آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
جامعه
۱۰

انهدام باند سارقان زورگیر در پوشش مسافرکش

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری چهار سارق زورگیر با 15 فقره سرقت در غرب تهران تحت پوشش خودروی مسافرکش خبر داد.

سرهنگ کارآگاه خیراله دولتخواه به پایگاه خبری پلیس گفت: ساعت 22:40 دهم فروردین ماه مرد جوانی طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از زورگیری راننده و سه سرنشین یک دستگاه خودروی پراید در محدوده تهرانسر اعلام شکایت کرد.

دولتخواه افزود: شاکی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: در میدان آزادی ایستاده بودم تا سوار بر خودرویی شوم و به منزلم مراجعه کنم که یک دستگاه خودروی پراید دارای سه سرنشین جلوی پایم ایستاد و من هم پس از اعلام مقصد و تایید راننده سوار بر خودرو شدم. پس از طی مسافتی یکی از سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد، تلفن همراه، وجوه نقد و کارت عابر بانکم را به زور سرقت و پس از دو ساعت چرخاندن در حوالی تهرانسر، مرا از ماشین به بیرون پرتاب و از محل گریختند.

این مقام انتظامی اظهارداشت: کارآگاهان به دنبال اظهارات مال باخته راهی محل سرقت شدند که با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد یکی از سارقان به نام سیامک دارای سابقه سرقت به عنف و از مجرمان سابقه دار می باشد.

وی ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات، کارآگاهان متوجه می شوند سیامک بیستم فروردین ماه به جرم سرقت موتورسیکلت روانه زندان شده و در حال تحمل کیفر می باشد. با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، متهم از زندان تحویل و به پلیس آگاهی منتقل شد و در تحقیقات انجام شده علاوه بر سرقت به عنف از شاکی به بیش از 15 فقره سرقت مشابه با همکاری همدستانش اعتراف کرد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی سه سارقان دستگیر به نام های «مهیار»، «ناصر» و «داود» نیز در شهرستان شهریار شناسایی و در یک عملیات چند ساعته هماهنگ و پلیسی دستگیر و به پایگاه پنجم انتقال یافتند.

دولتخواه افزود: با توجه به انهدام باند سرقت زورگیری مشخص شد سارقان که بچه یک محل هستند بیشترین سوژه ها را در مناطق مختلف غرب تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی، جاده مخصوص و آزاد راه تهران - کرج انتخاب می کردند.