آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
روند
۱۴

قلب روند در شاخص حمل و نقل

مهدی میرزایی (کارشناس بازار سرمایه)

 شاخص گروه «حمل و نقل» بیشتر تحت تاثیر ارزش بازار شرکت کشتیرانی است. این شاخص تقریبا منطبق با بازدهی شاخص کل بورس از مرداد ماه 97 تا امروز بیش از 1400درصد رشد کرده است. در مدت مشابه شاخص کل نیز از 100 هزار واحد به یک میلیون و 400 هزار واحد رسیده است، اما نکته این مقایسه آماری، انطباق نداشتن بازدهی بازار نسبت به سهام «حکشتی» است و همین مساله این روزها حکشتی را به یکی از سهام جذاب بازار تبدیل کرده است؛ سهمی که می توان به آن لقب جامانده بازار را داد.

گمانه زنی ها پیرامون تجدید ارزیابی دارایی های «حکشتی» با مصاحبه مدیرعامل «شستا» به واقعیت نزدیک تر شد. دارایی های کشتیرانی برای تحلیلگران بنیادی و ارزش سنج جذابیت خاصی دارد؛ زیرا ارزش تجهیزات ناوبری، کشتی های قاره پیما، ارزش مجوزهای کشتیرانی بین المللی، 3 بندر خارجی و... در صورتی که به قیمت های روز دلار، تجدید ارزیابی شود می تواند پتانسیل افزایش سرمایه چندهزار درصدی را ایجاد کند.

در نمودار بالا ادامه حرکت شاخص گروه «حمل و نقل» بر مبنای نظریه موجی الیوت مورد بررسی قرار گرفته است. به نظر شاخص گروه در ابتدای موج 3 فرعی از (3) میانی یا ابرموج سوم است و می تواند درون قوی ترین بخش روند (قلب روند) برای ماه ها پیشروی کند. دامنه موج کشیده فعلی می تواند تا 10 هزار واحد باشد یا به عبارت دیگر رشد 100 درصد از محدوده های فعلی. با وزن بیشتر «حکشتی» در ارزش بازار گروه حمل و نقل، این طور استنباط می شود که سهام کشتیرانی نیز می تواند تا محدوده 6000 تومان در گام اول و همراه با ریزموج اصلاحی به سمت 15 هزار تومان بالا برود. سایر سهام گروه نیز می توانند پشت سهام جلودار گروه (حکشتی) رشد کنند؛ اما جنبش قیمت در سهام دنباله روی گروه می تواند کمتر از سهام لیدر گروه باشد.

روند تاریخی نماد «حکشتی» براساس تئوری موجی الیوت نیز روند قابل توجهی را بیان می کند. نمودار سهم حکایت از ورود به دامنه ابرموج 3 دارد. ابرموج 1 بین سال های 92 تا 94، ابرموج 2 از سال های 94 تا اواخر 98 بوده و اکنون انتظار می رود ابرموج سوم بیش از سه سال به درازا بینجامد و این نماد تا سال 1401 در وضعیت صعودی پایداری قرار داشته باشد و به ارقام بیش از 14 هزار تومان برسد. همچنین از منظر تکنیکال کلاسیک، روند سهم توانسته از سقف کانال صعودی اول گذر کند و اکنون می تواند به سمت سقف کانال کوادارانت دوم بالا برود.