آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۲
سیاست
۲

خبر

در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح شد: تاکید روحانی بر زمان بندی شفاف عرضه اوراق مالی

ایسنا: صدو چهل و هفتمین جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور، برگزار شد. به گزارش ایسنا، روحانی در این جلسه پس از ارائه گزارش رئیس کل بانک مرکزی در زمینه روند کاهشی رشد نقدینگی در سال جاری نسبت به سال 98، بر ضرورت تسریع در فروش اموال مازاد و سهام شرکت های دولتی که از سیاست های عمده اقتصادی دولت است، تاکید کرد و افزود: انتشار اوراق خزانه، تحکیم بازار سرمایه، هدایت نقدینگی و کنترل قیمت ها، رونق بخشی به بورس و خروج دولت از بنگاه داری باید هرچه سریع تر اجرائی شود تا مردم شاهد آثار مثبت آن در اقتصاد کشور باشند. در این جلسه همچنین گزارش عملکرد و برنامه انتشار اوراق مالی اسلامی در سال 99 ارائه و در زمینه چگونگی انتشار و عرضه آن بحث و تبادل نظر شد. روحانی در این راستا افزود: سیاست هدایت نقدینگی موجود کشور باید به سمت تولید و سرمایه گذاری در بازار پول و سرمایه بوده و همچنین اوراق مشارکت هم به سرمایه گذاری و تقویت زیرساخت ها و پروژه های عمرانی کشور کمک کند. رئیس جمهور ادامه داد: با هماهنگی و همکاری کامل میان دستگاه های ذیربط برنامه زمان بندی عرضه اوراق مشارکت به نحو شفاف اعلام و اجرا شود تا امکان مشارکت فعالان اقتصادی در بازار پول و سرمایه به طور کامل فراهم شود.

مسئول ایثارگران سپاه خبر داد: شناسایی پیکر 2 نفر از  شهدای مدافع حرم منطقه خان طومان

سپاه نیوز: سردار ابوالقاسم شریفی، مسئول ایثارگران سپاه  از شناسایی و تایید هویت پیکر دو نفر از شهدای  مدافع حرم منطقه خان طومان سوریه در عملیات تفحص خبر داد. سردار شریفی تصریح کرد: پیرو تدبیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر تفحص در محور خان طومان سوریه پس از آزادسازی این مناطق، گروه تفحص ایثارگران سپاه در منطقه مستقر شد و پس از ماه ها تلاش خستگی ناپذیر، پیکرهای مطهر تعدادی از شهدای جبهه مقاومت کشف شد. مسئول ایثارگران سپاه در ادامه اعلام کرد: پس از انجام آزمایش های DNA توسط مرکز ژنتیک سپاه، هویت پیکر شهدای گران قدر «سعید کمالی کفراتی» و «علی جمشیدی» جمعی سپاه کربلای استان مازندران احراز شد. سردار شریفی تاکید کرد: کارشناسان مرکز ژنتیک سپاه به صورت بی وقفه مشغول انجام آزمایش های DNA هستند تا هویت پیکر دیگر شهدا تشخیص و به محض تعیین قطعی هویت، اخبار آن به اطلاع خانواده معظم شهدا و ملت شهیدپرور ایران اسلامی خواهد رسید.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش مطرح کرد: دفاع چند لایه پدافندی از آسمان کشور یا استقرار رادارهای بومی

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از ایستگاه رادار بیله سوار اردبیل، گفت: استقرار رادارهای بومی و استفاده از کارکنان جوان و آموزش دیده در کشور، باعث شده است پدافند هوایی به دقت و در لایه های مختلف و متنوع از آسمان کشور حراست کند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا الهامی، جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال غرب، از ایستگاه رادار شهید نادری بیله سوار اردبیل بازدید کرد.