آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۶
رسانه: شبکه
۷

اخبار

همراه با رادیوایران در روز جهانی قدس

همزمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس رادیو ایران ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

به گزارش جام جم، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس، متفاوت برگزار می شود. رادیو ایران نیز برای روز جمعه، دوم خرداد روز جهانی قدس، ویژه برنامه های مختلفی را  در نظر گرفته است:

«فلسطین تنها نیست» با موضوع اهمیت جریان مقاومت در مقابل استکبار که به تهیه کنندگی مریم هدیه لو و اجرای سیدحسین حسینی ساعت 9 از رادیو ایران پخش می شود.

«سرزمین نور» ویژه برنامه دیگری درخصوص روز جهانی قدس است که ساعت 9:30 پخش می شود. «روز بیداری» با موضوع جنایات رژیم صهیونیستی و مقاومت مردم فلسطین با حضور دکتر مهدی حمزه پور، استاد دانشگاه امام صادق(ع) و دکتر عابدینی، کارشناس مسائل بین الملل و به تهیه کنندگی حسین عارفی و اجرای حسین خداداد بیگی ساعت 10  از رادیوایران پخش می شود.

 همچنین راس ساعت 12 همزمان با آغاز بیانات مقام معظم رهبری، رادیو ایران نیز به صورت زنده بیانات معظم له را پخش می کند.

«بچه مهندس3» امید و زندگی را ترویج می دهد

عباس جمشیدی فر که این شب ها با سریال «بچه مهندس3» روی آنتن است درباره کارهای آماده نمایش خود و تجربه حضور در برنامه «خونه مونی» سخن گفت.

عباس جمشیدی فر، بازیگر در گفت وگو با صبا درباره فعالیت این روزهای خود گفت: در این روزها که با بحران کرونا مواجه هستیم، در منزل به سرمی برم و فعلا خبری از کار جدید نیست.

وی با اشاره به این که درحال حاضر سریال «بچه مهندس3» به کارگردانی علی غفاری را روی آنتن دارد، بیان کرد: ما تقریبا تا 20 اسفندماه سر کار بودیم و زمانی که شیوع کرونا سرعت پیدا کرد کارگردان مجبور شد کار را به پایان برساند. گروه سازنده متاسفانه در این شرایط وحشتناک مجبور شد شبانه روز کار کند تا سریال به آنتن ماه رمضان برسد و همچنان مشغول فعالیت است. بازیگر «بچه مهندس3» ادامه داد: همچنین سریال «موچین» به کارگردانی حسین تبریزی را آماده پخش دارم که پس از شب های قدر وارد شبکه نمایش خانگی می شود. در سریال «آخر خط» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا مسعودی نیز حضور داشتم که زمان پخش آن هنوز مشخص نیست.

سبک زندگی ایرانی در «خانواده ایرانی»

انیمیشن «خانواده ایرانی» محصول مرکز پویانمایی صبا خردادماه از شبکه نهال پخش می شود. به گزارش جام جم، مجموعه «خانواده ایرانی» با هدف مخاطب کودک و نوجوان به ارائه الگوی صحیح سبک زندگی در زمینه رفتارهای اجتماعی، اقتصاد خانواده، آداب روزه داری، دخل و خرج، اسراف و دیگر موضوعات سبک زندگی ایرانی می پردازد. این مجموعه انیمیشن به کارگردانی علیرضا محمدی در دو سری 39 قسمته ساخته شده که سری اول آن 26 قسمت با تکنیک کات اوت است. هر قسمت حدود دو دقیقه زمان دارد و به بررسی موضوعی کاربردی در زندگی روزمره خانواده های ایرانی می پردازد.