آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
جامعه
۱۰

وزیر بهداشت: مردم سفر نروند، نگران پیک های جدید بیماری کرونا هستیم

وزیر بهداشت گفت: درخواست داریم مردم به سفر نروند چرا که سفر های جدید به معنی ابتلا به کروناست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی در حاشیه تماس با وزرای بهداشت کشور های قطر، عراق، عمان و کویت اظهار داشت: تماس تلفنی با پنج کشور عرب زبان دوست، همسایه و غیرهمسایه یمن، قطر، امارات، کویت و عمان داشتم و درباره کووید19 صحبت کردیم و گزارش هایی درباره وضعیت کرونا در کشور ها داده شد، من هم گزارش هایی دادم و افتخارات ارزنده جمهوری اسلامی در مدیریت بیماری کرونا به اطلاع این کشور ها رسید.

نمکی بیان کرد: در هیئت دولت اعلام کردم که در مبارزه با کرونا با کمک مردم و دستگاه ها بسیار موفق بودیم، اما بزرگترین نگرانی ما این است به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل ها گرفتار پیک های جدید باشیم و در استان خوزستان و برخی استان ها افزایش موارد ابتلا به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

 بیش از 90 درصد جمعیت برخی مناطق به کرونا مبتلا نشده اند

وی افزود: باید توجه داشت، سفر های جدید به معنی ابتلای جدید به کروناست، در بسیاری از مناطق بیش از 90 درصد جمعیت به کرونا مبتلا نشده اند و اگر اتفاق جدید رخ دهد، رفتارها باعث خیز جدید بیماری می شود و مهار آن برای ما و همکارانم سخت و نفس گیر خواهد بود. وزیر بهداشت اظهار داشت: کسانی که برای خوش گذرانی به سفر می روند، مدت طولانی گرفتار بیماری خواهند بود و باید توجه داشت که تعداد قابل توجهی از مبتلایان به کرونا را از دست دادیم و درخواست داریم مردم به سفر نروند و به استان های قرمز سفر نکنند و از استان های قرمز به سایر مناطق به سفر نروند.

کرونا با گرم شدن هوا از بین نمی رود

نمکی تصریح کرد: اینکه با گرم شدن هوا بیماری کرونا مهار خواهد شد، خیال بیهوده ای است و استان های گرمسیر کشور گرفتار بیماری هستند و از هموطنان می خواهیم با ما همراهی کنند و سفر نروند تا شاهد وضع مطلوب تری تا پایان خرداد باشیم.