آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۳
ورزش
۴

مروری بر اتفاقات مهم فوتبالی لیگ برتر در هفته 22

سلام اسکوچیچ

مازیار فیروزی

شروع رقابت های لیگ برتر پس از تقریبا 4ماه تعطیلی. در گیر و دار این که خیلی از تیم ها اصرار به برگزار نشدن لیگ داشتند و تیم هایی هم بودند که سفت ایستاده بودند و می گفتندحتما باید لیگ برگزار شود، سوت بازی فولاد و استقلال در اهواز زده شد؛ سوتی که حاشیه های زیادی را به همراه داشت و باعث شد تا این شروع، فصل جدیدی از حواشی در فوتبال را رقم بزند.از تهمت و افترا گرفته تا «بگم بگم»های فرهاد مجیدی که سال هاست ورد زبانش شده، اما هرگز به اقدام قانونی منجر نشده است. از نیش و کنایه های جواد نکونام تا بی خیالی یحیی با ترکیبی که روی مخ هواداران رفته بود. یک بازی عقب افتاده(فولاد - استقلال)و آغاز هفته بیست و دوم لیگ برتر شاید به اندازه همه هفته های قبل حاشیه نداشت، اما قطعا دود آتشی که روشن شده در چشم فوتبالی ها خواهد رفت.

خداحافظ امیری

مصدومیت وحید امیری که در بازی با پیکان به آن دچار شد از ناحیه همسترینگ است. احتمالا این اتفاق باعث دوری 4تا 5 هفته ای او از میادین خواهد شد.5 هفته دیگر یعنی نزدیک شدن به پایان فصل و شاید این بازیکن نتواند تا آخر فصل برای پرسپولیس بازی کند.

قطع برق   در آبادان

جدال نفتی های لیگ برتر که با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کنند به سود شاگردان بهنام سراج به پایان رسید. نفت آبادان در یک مسابقه پربرخورد و پرحاشیه که مهم ترینش قطع برق ورزشگاه تختی بود با دو گل پارس جنوبی را از پیش رو برداشت.این برای نخستین بار نیست که مشکلاتی اینچنینی در جنوب اتفاق می افتد.

همدردی با هموطن

 سه مهره کلیدی خط آتش سرخ ها پیش از شروع مسابقه به نمایندگی از این باشگاه، با به دست گرفتن بنری با خانواده های متوفیان کرونا ابراز همدردی کردند.

دوباره آقای عصبانی

این خبر اختصاصی از رختکن ذوب آهن به بیرون درز کرده است. بوناچیچ که همین هفته قبل سرمربی اصفهانی ها شد پس از شکست مقابل شهرخودرو حسابی در رختکن گردو خاک کرده است.او که در تیم های مختلفی در ایران فعالیت کرده به آقای عصبانی مشهور است و بدون شک از او بیشتر خواهیم شنید.

کار بزرگ نساجی در تبریز

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با شکست مقابل نساجی مازندران، فرصت گرفتن جایگاه سپاهان در رتبه دوم جدول لیگ برتر را از دست داد.این برای نخستین بار بود که نساجی چی ها موفق به شکست دادن تراکتور در تبریز شدند.

بازگشت شهر خودرو

پیروزی شهر خودرو مقابل ذوب آهن و بازگشت به لیگ. پس از جدایی گل محمدی از این تیم، خراسانی ها حال و روز چندان خوشی در جدول رده بندی نداشتند اما با پیروزی مقابل نماینده اصفهان خون تازه ای به رگ های آنها تزریق شده است. شهر خودرو یکی از تیم های مخالف برگزاری لیگ بود که حالا مدعی کسب سهمیه برای حضور در آسیاست.

یحیی و بیرو؛ بی خیال کرونا

پس از پیروزی پرسپولیس مقابل پیکان، علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس که آخرین بازی خود را برای سرخپوشان انجام می داد به سمت گل محمدی رفت و او را در آغوش کشید. این در حالی است که ستاد مبارزه با کرونا، در آغوش کشیدن را در مسابقات فوتبال ممنوع کرده بود.

تصویر خاص پیراهن رسن

بشار رسن بازیکن پرسپولیس در بازی با پیکان تصویر احمد رازی و علی هادی دو اسطوره و کاپیتان سابق تیم ملی عراق را زیر پیراهن خودش به نمایش گذاشت. این دو ستاره اخیرا به دلیل شیوع بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

رسیدن به رکورد آقای گل

علی علیپور با 52 گل زده در تاریخ مسابقات لیگ برتر به رکورد فرشاد پیوس رسید.علیپور به همراه ترابی با  8 گل زده بهترین گلزنان پرسپولیس در این فصل هستند.

عبدی بهتر از استوکس و اوساگونا

زدن دو گل در بازی با پیکان. عبدی همان بازیکنی است که در بازی رفت با استقلال گل پیروزی پرسپولیس را زد. او مقابل پیکان هم دو گل زد تا داغ دل هواداران تازه شود. فضای مجازی پر شده از این حرف که:«چرا وقتی خودمان عبدی را داریم،سراغ بازیکنانی به اسم استوکس و اوساگونا رفتید و این همه بدهی روی دست باشگاه گذاشتید؟»

شادی کرونایی مسجدسلیمانی ها

شادی پس از گل سجاد جعفری به شاهین بوشهر، به سبک کرونایی بود؛ البته شادی مسجدسلیمانی ها دوام زیادی نداشت و دوئل نفت و شاهین 2بر 2 مساوی به اتمام رسید. با این تساوی شاهین 17 امتیازی شد و همچنان خطر سقوط را احساس می کند.

مربی تیم ملی و جایی که در شان او نبود!

اسکوچیچ خیلی زود بعد از تعطیلات خودش را به ایران رساند تا هفته ای را از دست ندهد و در آغاز دوباره مسابقات لیگ نوزدهم، تماشاگر دوئل پیکان و پرسپولیس باشد. شرایط نامناسب ورزشگاه شهدای شهر قدس هم در تصویر چشم نواز است.