیری در دندانپزشکی استفاده می شود. این استارت آپ، پلت فرمی است که با استفاده از شواهد، مراقبت های بهداشتی دهان را مقرون به صرفه تر می کند. آکسون، در حال توسعه نسل بعدی اتصال شبکه سرعت بالا (اترنت) برای خودروها است.

مم ورج که حافظه های پایدار و خدمات داده ای اشتراکی با حجم بسیار زیاد و کارآیی بالا برای هوش فراهم می کند.

شرکت پرو پلاس که در زمینه طراحی الکترونیکی دستگاه های خودکار فعالیت می کند.

اکسپکتروم متریالز، شرکتی است که گاز و مواد با خلوص بالا برای سازندگان نیمه هادی ها تهیه می کند.

ایکس سایت لبز که توسعه دهنده طراحی های ریزتراشه است.

شرکت اینتل کپیتال در سال 1991 تاسیس شد و آغاز به کار کرد. این شرکت تا کنون بیش از1588 سرمایه گذاری انجام داده است و تخمین زده می شود که اهداف حدود 390 استارت آپ با سرمایه گذاری های این شرکت محقق شده اند، از جمله شرکت هایی مانند اوبر و ایر بی ان بی.