آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۳
اخبار کشور
۲

کیهان و خوانندگان

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر

33916546 تمام ساعات شبانه روز

سامانه پیام کوتاه 30002323

احکام صادره برای مفسدان بازار ارز و سکه، خودرو و دو نماینده فاسد، مردم را به شوق و امید آورد.

0049—0911

یادمان نرفته که برخی در سال 1396 با آیت الله رئیسی چه رفتار ناجوانمردانه ای کردند و ایشان را متهم به دیوارکشی در پیاده رو و... می کردند. حدود 2 سال از آمدن آیت الله رئیسی به قوه قضائیه می گذرد و آنچه که ما از عملکرد ایشان دیده ایم مایه امیدواری ملت شده است.

7729—021

ضمن تشکر از صدور حکم اعدام برای برخی سلاطین ارز و سکه و خودرو امیدوارم برای کسانی که سازوکاری فراهم نموده اند که فردی بتواند 6700 خودرو ثبت نام کند نیز چنین احکامی صادر شود!

توکلی- الیگودرز

خطاب به مسئولان دستگاه قضایی بنویسید برای مردم مهم تر از اعدام سلطان خودرو و همسرش این است که بدانند آنها چگونه توانسته اند 6700 خودرو ثبت نام کنند در حالی که بنده تاکنون موفق به ثبت نام یک خودرو هم نشده ام.

1758—0935

برجام توسط دولت به گونه ای تنظیم شده که نامزد دموکرات های آمریکا نیز مانند ترامپ خواستار افزایش تعهدات ایران است! متاسفانه برجام به صورتی درآمده که هر مسئول آمریکایی از هر حزب و گروهی آن را دستمایه زیاده خواهی از ایران قرار می دهد.

6406—0912

آقای علی لاریجانی در حالی از عملکرد مجلس دهم دفاع می کند که کشور و ما مردم بابت بی عملی این مجلس و وکیل الدوله شدن اکثریت نمایندگان خسارت زیادی دیده ایم و جبران آن سال ها طول می کشد.

1648—0915

تحریم می تواند به یک فرصت برای رشد و پیشرفت درون زای اقتصاد کشور تبدیل شود اما تورم و رکود اقتصادی تهدید اصلی برای ملت است. زیرا آرامش خانواده ها، را هدف تهاجم قرار داده است. البته این تهدید بدون وجود مدیریت ناکارآمد میسر نمی شد اما مردم در انتخابات مجلس یازدهم نشان دادند با رای خود اراده کرده اند این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

4515—083

رئیس مجلس در آخرین مصاحبه خود گفت؛ بی عرضه خواندن مجلس دهم جفاست! اگر عرضه داشت و دغدغه آنها به چند عنصر خودفروخته و فتنه گر در حصر، ورود زنان به ورزشگاه مردان و کنسرت و... خلاصه نمی شد آیا این اوضاع کشور و دولت بود؟ فراموش نمی کنیم که حتی نمایندگان تهران طرح سوال از رئیس جمهور را به صلاح ندانستند؟ چرا با وزیر سابق راه و شهرسازی که این همه ظلم در حق متقاضیان مسکن مهر کرد و هزاران نفر را از صاحب خانه شدن محروم کرد و به آن هم افتخار می کرد برخورد نکردند؟ متاسفانه به جای توبیخ او، تقدیر کردند؟! آیا چنین مجلسی با این عملکردها باعرضه بود؟!

سوری

آقای لاریجانی در گفت وگوی ویژه خبری خطاب به آیت الله جنتی دبیر محترم شورای نگهبان گفتند: اگر مجلس حقوقدانان شورای نگهبان را رد می کرد و بعد می گفت مشکل فساد داشتند خوب بود؟! آقای لاریجانی! اگر حقوقدانان واقعا مشکل داشتند و شما به آنها رای دادید قطعا خلاف مرتکب شده اید. اگر مشکل نداشتند و شما می خواستید به مقابله با شورای نگهبان برخیزید این هم خلاف است. و اگر انتظار داشتید که شورای نگهبان خلاف و فساد نمایندگان را نادیده بگیرد این هم خلاف است! واقعا این چه موضعی است که در جایگاه ریاست مجلس با آن همه سابقه مسئولیت و تحصیلات عالی اتخاذ می کنید؟!

نیکنام

در خبرها آمده بود که تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس دهم در چند وزارتخانه از جمله نفت برای گرفتن پست صف کشیده اند؟! رئیس مجلس گفت اگر این خبر صحت داشته باشد برخورد خواهد شد! ولی عمر مجلس دهم به پایان رسید و برخوردی با این تخلفات نشد! مگر مصوبه خود مجلس نبود که بکارگیری بازنشستگان غیرقانونی است؟ از دستگاه قضایی به جد درخواست می شود با این متخلفان و وزیر متخلف که چنین افرادی را به کارگیری کرده است برخورد شود. هزاران جوان بیکار متخصص و متعهد به دنبال کارند و برخی نورچشمی ها به رغم ناکارآمدی چندین شغل و مسئولیت دارند.

عسگری و طاهری

به علت اهمال کاری دستگاه های نظارتی، متاسفانه برخی اجناس طی سال در چند نوبت با رشد قیمت مواجه می شوند و پیگیری ها نیز به نتیجه نمی رسد. پس از مدتی که مردم به آن عادت کردند جنس دیگر و موضوعی دیگر بروز می کند و در طول سال مردم با موج گرانی مواجه می شوند. قند و شکر و حبوبات را در نظر بگیرید کارشناسان بررسی کنند که طی یک سال اخیر چند بار به قیمت های آنها اضافه شده است؟ یا لبنیات، پیاز، گوجه و...

2943—0916

اصلاح طلبان شریک و حامی سرسخت این دولت بوده اند و نمی توانند از گناه سوء مدیریت و ناتوانی دولتمردان در اداره کشور خودشان را کنار بکشند و به قول معروف برای ما مردم نقش بازی کنند. در انتخابات مجلس در اسفندماه سال گذشته مردم اولین پیام خود را به اصلاح طلبان دادند. منتظر پیام بعدی در انتخابات ریاست جمهوری باشند

6043—0916

مفسدین اقتصادی عرصه مسکن نیز باید به اشد مجازات برسند بلکه بتوان این بازار را کنترل کرد و نرخ مسکن تعادل پیدا کند.

5560—0935

با وضعیت فعلی تاکنون موفق به ثبت نام خرید خودرو نشدم. دولت تدبیری بیندیشد که هر شهروند ایرانی فقط یک بار در طول عمر خود بتواند برای خرید خودرو ثبت نام کند.

0811—0914

یک میلیون وام معیشتی دادند و قرار شد ماهی 35 هزار تومان از یارانه کم کنند اما این ماه کل یارانه ما را برداشتند! چرا؟!

5248—0919

کشاورزان ساوجبلاغ به خاطر قیمت گذاری ناعادلانه دولت در خرید گندم اقدام به درو گندم سبز و نرسیده خود کرده و به گاوداری ها می فروشند. با این تدبیر و امید دولت کشاورزان به گدایی افتاده اند فلذا به هر دری می زنند که ضرر نکنند.

5485—0912

طبق مصوبه مجلس زمین های واگذار شده در طرح کشاورزی به عنوان وثیقه بانکی مورد قبول بوده و اجراء می شود ولی برخی صاحبان شرکت های تولید کشاورزی به دلیل عدم اجرای مصوبه فوق مجبورند نیمی از وام بانک ها را به عنوان وثیقه به صاحبان املاک بدهند در نتیجه در امر تولید خلل جدی وارد می شود. درخواست رسیدگی و حل مشکل به وجود آمده را داریم.

6810—0911

از وزیر جهادی بهداشت درخواست می شود پل ارتباطی با داروسازان و پزشکان برقرار نمایند تا آنان بتواند برخی موارد خلاف دستور وزیر که توسط مدیران ابلاغ و اجرا می گردد را به سمع و نظرشان برسانند. در برخی موارد دستور وزیر با آنچه که اجرا می شود 100 درصد متفاوت است!

دکتر طوسی زاده

در واگذاری سهام عدالت، بعضا عدالت رعایت نشد چرا که برخی از افرادی که آن را دریافت کرده اند بالای 6-7 میلیون درآمد ماهانه دارند ولی برخی با درآمدهای بسیار پایین تر، از دریافت سهام محروم ماندند!

2149—0916