آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۱
حوادث
۱۲

اخبار

تصادف 10خودرو در کمربندی بهشهر

گروه حوادث /تصادف 10 خودرو در کمربندی بهشهر منجر به مصدومیت 7 نفر شد.

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شامگاه یکشنبه رعایت نکردن سرعت مطمئنه و لغزندگی جاده ناشی از بارش باران در کمربندی، سبب کاهش دید رانندگان و وقوع این تصادف زنجیره ای در کمربندی بهشهر شد.

وی افزود: یک خودرو نیسان به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه و همچنین لغزنده بودن سطح جاده با نیوجرسی حاشیه جاده برخورد کرد. وقوع این حادثه منجر به برخورد 7 خودرو دیگر که در طول مسیر در حال حرکت بودند شد. او در ادامه با اشاره به واژگونی یک دستگاه اسکانیا به دلیل لغزنده بودن جاده از وقوع 5 حادثه رانندگی دیگر در این محور نیز خبر داد و افزود: در این حوادث در مجموع 10 خودرو با یکدیگر برخورد کردند.

عنایتی با بیان اینکه این حوادث هیچگونه خسارت جانی در بر نداشته اند، عدم رعایت فاصله طولی و نداشتن مهارت کافی رانندگان این خودرو ها در کنترل وسیله نقلیه را موجب وقوع این حوادث اعلام وگفت: در این حادثه ها 6 نفر به صورت سطحی مصدوم و یک نفر نیز در بیمارستان بستری شد.

رضایت پدر و مادر برای نجات پسر از مرگ

گروه حوادث /پسر جوان که برادرش را به خاطر مصرف مشروب الکلی به قتل رسانده بود با رضایت خانواده اش از مجازات قصاص رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار حوادث ایران، این پسر جوان صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و در حالی که به قتل برادرش اعتراف می کرد گفت: روز حادثه من و برادرم در خانه تنها بودیم هرچند با هم مشکل خاصی نداشتیم اما وقتی برادرم مشروب می خورد و مست می کرد رفتارش غیرقابل تحمل می شد. بعد به من گفت قفل رایانه دستی ام را تو باز کردی و اطلاعاتم را از روی آن برداشتی گفتم من این کار را نکردم و اصلا اطلاعات تو به درد من نمی خورد، اما برادرم عصبانی بود و مدام فحاشی می کرد بعد به نامزدم توهین کرد که خیلی عصبانی شدم. وقتی به من حمله کرد من هم یک ضربه به او زدم که روی زمین افتاد و بی هوش شد؛بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و همان موقع هم پدر و مادرم رسیدند و او را به بیمارستان بردیم اما برادرم جانش را از دست داد.متهم در ادامه گفت: بعد از مرگ برادرم دچار عذاب وجدان و بیماری روحی شده ام و زندگی سختی دارم از این به بعد باید با عذاب زندگی کنم.

بعد از گفته های متهم، هیات قضات وارد شور شدند و متهم را با توجه به اینکه توبه کرده و پدر و مادرش رضایت داده بودند با احتساب ایام بازداشت به 4 ماه حبس محکوم کردند.