آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
خودرو
۲۴

رویداد

خودروسازان توان رقابت با رقبای خارجی را دارند؟

ایسنا : یک عضو کمیسیون صنایع مجلس نبود رقابت را علت کاهش کیفیت در خودروسازی داخلی عنوان کرد و گفت: اگر بعد از نیم قرن خودروسازی توان رقابت با خودروی خارجی را نداریم لزومی ندارد خودرو تولید کنیم. عبدالناصر درخشان اظهار کرد: مساله خودرو مبتلابه همه جامعه است و قطعا این موضوع در کمیسیون صنایع مجلس یازدهم نیز به طور جدی و با توجه به شعار سال در زمینه جهش تولید پیگیری خواهد شد. نماینده مردم ایرانشهر در مجلس یادآور شد: اگر ما بخواهیم برای حوزه خودرو، هدف گذاری کنید باید بعد از نیم قرن تولید، توان رقابت با صنایع خودروسازی خارجی را داشته باشیم، در غیر این صورت لزومی ندارد که خودرو تولید کنیم. وی افزود: ما باید از روش فعلی فاصله بگیریم و به سمت و سوی رقابت برویم؛ اگر رقابت نباشد خودروساز هر خودرویی بخواهد تولید می کند. به گفته وی، وقتی بازار برای آنها فراهم باشد دیگر نیازی هم ندارند که کیفیت را مورد توجه قرار دهند. البته بخش عمده ای از خودرو سازی ما خصوصی است اما رقابت سالم نبوده و آنها مکلف به ایجاد زیرساخت ها نبوده اند.

جریمه یک درصدی بابت تاخیر در تحویل خودرو

مهر : سخت تر شدن شرایط در طرح پیش فروش خودرو موجب شد تعداد افراد متقاضی خرید خودرو نسبت به طرح فروش فوق العاده کاهش یافته و برای 75 هزار محصول عرضه شده، حدود یک میلیون 750 هزار نفر ثبت نام کنند.

در این مورد حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو گفت: افت تقاضا در طرح پیش فروش نسبت به طرح فروش فوق العاده را می توان این گونه تفسیر کرد که در طرح فروش فوق العاده شاهد حضور گسترده واسطه ها و دارندگان سرمایه های سرگردان بودیم اما این اتفاق در پیش فروش ها رخ نداد. وی افزود: به نظر می رسد بیشتر متقاضیانی که در این طرح شرکت کرده اند متقاضی واقعی خودرو هستند. کریمی تاکید کرد: البته بخشی از این افت تقاضا مربوط به دلالان و واسطه هایی است که به دلیل بازه زمانی تحویل خودرو و همچنین مشخص نبودن قیمت نهایی، حاضر نشدند در طرح پیش فروش خودروسازان مشارکت کنند. این کارشناس صنعت خودرو همچنین معتقد است که حذف سود مشارکت از جریمه دیرکرد خودرو موجب تردید متقاضیان طرح پیش فروش نسبت به تحویل به موقع محصولات شد.

در حال حاضر برای طرح پیش فروش فعلی که سود مشارکت به صورت کلی حذف شده است، جریمه دیرکرد یک درصدی به ازای هر ماه برای خودروسازان لحاظ شده که این موضوع اصلا بازدارنده نیست. بر این اساس برخی کارشناسان معتقدند بهتر است تا سود مشارکت در جریمه دیرکرد خودرو سازها در نظر گرفته شود تا آنها انگیزه بیشتری برای تحویل به موقع خودرو داشته باشند و از تعهدات خود تخطی نکنند.

کمک سپاه به خودروسازی

فارس : فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: کار ساخت (تولید) محصول با خودروسازان است و ما به رفع کاستی هایی که عزیزان مان در صنعت خودرو دارند، کمک می کنیم. سردار امیرعلی حاجی زاده در حاشیه بازدید از پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: با توجه به ریل گذاری انجام شده در خودروسازی، این صنعت آینده بسیار خوبی دارد. وی با بیان اینکه در بخش های فناوری و برای بومی سازی برخی قطعات خارجی، به خودروسازان کمک می کنیم، تاکید کرد: آدرس صنعتگران و شرکت های دانش بنیان داخل را ما بیشتر از دیگران می دانیم و در این زمینه در حال کمک به خودروسازان هستیم. بنا نیست تصدی گری کنیم و وارد خودروسازی شویم، بلکه می خواهیم کمک کنیم.

تحویل دنا پلاس اتوماتیک به زودی

ایکوپرس : معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از تحویل سه هزار دستگاه دناپلاس اتوماتیک به مشتریان در آینده نزدیک خبر داد. بابک رحمانی ضمن عذرخواهی از مشتریان بابت تاخیر در تحویل خودروهای ثبت نامی گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، تولید این محصول از اواسط اردیبهشت آغاز شده است که به زودی ظرفیت تولید به روزانه 150 دستگاه افزایش خواهد یافت. وی افزود: با تعیین قیمت این محصول از سوی مراجع ذی صلاح، دعوت نامه واریز وجه برای مشتریان ارسال خواهد شد.