آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
اخبار کشور
۱۱

رئیس بنیاد شهید: رهبر انقلاب عاقبت برجام را پیش بینی کرده بودند

سعید اوحدی با تاکید بر اینکه اگر نعمت جنگ نبود ما امروز گرفتار جنگ با داعش بودیم، گفت: رهبر انقلاب عاقبت برجام را پیش بینی کرده بودند.

سعید اوحدی معاون رئیس جمهور که به تازگی روحانی وی را به عنوان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرده است، پیش از ظهر دیروز در مراسم بزرگداشت شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان با بیان اینکه انقلاب اسلامی در چهل سال اول خود، فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده، گفت: هفتم تیر نقطه عطفی را در انقلاب برای ایجاد تحول در سیر تحولی خود ایجاد کرد. فاجعه هفتم تیر، یک ترور کور نبود، بلکه برنامه ای هوشمندانه با طراحی اتاق فکر استکبار بود که به دست منافقین انجام شد.

اوحدی با بیان اینکه در تاریخ، انسان ها به چند دسته تقسیم می شوند، گفت: یک عده، انسان های آینده نگری هستند که از زمان خود جلوتر هستند. شهید بهشتی نمونه ای از این افراد است، دسته دوم به دلیل بی بصیرتی از زمان خود عقب هستند. دسته سوم هم سو با شرایط جامعه پیش می روند.

اوحدی، حضرت امام را بارزترین مصداق افرادی دانست که از زمان خود جلو هستند و گفت: امام سال 42 با صدای رسا اعلام کرد که امروز منفورترین فرد در دنیا رئیس جمهور آمریکاست. امروز هم همین است و کسی شکی ندارد که منفورترین فرد در دنیا، ترامپ است.

وی با بیان اینکه امام، جنگ را یک نعمت می دانست، گفت: امروز نتایج این آینده نگری حضرت امام را می بینیم و اگر نعمت جنگ نبود ما امروز گرفتار جنگ با داعش بودیم.

اوحدی، رهبری را یکی دیگر از مصادیق افراد آینده نگر و جلوتر از زمان خود دانست و گفت: در جریان جنگ رژیم صهیونیستی با لبنان، رهبر انقلاب به حاج قاسم می فرمایند که بروید به سیدحسن نصرالله بگویید که شما پیروز این جنگ هستید.

معاون رئیس جمهور در بیان آینده نگری های رهبر انقلاب، گفت: در برجام هم رهبر انقلاب عاقبت را پیش بینی کردند.

اوحدی با بیان اینکه بعد از جنگ، تمام جریان های بی بصیرت، علیه انقلاب با هم ائتلاف کردند، گفت: جریان حامیان لیبرال دموکراسی یکی از این جریان ها بود.

وی با بیان اینکه همه وجود شهید بهشتی، خدمت به مردم بود، گفت: رهبر انقلاب ده سال است مسئله معیشت را فریاد می زنند و امسال را هم جهش تولید نامگذاری کرده اند. برای جهش تولید، رفتار بهشتی گونه می خواهیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مدیون خون شهدای هفتم تیر هستیم، گفت: اگر خون این شهدا نبود، عزم لیبرال ها برای خارج کردن انقلاب از مسیر خود جزم بود. دنیا امروز می داند که دشمن هیچ گزینه نظامی در مقابل ما ندارد، پیشرفته ترین پهپاد آمریکایی را با سامانه بومی زدیم و انتخاب این سامانه، پیام داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: آمریکا در قضیه اسقاط پهپاد، هیچ غلطی نتوانست بکند. کشتی های ما با عزت به آب های ونزوئلا رسیدند و آمریکا باز هیچ غلطی نتوانست بکند.