آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
شهرستان ها
۷

کارگران کاشی اصفهان خواستار پرداخت مطالبات خود شدند

جمعی از کارگران کارخانه کاشی اصفهان  خواستار پرداخت معوقات و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

شرکت صنایع کاشی اصفهان با قدمتی نزدیک به نیم قرن یکی از بزرگترین کارخانه های تولیدکننده کاشی ایران است که سهم بالایی در صادرات این محصول دارد؛ اما از آغاز دوران خصوصی سازی ها و سیاست های غلط در این زمینه، بارها زنگ خطر تعطیلی این کارخانه به صدا در آمد و چندین خط تولید این شرکت تولیدکننده کاشی نیز به دلیل مشکلات اقتصادی به فعالیت خود پایان داد.

حجت قربانی سرپرست کارگران کارخانه کاشی اصفهان با اشاره به اعتراض جمعی از کارگران کارخانه به دلیل عدم رسیدگی به مطالباتشان اظهار داشت: روز به روز به میزان بدهی های کارخانه به کارگران افزوده می شود اما کسی پاسخگوی عدم پرداخت معوقات نیست. با شروع سال 99 هنوز حقوقی به حساب کارگران واریز نشده و این موضوع پیشتر هم در سال های گذشته اتفاق افتاده بود به طوری که کارگران هنوز معوقات خود را از سال 95 و 6 ماه از سال های 96 و 98 دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: بارها و بارها وعده رسیدگی به ما داده اند اما متاسفانه هیچ کدام از آن ها عملی نشد. کارگران کاشی اصفهان به طور میانگین ماهانه 1 میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کنند که همین میزان هم به دلایل مختلف پرداخت نمی شود. بسیاری از این کارگران تشکیل خانواده دادند و در این شرایط سخت، به هیچ عنوان اوضاع اقتصادی مناسبی ندارند.

دو کارخانه بزرگ کاشی سازی اصفهان و نیلو امسال وارد چهارمین سال رکود و بحران خود شده اند. خصوصی شدن این دو شرکت صنعتی کاشی سازی در سال 95 و عدم وجود سیاست های پرداختی صحیح، امان کارگران و کارکنان را بریده به طوری که در سال های اخیر بارها و بارها شاهد اعتراض آن ها بوده ایم اما همچنان هیچ مسئولی پاسخگوی نیازها و دردهای این کارگران نیست.

پیشتر نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی که پیگیر مشکلات این دو کارخانه بود، از اضافه شدن کارگر به کارخانه کاشی اصفهان خبر داده بود اما امروز نه تنها شاهد افزایش کارگران نیستیم بلکه اعتراض کارگران این کارخانه زنگ خطر تعطیلی این واحد بزرگ صنعتی را بار دیگر به صدا درآورده است.