آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۶۷۸
هنر و ادبیات
۸
خبر

مدیر تئاتر مستقل تهران مطرح کرد : فقط غر می زنیم

مدیر تماشاخانه «مستقل تهران» با انتقاد از اینکه عده ای به جای کار کردن فقط غر می زنند، می گوید: همان طور که خیلی از هنرمندان برای بازگشایی سینماها تبلیغ کردند، خوب است این کار را در تئاتر هم انجام دهند تا مردم بدانند تئاتر هم روی صحنه است در حالی که برخی ها بیشتر سبب بی اعتمادی شدند.

مصطفی کوشکی در گفت وگویی با ایسنا از میزان استقبال مخاطب در اولین روزهای بازگشایی تئاتر بیان کرد: وضعیت حضور مخاطب نسبت به شرایط بد نبوده و با دو نمایشی که داشتیم تقریبا ظرفیت 50درصد را پر کردیم، ولی برای هفته جدید آمار کمی ضعیف است. در حالی که اگر اطلاع رسانی شده بود و تبلیغات بیشتری از طرف اداره کل هنرهای نمایشی انجام می شد، مخاطب بیشتری را می توانستیم جذب کنیم.

او افزود: در این بین بچه های تئاتر و کمی هم پیشکسوت ها نسبت به حضور در سالن تئاتر هم برای اهالی این حوزه و هم مخاطب بی اعتمادی ایجاد کردند، از آن سو اطلاع رسانی هم اتفاق نیفتاد تا برای برگرداندن مخاطب به سالن ها فکری شود. اینها همه ضرر بزرگی به تئاتر و فرهنگ کشور است. این خیلی دردناک و ترسناک است که بین مخاطب و تئاتر و ساحت فرهنگ فاصله بیفتد.

این کارگردان تئاتر با اشاره به تبلیغ برخی هنرمندان در صفحه های شخصی خود برای دعوت مردم به سینماها گفت: همه چیز از خود ما شروع می شود، اما متاسفانه هیچ کس کاری برای تبلیغ تئاتر انجام نداده است. اداره کل هنرهای نمایشی و خانه تئاتر به هر حال قدرت اجرایی دارند اما به نظر می رسد همه کنار ایستاده اند و ما هم در حال غرق شدن هستیم. کلا انگار تعدادی پیرمرد هستیم که فقط برای همه چیز غر می زنیم، وقتی تئاتر بسته است غر می زنیم، وقتی باز می شود غر می زنیم. بهتر است کاری کنیم.