آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۹۹
شهرستان ها
۷

حوادث شهرستانها

جشن عروسی در خراسان شمالی رنگ خون گرفت

رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی از وقوع نزاعی دسته جمعی در یک جشن عروسی در شهرستان گرمه خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر کشته و یک نفر نیز مجروح شد.

سرهنگ مقصود رستگار، اظهار داشت: این ماجرا در یک جشن عروسی در حوالی شهر گرمه روی داد که با دریافت گزارش آن ماموران کلانتری به محل اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه فردی با چاقو به دو نفر حمله ور شده و آنها را به شدت مجروح کرده و از محل متواری شد که مصدومان به بیمارستان منتقل شدند اما یکی از آنان بر اثر شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد. وی تصریح کرد: متهم فراری پس از حدود پنج ساعت در عملیاتی غافلگیرانه در یکی از محلات شهر بجنورد، مرکز استان شناسایی و دستگیر شد. رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی گفت: متهم برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

دستگیری کلاهبردار 70 میلیارد ریالی در اراک

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: یک متهم حرفه ای که با وعده پرداخت سود بالا و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اقدام به 70 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، در اراک دستگیر شد.

سرتیپ «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: مدتی قبل در پی شکایت چند نفر از شهروندان اراکی مبنی بر کلاهبرداری فردی از آنان با وعده فعالیت پر سود در فضای مجازی، بررسی موضوع توسط تیمی از کارشناسان پلیس فتا استان آغاز شد. وی بیان کرد: در بازجویی های انجام شده از مال باختگان مشخص شد که فرد کلاهبردار برای جذب اعتماد مشتریان خود، مبالغی نیز در ابتدا به حساب آنها واریز کرده که پس از گذشت مدت زمانی پرداختی های این فرد قطع شد. وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی، متهم پرونده دستگیر و  بازجویی های تخصصی پلیس، مشخص شد این فرد سایتی را به منظور جلب اعتماد مشتریان خود با عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال طراحی کرده اما مبالغ دریافتی را در سایت های غیرمجاز استفاده می کند.

 وی افزود: متهم در روند بازجویی های صورت گرفته به کلاهبرداری از 23 نفر از شهروندان اراکی به مبلغ 70 میلیارد ریال اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

تیراندازی در کرمانشاه یک کشته بر جای گذاشت

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از وقوع یک مورد تیراندازی در این شهر به دنبال اختلافات شخصی دو خانواده خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد و سه نفر هم زخمی شدند.

سرهنگ «حسین براری» اعلام کرد: این درگیری در شهرک مسکن کرمانشاه به پلیس گزارش شد. وی ادامه داد: با حضور پلیس در محل مشخص شد شخصی به دنبال ایجاد اختلافات خانوادگی قبلی به در منزل یکی از شهروندان مراجعه و اقدام به تیراندازی کرده است. وی تصریح کرد: بر اثر این تیراندازی یک نفر جان خود را از دست داد و سه نفر هم زخمی شدند. وی با اشاره به انتقال افراد مجروح به مراکز درمانی، گفت: فرد ضارب شناسایی و تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

عاملان تیراندازی دهدشت دستگیر شدند

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اقدامات به موقع و هوشیارانه دستگاه قضایی و پلیس استان، افرادی که شبانه اقدام به تیراندازی در شهر دهدشت؛ مرکز شهرستان کهگیلویه می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

حسن نگین تاجی، اظهار داشت: اقدام این افراد سبب بر هم زدن آرامش و آسایش مردم شده بود و حتی در یک فقره تیراندازی شبانه این افراد، دو باب مغازه در این شهر آتش گرفت. وی تصریح کرد: تیم اطلاعاتی نیروی انتظامی شهرستان با انجام کار تحقیقاتی در مدت دو هفته موفق به شناسایی آنان شد. نگین تاجی ابراز داشت: این گروه در آخرین اقدام خود قصد به رگبار بستن منزلی در روستای طولیان دهدشت را داشتند که محل اختفای آنها شناسایی شد و توسط ماموران پلیس محاصره شدند.

وی تاکید کرد: این افراد (اراذل و اوباش) که تعداد آنها پنج نفر بود، از شناسایی محل اختفای خود توسط پلیس مطلع شده بودند و بلافاصله به سوی ماموران پلیس اقدام به تیراندازی کردند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این افراد پس از درگیری مسلحانه، دستگیر شدند و از آنها سه قبضه اسلحه کلاشینکف، کلت کمری و وینچستر و مقداری مهمات کشف شد. نگین تاجی بیان کرد: افراد مذکور دارای سوابق متعدد کیفری از جمله نگهداری سلاح گرم، تمرد نسبت به ماموران حین انجام وظیفه، اخلال در نظم عمومی و قدرت نمایی بودند.

نگین تاجی گفت: سه نفر از متهمان با قرار بازداشت موقت و برای دو نفر دیگر قرار کفالت صادر شده است که تا تامین و تهیه مورد کفالت به زندان دهدشت معرفی می شوند.

کشف کلاهبرداری 17میلیارد ریالی در دلفان

فرمانده انتظامی لرستان گفت: با تلاش ماموران یک فقره کلاهبرداری به ارزش 17میلیارد ریال در شهرستان دلفان کشف شد.

سرتیپ حاجی محمد مهدیان نسب با اعلام این خبر افزود: یک کلاهبردار در سال گذشته با تشکیل موسسه ای مبنی بر ارائه تسهیلات کم بهره با اخذ سپرده، تعدادی از شهروندان را مجاب به پرداخت وجه به حساب خود کرده و با جلب اعتماد و فریب شهروندان، 17 میلیارد ریال از آنان کلاه برداری کرده بود.

وی اظهار داشت: متهم از محل متواری که با مراجعه شاکیان به پلیس شناسایی و دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با تحقیقات گسترده، کارهای اطلاعاتی و تلاش ماموران پلیس شهرستان دلفان، متهم تحت تعقیب، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی افزود: فرد کلاهبردار در بازجویی های اولیه به کلاهبرداری از 100 شهروند با ارزش 17 میلیارد ریال به بهانه های مختلف اعتراف کرد و با تشکیل پرونده به مراجع ذی صلاح معرفی شد.

کشف حدود 2 تن مواد مخدر در زاهدان

نیروهای انتظامی سیستان و بلوچستان و مرزداران سراوان طی عملیات های جداگانه ای موفق شدند دو هزار و 990 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری چهار قاچاقچی و کشف یک هزار و 890 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در شهرستان زاهدان خبر داد. سرتیپ محمد قنبری، اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر زاهدان به سرنخ هایی از جابه جایی محموله سنگین موادمخدر از یکی از روستاهای این شهرستان به مرکز استان دست یافتند. وی افزود: پلیس قاچاقچیان را که با یک دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه وانت تویوتا در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در یکی از مسیرهای فرعی حاشیه شهر زاهدان بودند، شناسایی و به آنان دستور ایست دادند. وی تصریح کرد: قاچاقچیان که خود را در چنگال قانون دیدند با تیراندازی به سمت ماموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس هر دو خودروی آنان توقیف شد. وی با اشاره به دستگیری چهار قاچاقچی در این عملیات افزود: در بازرسی از خودروهای قاچاقچیان یک هزار و 890 کیلو و 390 گرم مواد مخدر

از نوع تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات کشف شد. فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان هم از کشف  یک هزار و 100 کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد. سرتیپ محمد ملاشاهی ، اظهار داشت: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی طی یک عملیات، مرزداران مقدار 981 کیلو و 270 گرم انواع مواد مخدر شامل 942 کیلوگرم تریاک و 39 کیلو و 270 گرم کراک که به طرز ماهرانه ای در یک منزل مسکونی مخفی شده بود را کشف  کردند.

وی به یک عملیات موفقیت آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان نیز اشاره کرد و افزود: در عملیاتی جداگانه که با درگیری و تبادل سنگین آتش بین ماموران و قاچاقچیان در منطقه مرزی اسفندک همراه بود مقدار 120 کیلوگرم تریاک کشف شد.