آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۶
ورزش
۱۴

خبر

تاج: نگفتم ویلموتس سر ما کلاه گذاشته است

رئیس فدراسیون فوتبال در صفحه اینستاگرام خود توضیح داد که منظور صحبت های روز قبلش این نبوده که مارک ویلموتس، سر فدراسیون کلاه گذاشته و به نوعی حرف های این سرمربی بلژیکی را فقط تکرار کرده است. روز سه شنبه بود که مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال، در گفت وگویی راجع به ماجرای مارک ویلموتس صحبت کرد و در بخشی از توضیحات خود به گونه ای صحبت کرد و جمله ای را بر زبان آورد که انگار، مارک ویلموتس سر فدراسیون را کلاه گذاشته است. رسانه های مختلف نیز این صحبت رئیس سابق فدراسیون فوتبال را در ابعاد وسیع پوشش دادند. حالا مهدی تاج در صفحه اینستاگرام خود نسبت به این اتفاق توضیحات تکمیلی را ارائه داده است. او در این پست اینستاگرامی نوشت: درباره مصاحبه کوتاهی که پخش شد، ذکر این نکته اهمیت دارد که کلمات مطرح شده از جانب من برابر این پرسش که ویلموتس فدراسیون را به کلاهبرداری متهم کرده، این بود؛ «ایشان از ادبیات خوبی استفاده نکرده درواقع بهترین جمله ای که می شود گفت اینکه کلاه سر ما گذاشته، ویلموتس گفته که این 3 ماه را در اینجا اضافه کردند. امکان دستکاری در هیچ قراردادی نیست». جالب است که تاج در توضیح مجدد نیز نتوانسته به درستی منظور را برساند، اما هدف رئیس سابق فدراسیون این بوده که این حرف ها از جانب مارک ویلموتس زده شده و اصلا درست نبوده است. 

برنامه لیگ ملت های والیبال 2021 اعلام شد

با اعلام فدراسیون بین المللی والیبال، مرحله مقدماتی لیگ ملت ها در بخش مردان از 24 اردیبهشت تا 23 خرداد و مسابقات بخش زنان از 21 اردیبهشت تا 20 خرداد برگزار می شود. مرحله نهایی نیز از 2 تا 6 تیر برگزار خواهد شد. تورین ایتالیا میزبان مرحله نهایی مردان و ناجینگ چین میزبان مرحله نهایی زنان است. تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی به ترتیب در شهرهای جیانگمن (چین)، آنکونا (ایتالیا)، کرالیوو (صربستان)، تهران (ایران) و نانسی (فرانسه) به مصاف حریفان خود می رود. 

هفته اول: 24 تا 26 اردیبهشت 1400 /  چین (میزبان)، ایران، ژاپن و روسیه

هفته دوم: 31 اردیبهشت تا دوم خرداد 1400 / ایتالیا (میزبان)، ایران، کانادا و بلغارستان

هفته سوم: هفتم تا نهم خرداد 1400/ گروه 10: صربستان (میزبان)، آمریکا، ایران و آلمان

هفته چهارم: 14 تا 16 خرداد 1400/ گروه 15: ایران (میزبان)، برزیل، استرالیا و اسلوونی

هفته پنجم: 21 تا 23 خرداد 1400/ گروه 20: فرانسه (میزبان)، آرژانتین، ایران و لهستان

ناپولی ژانویه دنبال «آزمون» بود

به گزارش مهر، نشریه کوریه ره دلو اسپورت ایتالیا در خبری به بحث تلاش باشگاه ناپولی برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی پرداخت و مدعی شد که این تلاش از طریق «دیپلماسی» همچنان در جریان است. این نشریه ایتالیایی البته فاش کرد که ناپولی در نقل وانتقالات زمستانی در ماه ژانویه خواهان به خدمت گرفتن آزمون بوده است: «ناپولی سردار آزمون، بازیکن 25 ساله زنیت روسیه را فراموش نکرده است؛ کسی که توجه دی لورنتیس، مالک ناپولی را جلب کرده بود. ناپولی قصد داشت آزمون را در ماه ژانویه به خدمت بگیرد، اما سهمیه بازیکنان غیراروپایی تیم بسته شده بود. برای جذب این مهاجم ناپولی نیاز دارد که نقل وانتقالاتی را انجام دهد. تمدید قرارداد مرتنز می تواند میلیک را به سمت خداحافظی سوق بدهد و یک جا خالی خواهد شد».