آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۶
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

خبر

«دستپخت» شبکه یک برای عید فطر

سری جدید مسابقه دستپخت 99 همزمان با عید سعید فطر از شبکه یک پخش می شود.

به گزارش جام جم، سیدوحید حسینی تهیه کننده و مجری مسابقه دستپخت گفت: برنامه دستپخت 99، ویژه رقابت خانواده ها با مشاغل خاص است.

تهیه کننده برنامه دستپخت با بیان این که اولین برنامه از سری جدید یکشنبه و دوشنبه شب حدود ساعت 19و45 دقیقه پخش می شود، افزود: در دستپخت 99، بینندگان هر هفته علاوه بر تماشای مسابقه با یک شغل کمتر شناخته شده آشنا خواهند شد.

مجری برنامه دستپخت تصریح کرد: این هفته خانواده های فوتراک ها(یا فروشندگان غذا با خودرو) با یکدیگر مسابقه آشپزی می دهند و در هفته دوم ، رقابت بین خانواده اورژانس ها خواهد بود. برنامه دستپخت کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که از سال 94 با تهیه کنندگی سید وحید حسینی و با هدف معرفی آشپزی به عنوان یک حرفه و هنر مهم ساخته شده است .این برنامه در سال 99، شنبه و دوشنبه هر هفته حدود ساعت 19و45 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

لغو نمایشگاه جهانی رادیو، تلویزیون و رسانه

نمایشگاه بین المللی تکنولوژی ارتباطات رادیو، تلویزیون و رسانه (IBC) که قرار بود در ماه سپتامبر در آمستردام هلند برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. به گزارش ایسنا، در بیانیه ای که در وب سایت «IBC» منتشر شده ،آمده است: همان طور که از قبل به اطلاع رسید مسوولان برگزاری نمایشگاه بین المللی رادیو، تلویزیون و رسانه IBC2020 در حال ارزیابی طرحی مناسب برای برگزاری این رویداد در ماه سپتامبر در فضایی ایمن بودند، اما با توجه به شرایط موجود شیوع ویروس کرونا در هلند در نهایت به این تصمیم دشوار رسیدیم که نمی توان ایجاد محیطی امن را برای برگزاری باکیفیت نمایشگاه تامین کرد و با توجه به شرایط موجود بازگشت به شرایط طبیعی تا ماه سپتامبر غیرمحتمل است. بنابراین نمایشگاه IBC2020 امسال برگزار نخواهد شد. این رویداد بین المللی از سال 1967 شروع به فعالیت کرده است،سالانه با مشارکت نزدیک به 180 کشور جهان برگزار می شود و میزبان 1700 غرفه بین المللی از شرکت های برتر حوزه رسانه و سرگرمی است و به ارائه جدیدتری فناوری ها در حوزه رسانه می پردازد. نمایشگاه بین المللی رادیو، تلویزیون و رسانه آمستردام (IBC) قرار بود امسال از 11 تا 14 سپتامبر (21 تا 24شهریور) در هلند برگزار شود.

شبکه افق در «وضعیت سفید»

سریال تلویزیونی «وضعیت سفید» هر شب ساعت 23 از شبکه افق سیما پخش می شود.

به گزارش جام جم، «وضعیت سفید» عنوان سریالی تلویزیونی ساخته حمید نعمت الله است که بخشی از تاریخ معاصر ایران را در قالب داستانی خانوادگی و اجتماعی روایت می کند.

داستان از این قرار است که در زمان شروع موشکباران تهران از زمستان 1366 اعضای خانواده ای پرجمعیت که همه با هم قهر هستند و اختلاف دارند برای دوری از حملات دشمن به باغ مادرشان در روستایی واقع در حومه تهران می روند تا آنجا ساکن شوند؛ روستایی که مدرسه اصلی آن تبدیل به محل اسکان بخشی از اهالی جنگ زده شده است...

 افسانه بایگان (محترم)، ابوالفضل پورعرب (بیژن)، رویا جاویدنیا (سهیلا) حمیرا ریاضی و...در این سریال نقش آفرینی کرده اند.

«وضعیت سفید» هر شب ساعت 23 و تکرار آن ساعت های 8:30 و 16 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.