آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۸
اخبار کشور
۱۱

تحریم نتوانست مانع تولید در شرکت فولاد اکسین خوزستان شود

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از بومی سازی تولید ورق های خاص صنعت نفت،گاز و پتروشیمی در این شرکت خبر داد و گفت: تحریم مانع اراده ما در تولید نشد.

امین ابراهیمی، در گفت وگو با ایرنا با اشاره به ایجاد ارزش افزوده بسیار مناسب در تولید ورق های عریض برای ساخت لوله های انتقال نفت گوره به جاسک در فولاد اکسین، اظهار داشت: با حمایت هایی که از سوی دولت صورت گرفت، زمینه رونق تولید در این شرکت فراهم شد و امروز تکنولوژی  روز دنیا در ساخت انواع ورق های فولادی در فولاد اکسین خوزستان انجام می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت:  مشارکت در ساخت مواد اولیه تولید لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک باعث شد دانش فنی این شرکت نیز بیش از پیش تکمیل شود.

وی افزود: همچنین زمینه فعالیت در پروژه های دیگر از جمله ساخت لوله  70 در 56  که با فرمول خاصی تولید می شود و اکنون  در اختیار متخصصان فولاد اکسین است، فراهم شده است این نوع ورق ها برای استفاده در مخازن تحت فشار صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تولید می شوند که هم اکنون با قیمت بسیار بالایی از خارج کشور وارد می شوند.

ابراهمیی یادآورشد: با ایجاد ارزش افزوده مناسب در فولاد اکسین خوزستان و همکاری بسیار خوبی که بین فولاد مبارکه صورت گرفته، تکنولوژی ساخت این لوله و مواد اولیه تولید آن بومی سازی شده است.

ابراهیمی افزود: در سال 98 همزمان با فعالیت ساخت مواد اولیه در تولید لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک فولاد اکسین خوزستان توانست نقش اثرگذاری در صنعت نفت و گاز کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین ادامه داد: این شرکت توانست در پروژه گوره به جاسک با تکیه به توان داخلی، در تولید محصول مورد نیاز تولید لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک که قرار بود مواد اولیه آن از خارج کشور تامین شود، مشارکت داشته باشد و تولید لوله های این پروژه کاملا بومی سازی شد.

وی با بیان اینکه کل این پروژه یک هزار و 100 کیلومتر است که 366 هزار تن ورق نیاز دارد، گفت: تاکنون بیش از260 هزار تن از این میزان در فولاد اکسین تبدیل به ورق شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه نزدیک به 100 هزار تن از این پروژه باقی مانده که از این میزان 20 هزار تن ورق آن در شرکت فولاد اکسین و 80 هزار تن اسلب در کارخانه فولاد مبارکه موجود است، گفت: سهم فولاد اکسین خوزستان به عنوان تولیدکننده ورق در شهریورماه به اتمام می رسد.