آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۱
زندگی: ایران
۱۶

فعالان حوزه گردشگری چطور با کرونا و معضلات آن کنار آمده اند و چه برنامه ای برای روزهای آینده دارند؟

سفر به سبک اینستاگرام

دکتر فاطمه فراهانی (متخصص مدیریت گردشگری)

در ابتدای شیوع کرونا هیچ کسی باور نمی کرد که در مدت زمان کوتاهی جهان دستخوش این چنین تغییرات بزرگی شود. کرونا و ترس از شیوع بیشتر آن در جهان باعث شد که بنگاه های اقتصادی زیادی تعطیل شود و افراد بسیاری کار خود را از دست بدهند که فعالیت ها و کسب و کارهای مرتبط با صنعت گردشگری هم بخشی از آنها بود تا این که با کنترل و موفقیت نسبی برخی کشورها دستور بازگشایی مراکز گرشگری صادر شد. با آغاز به کار مجدد فعالیت های صنعت سفر و گردشگری همه در تب و تاب جذب مسافر افتادند؛ به امید گردش مجدد چرخ اقتصاد و درآمدزایی مجدد. با این همه اما ترس این می رود که فعالیت های گردشگری با شروع شده موج دوم این پاندمی (که طبق پیش بینی های سازمان جهانی بهداشت از پاییز شروع و در زمستان به اوج می رسد) مجددا با اعمال قرنطینه و تعطیلی مواجه شوند. در این میان یکی از ده ها پرسش موجود این است که افرادی که در بسترهای مجازی و شبکه های اجتماعی در حوزه های مرتبط با گردشگری فعالیت دارند و اصطلاحا به آنها اینفلوئنسر می گویند-کرونا چقدر و چگونه فعالیت های -آنان را دستخوش تغییر کرد و تحت تاثیر قرار داد. پاسخ این پرسش را می توانید در گفت وگویی که با تعدادی از این اینفلوئنسرها داشته ایم، بیابید.

 فراگرفتن مهارت های شخصی

سعیده سلطانی را باید جزو فعالانی بدانیم که برای تجربه غذاهای مختلف به شهرها و کشورهای مختلف سفر می کند. وی درباره فعالیت خود می گوید: «من ارتباط مستقیمی با گردشگران خارجی دارم که وارد ایران می شوند و سعی می کنند در هر نقطه از ایران که تمایل دارند از طرز تهیه و امتحان کردن غذای ایرانی (از مرحله پیش از پخت یعنی خرید تا پختن غذا و سرو آن) اطلاعات کسب کرده یا آن خوراک را تجربه کنند همراهی شان کنم. با شیوع کرونا، کسب و کار و درآمدم خیلی زودتر از دیگر بخش ها تعطیل شد. آخرین تجربه تور گردشگری خوراک و غذا که با گردشگران خارجی داشتم به بهمن98 برمی گردد و پس از آن تمام سفرها تعطیل شد». اما این فعال گردشگری که از شروع شیوع کرونا در قرنطینه خانگی بود، این شرایط را فرصت مناسبی برای توسعه مهارت های فردی دانسته و می افزاید: «درست است که قرنطینه و کرونا باعث شد تمام تجربه ها و تورهای غذایی ام لغو شود و حتی فعالیتم در فضای مجازی برای مدتی راکد بماند، اما در این مدت توانستم مهارت های شخصی خود را برای بهبود کسب و کارم بیشتر کنم تا با یکسری نوآوری ها دوباره تورهایم را از سر بگیرم. البته این را هم بگویم که در زمان قرنطینه بارها دلتنگ سفر و تجربه غذاها و خوراک ها شدم، اما تلاش کردم خود را با مستندهای مختلف که مربوط به کسب و کارم بود درگیر کرده و با نرفتن به سفر به قطع زنجیره کرونا کمک کنم.»  سلطانی درباره موج دوم کرونا هم می گوید: «اگرچه ترس عمومی از پاندمی کرونا دیگر مثل روزهای اول نیست، اما همچنان قرنطینه های خودخواسته وجود دارد و در این میان کسب و کارهایی مانند کسب و کار ما که با گردشگران خارجی ارتباط داریم، آسیب های شدید می بیند، اما امیدواریم سفرهایی با احتیاط و رعایت بهداشت شروع شود و در موج دوم نیز شاهد گردشگرانی در شهرها به صورت جسته گریخته باشیم.»

عکاسی ادامه دارد

پیمان یزدانی، اینفلوئنسر دیگری است که نه تنها دوران قرنطینه را برای مهارت آموزی غنیمت دانسته، بلکه گامی فراتر گذاشته و از طریق فروش مستقیم محتوا و مهارتش که عکاسی است، درآمد داشته است.

او با این که معتقد است کرونا بدترین ضربه ممکن را به صنعت گردشگری و کسب و کارها و درآمدهای این حوزه زده و خودش نیز دچار یک سردرگمی شده، اما می گوید در دوران قرنطینه توانسته به یک نظم فکری و کاری برسد:«در روزهای اول قرنطینه برای درک کامل شرایط با رعایت کامل بهداشت به خیابان های تهران می رفتم و از سکوت وهم آلود خیابان های تهران عکس گرفته و تصاویرم را منتشر می کردم و از این راه اندک درآمدی داشتم.» یزدانی ما از شیوع موج دوم کرونا نگران است و می گوید: اگر چنین موجی در راه باشد باید آن را قاتل کسب و کارهای کوچک و خانگی در صنعت گردشگری بدانیم؛ کسب و کارهایی که به سختی توانستند خود را تا این قسمت برسانند احتمالا در موج دوم دیگر راهی جز تعطیلی و اعلام ورشکستگی نخواهند داشت.  با این که پیمان، سفرها و پروژه های کاری خود را با رعایت تمام موارد بهداشتی شروع کرده، اما هنوز کارها به شیوه ای که باید جان نگرفته و او می گوید: تنها کسب و کارهای بزرگ در گردشگری باقی مانده اند که اگر آنها هم پولی برای تبلیغ و محتوا (عکس و تصویر که حوزه کاری ماست) کنار بگذارند، در حدی نیست که بتوان وارد گود رقابت این فضای کاری کوچک شد. در چنین شرایطی شاید لازم باشد دولت و نهادهای دولتی ورود و چاره اندیشی کرده تا بتوانیم شرایط موج دوم را کنترل کنیم.

 فعلا تولید محتواهای سفرهای پیشین

نگار علیزاده جزو تاثیرگذارانی است که سفر را با تولید محتوا گره زده و سال هاست که در اتاق خود پروژه های کاری اش را پیش می برد. کرونا روی زندگی شخصی و کاری علیزاده هم تاثیر گذاشته و او در این باره به ما می گوید: کرونا و قرنطینه خانگی فعلا تاثیر زیادی در پروژه هایم نداشته، زیرا در گذشته و پیش از کرونا نیز بخش زیادی از تولید محتوای کارم (به جز خود سفر) را در خانه انجام می دادم و حالا همین روند ادامه دارد. در واقع من به فرصت در خانه ماندن نیاز داشتم، زیرا با توجه به سفرهای زیادی که این سال ها داشتم، کمتر فرصتی برای ماندن در خانه داشتم. به خاطر تعدد سفرها خانه برایم بیشتر حکم خوابگاه و استراحت کوتاه را پیدا کرده بود، اما کرونا و ممنوع شدن سفرها باعث شد که خانه مفهوم واقعی خودش را دوباره برایم پیدا کند و ریتم تند زندگی ام کمی آرام تر شود و هم به زندگی شخصی ام بیشتر برسم و هم به تولید محتواهای عقب افتاده، بنابراین از این بابت خوشحالم، اما فکر کردن به آخر کار مرا نگران و دچار استرس می کند، به این که اگر سفر رفتن همچنان ممنوع و محدود باشد، چه باید کرد. راستش من عمیقا در شوک عظیمی هستم؛ شوکی که باعث شده دقیقا متوجه نشوم کرونا چه تاثیری روی زندگی کاری ام داشته و هنوز نتوانسته ام جمع بندی کنم. اما مطمئنم اگر پارسال، سال پرسفری نداشتم، حتما امسال دلم برای سفر تنگ می شد و این آرامش کنونی را نداشتم.

 فرصتی برای بهتر شدن

ابوالفضل صیامیان جزو پژوهشگرها و بلاگرهای گردشگری محسوب شده و در دوره دکترای گردشگری تحصیل می کند. کرونا اما فرصتی پیش آورده تا او تحقیقات و پژوهش هایش را در صنعت گردشگری بیشتر کرده و بر علم و کیفیت کار خود در آینده بیفزاید:«ببینید گردشگری یک صنعت تاب آور (resilience) است، یعنی این قابلیت را دارد که خودش را با اتفاقات حال و آینده یا شوک های درون زا یا برون زایی که اتفاق می افتد، خیلی سریع ئفق داده و دوباره سرپا بایستد. مثلا اگر به دستورالعمل هایی که مراکز اقامتی یا بخش خدمات غذایی مثل رستوران ها در این مدت داشته اند نگاه کنیم، خواهیم دید که در راستای اعتمادسازی مشتریان و مهمانان حرکت کرده اند تا مردم ترسی از سفر نداشته باشند. به طور مثال اخیرا هتل های اتریش برای کارمندان شان فرصتی فراهم کرده اند که تست کرونا بدهند و با خیال راحت در هتل به خدمت رسانی مشغول شوند. مهمانان هتل هم وقتی این اقدامات را مشاهده می کنند، با خیال راحت تری جا رزرو کرده و برای اقامت در هتل ها می مانند. با این احتساب بازگشایی فعلی را می شود یک تمرین و فرصت برای کسب تجربه در نظر گرفت که اگر موج دوم شروع شد مقصدها و کسب و کارهای گردشگری با یک تجربه اندوخته به خدمات دهی ادامه بدهند.»