آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۲
حوادث
۱۰

رخداد

دستگیری سارق در تعقیب و گریز  پلیسی

شرق: سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی به دام افتاد. کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی تهران حین انجام ماموریت در محدوده خیابان جمهوری به یک دستگاه خودروی پراید مظنون شدند که با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت است. افسر واحد گشت برای متوقف کردن خودروی مسروقه به راننده پراید دستور ایست داد؛ اما او بدون توجه به دستور پلیس با افزایش سرعت و انجام حرکات مخاطره آمیز به سمت خیابان وحدت اسلامی فرار کرد. اعضای اکیپ با استفاده از علائم هشداردهنده نظیر آژیر و بلندگو به تعقیب خودروی مسروقه رفتند. پس از طی کردن مسافتی برای حفظ جان و مال شهروندان افسر واحد گشت با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک تیر هوایی کرد که در ادامه خودروی پراید با جدول کنار خیابان برخورد کرد و متوقف شد و راننده به اسم حمید که قصد فرار به صورت پیاده را داشت، دستگیر شد. 

سارق تحت تعقیب به آخر خط رسید

شرق: رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری متهم متواری در عملیات تعقیب و گریز کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی خبر داد. سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی با اعلام این خبر گفت: کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی در محدوده افسریه به یک دستگاه خودروی پراید مظنون شدند که با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد خودرو دارای سابقه توقیف کیفری است. رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی پایتخت افزود: افسر واحد گشت برای بررسی بیشتر به راننده پراید دستور ایست داد که او بدون توجه به دستور پلیس با افزایش سرعت و انجام حرکات مخاطره آمیز فرار کرد. او بیان کرد: اعضای اکیپ با استفاده از علائم هشداردهنده نظیر آژیر و بلندگو به تعقیب خودروی متواری رفته که پس از طی کردن مسافتی با مهارت راننده اکیپ مسیر خودروی پراید مسدود و خودرو متوقف شد و راننده به اسم احمد که قصد فرار به صورت پیاده داشت، با شلیک چند تیر هوایی دستگیر شد. 

کارمند داروخانه سارق از آب در آمد

شرق: رئیس کلانتری 125 یوسف آباد از دستگیری کارمند داروخانه ای خبر داد که با جلب اعتماد مالک داروخانه از داخل داروخانه سرقت می کرد. سرهنگ حسین مافی گفت: مدیر یکی از داروخانه های محدوده یوسف آباد با مرکز فوریت های پلیس 110 تماس گرفت و از کسری درخور توجه داروهای گران قیمت و احتمال برداشت مبالغی از سوی یکی از کارکنان اعلام شکایت کرد. رئیس کلانتری 125 یوسف آباد تصریح کرد: بررسی های تخصصی پلیس در این راستا آغاز و مشخص شد سرقت از سوی یکی از کارکنان داروخانه انجام شده است. کلانتر یوسف آباد افزود: متهم پس از مواجهه با مستندات پلیس اعتراف کرد در مدت یک سال گذشته در هر شیفت کاری مبالغ یا داروهایی را از داروخانه خارج کرده ام. سرهنگ مافی با بیان اینکه متهم به 500 میلیون ریال سرقت وجه نقد و دارو در این مدت اقرار کرده است، گفت: سارق پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.