آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
جامعه
۱۰

تیراندازی گارد ساحلی عربستان به صیادان بوشهری

مدیر روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: صیادان بندر رستمی این شهرستان در حادثه تیراندازی نیروهای گارد ساحلی کشور عربستان سعودی آسیبی ندیدند.

اردشیر یاراحمدی، در گفت وگو با ایرنا افزود: این صیادان یکم تیرماه  با مجوز صید 10 روزه از بندر رستمی شهرستان تنگستان عازم سفر دریا شدند و تورهای خود را در خلیج فارس گستردند.

وی بیان کرد: با توجه به ضعف صیدگاه های استان بیشتر صیادان برای ماهیگیری مجبور هستند مسیرهای طولانی را طی کنند تا به صیدگاه مناسب برسند اما در برخی موارد به دلیل جریان شدید آب ممکن است به اشتباه به سمت آب های مرزی کشورهای همسایه کشیده شوند که این امر همواره آنان را با مشکلاتی روبه رو کرده است.

یاراحمدی اضافه کرد: تورهای صیادی این شناور صیادی نیز که در آب های داخلی پهن شده بود به دلیل جریان شدید و با جزر دریا به سمت آب های مرزی کشور عربستان سعودی حرکت کرده و صیادان برای جمع آوری آنها به ناچار به سمت مرز آبی مشترک ایران با کشور عربستان رفته بودند که نیروهای گارد ساحلی این کشور نیز با مشاهده آنها اقدام به تیراندازی کردند.

وی ادامه داد: در جریان تیراندازی گارد ساحلی کشور عربستان به سمت این شناور صیادی استان بوشهر که روز چهارم تیرماه رخ داد به سرنشینان این شناور صیادی آسیبی نرسید و آنها پنجم تیرماه جاری به سلامت به آب های سرزمین ایران بازگشتند.

یاراحمدی افزود: بر اساس گزارش های دریافتی صبح دیروز شناور حامل صیادان بندر رستمی شهرستان تنگستان وارد لنگرگاه این بندر شده و همگی سرنشینان این شناور سالم و هیچ کدام زخمی نشدند.