آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۰
سیاسی
۲

معاون سیاسی وزارت کشور : مجلس لایحه قانون جامع انتخابات را بررسی کند

معاون سیاسی وزارت کشور از مجلس یازدهم خواست تا به لایحه قانون جامع انتخابات و قانون فعالیت احزاب ورود کرده و این لوایح را تصویب کند.

به گزارش ایسنا، جمال عرف روز گذشته در نشست با دبیران کل احزاب کشور با بیان اینکه منافع و امنیت ملی برای ما اصل اساسی است، اظهار کرد: احزابی که در چارچوب قانون اساسی و منافع ملی حرکت می کنند، مورد حمایت نظام، دولت و وزارت کشور خواهند بود.او ادامه داد: لایحه جامع انتخابات در بهمن97 توسط دولت به مجلس دهم داده شد، ولی مجلس دنبال طرح خود درباره قانون انتخابات بود و هرچه اصرار کردیم که لایحه در دستور مجلس قرار گیرد، مجلس طرح خود را دنبال کرد و مجلس دهم فرصت نکرد به لایحه بپردازد. اکنون خواهش من از مجلس یازدهم این است که به این لایحه رسیدگی کند. وزارت کشور آماده همکاری با مجلس است. معاون سیاسی وزیر کشور در پایان با اشاره به اینکه مجلس یازدهم می تواند به لایحه فعالیت احزاب رسیدگی کند، تصریح کرد: باید فعالیت حزبی را از تشتت دور کرده و به سامان برسانیم. در جامعه مدرن امروز از تجربه کار حزبی می توان استفاده کرد اما معتقدم که نظام حزبی متناسب با شرایط هر نظام سیاسی است.

در این نشست، پروانه فعالیت 15حزب از جمله مردم سالاری، حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی، مجمع نیروهای خط امام، جامعه زنان انقلاب اسلامی، همبستگی دانش آموختگان ایران، آزادی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، جامعه زینب، مجمع اسلامی کارکنان بانک ها، سازمان معلمان ایران جامعه اسلامی مهندسین و حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی که شرایط فعالیت خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند به دبیران کل آنها تحویل داده شد.