آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۳
حوادث
۱۷
تلنگر

دیه یک میلیارد و 300 میلیونی برای بخشش داماد قاتل

مردی که به اتهام همسرکشی از چهار سال پیش زیر تیغ قرار داشت وقتی برای دومین بار پای چوبه دار رفت، برای بخشش دوماه مهلت گرفت. خانواده مقتول برای بخشش او دیه یک میلیارد و 300میلیون تومانی درخواست کرده بودند.

 به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، این مرد هفدهم فروردین سال 95 همسر 28ساله خود را در محله نظام آباد خفه کرد. او بعد از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: همسرم دخترعمویم بود و او را دوست داشتم و از این قتل پشیمانم. پیک موتوری بودم و ظهرها برای ناهار به خانه می آمدم. روز قتل به خانه رفتم که بعد از ناهار با مادرش تلفنی حرف زد و بعد عصبانی شد. می گفت چرا بدگویی او را پیش خانواده اش کرده ام. ویترین خانه را شکست و قصد داشت به خانه برادرش برود که سد راهش شدم و با هم درگیر شدیم. در این درگیری خفه اش کردم.

 او حکم قصاص گرفت  و سال گذشته پای چوبه دار رفت اما برای جلب رضایت شش ماه مهلت گرفت. خانواده مقتول دیه یک میلیارد و پانصدمیلیون تومانی می خواستند. خانواده مرد اعدامی همه زمین و املاک شان را فروختند و یک میلیارد تومان جور کردند. مهلت تعیین شده پایان گرفت و چند روز پیش دوباره پای چوبه دار رفت و این بار با تلاش واحد صلح وسازش دادسرای جنایی تهران، مبلغ 500میلیون تومان بقیه پول دیه  به 300میلیون تومان کاهش یافت. این بار خانواده مقتول گفتند این 300میلیون تومان باید تا دوماه دیگر تامین شود. در غیر این صورت حکم را اجرا می کنند.