آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
شرکت ها
۲۸
مجامع

با برگزاری آنلاین مجمع سالانه فولاد هرمزگان صورت گرفت: تبدیل تهدید به فرصت در عصر کرونا

دنیای اقتصاد : شیوع ویروس جدید کرونا در سراسر کشورهای جهان و ایجاد پاندمی، منجر به تغییر در نحوه زندگی روزمره شده و این بیماری همچنین موجب ضرورت بازنگری در قوانین و مقررات تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی شده است.

در این میان بنگاه های اقتصادی به دلیل قوانین و مقررات متعدد و بسیار با چالش های زیادی نیز روبه رو هستند. یکی از مواردی که در حوزه شرکت ها و راهبری آنها مطرح بوده و اهمیت بسزایی دارد، برگزاری مجامع سالانه شرکت ها است؛ مجامع بسیاری از شرکت ها با توجه به سال مالی آنها و برنامه ریزی های صورت گرفته از اوایل سال جدید باید برگزار شوند، اما امسال با شروع فصل مجامع شرکت ها رنگ و بوی دیگر به خود گرفت، زیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری مجامع شرکت دیگر با حضور بیش از نیمی از سهامداران امکان پذیر نبود و ناگزیر باید یا براساس ابلاغیه مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا فقط یا با حضور حداکثر 15 سهامدار در مجمع با رعایت پروتکل های بهداشتی یا اینکه به صورت آنلاین برگزار شود.

بر این اساس، بسیاری از شرکت ها در کشور مجمع سالانه خود را به صورت آنلاین برگزار کردند که در این میان مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب نیز برای سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند سال 98 به صورت آنلاین و با حضور صاحبان 63/ 96 درصد از سهام برگزار شد. این مجمع به صورت پخش زنده اینترنتی در خرداد 99 در بندرعباس به گونه ای برگزارشد که تعداد کل بازدیدکنندگان 21 هزارو 321 نفر بود و همچنین به طور همزمان 17 هزار و 200 نفر از سایت موردنظر بازدید کردند که حاکی از استقبال سهامداران و طرفداران سهام فولاد هرمزگان از این مجمع بود.

با تدابیر اتخاذ شده از سوی شرکت فولاد هرمزگان علاوه بر اینکه پاسخگویی به صورت آنلاین از اعضای هیات مدیره مجمع امکان پذیر شد، پس از پایان کار مجمع، مدیر عامل شرکت به سوالات رسانه های خبری به صورت آنلاین پاسخ داد.

این شیوه از برگزاری مجمع سالانه در شرکت فولاد هرمزگان حاکی از آن است که می توان با اتخاذ تدابیر اساسی تهدید را به فرصت تبدیل کرد و حتی شیوع ویروس کرونا نمی تواند مانع از برگزاری بسیاری از گردهمایی های مهم از سوی شرکت ها و سازمان ها شود و در صورت تداوم ویروس کرونا در کشور، مانعی برای برگزاری مجامع مهم وجود نخواهد داشت.