آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۱
شهرستان ها
۷

حوادث شهرستانها

دستگیری 3 نفر از مدیران و کارکنان شهرداری ساری

سه نفر از کارکنان و مدیران شهرداری ساری در هفته جاری دستگیر شدند.

یک مقام آگاه اظهار داشت: یک مدیر و دو نفر از کارمندان شهرداری ساری هفته جاری توسط دستگاه های مسئول دستگیر شدند. وی مسائل مالی و اقتصادی را دلیل این بازداشت اعلام کرد. همچنین رئیس کل دادگستری مازندران در نشست خبری با خبرنگاران درباره پرونده شهرداری ساری گفت : پرونده ای از شهرداری ساری در دادستانی مرکز استان باز شده و در حال تحقیقات است و با تکمیل آن اطلاع رسانی می شود.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری ، افزود: این پرونده ارتباطی به شهردار جدید ندارد و مربوط به دوران گذشته است و پرونده آن چند ماهی تشکیل شده و در مرحله تحقیقات است.

کشف بیش از 2 هزار قبضه سلاح در خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان از کشف دو هزار و 50 قبضه سلاح غیر مجاز در طرح جمع آوری سلاح و مهمات در سطح استان خبر داد.

سرتیپ «حیدر عباس زاده» اظهار داشت : پلیس ضمن هماهنگی قضایی طی چندین عملیات پی در پی و اجرای 9 طرح جمع آوری سلاح و مهمات یک هزار و 520 نفر از عاملان تیراندازی ها و دارندگان سلاح غیرمجاز را در سطح استان شناسایی و دستگیر کرد.

وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد 323 قبضه سلاح جنگی و یک هزار و 727 قبضه سلاح شکاری جمعا دو هزار و50 قبضه سلاح غیر مجاز به همراه 20 هزار و 30 عدد انواع فشنگ کشف شد، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با سال قبل 40 درصد افزایش داشته است. وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی، خاطرنشان کرد: پلیس  با کار اطلاعاتی پنج باند قاچاق سلاح و مهمات را تاکنون منهدم و همچنین 9 طرح جمع آوری سلاح و مهمات در سطح استان را به اجرا گذاشته است.

دستگیری آدم ربایان 300 هزار دلاری در زاهدان

فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با دستگیری چهار آدم ربا، نوجوان 13 ساله پس از 48 روز اسارت، آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

سرتیپ «محمد قنبری» افزود: در تاریخ دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری، چهار سرنشین یک دستگاه خودروی پژو 405 با سر و صورتی پوشیده و با تهدید سلاح سرد نوجوان 13 ساله را در محدوده خیابان آزادگان شهر زاهدان به زور سوار بر خودروی خود کرده و به سرعت از محل متواری شدند. وی با اشاره به اینکه انگیزه آدم ربایان از ربایش این نوجوان اخاذی از خانواده او بوده است، تصریح کرد: یک روز بعد از ربایش این نوجوان آدم ربایان با خانواده او تماس گرفته و در قبال آزادسازی اش مبلغ 300 هزار دلار درخواست کردند. وی در ادامه بیان کرد: ماموران هویت یکی از آدم ربایان را مشخص و با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه او را دستگیر کردند. وی ادامه داد: با دستگیری این فرد علاوه مشخص شدن محل اختفای نوجوان ربوده شده، هویت سه همدست دیگر او نیز روشن و سرانجام روز شنبه تیم های عملیات ویژه پلیس آگاهی ضمن دستگیری آدم ربایان، نوجوان ربوده شده را پس از 48 روز اسارت صحیح و سالم از چنگال آنها آزاد کردند.

سردار قنبری با اشاره به توقیف خودروی پژو 405 استفاده شده در این آدم ربایی خاطرنشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

کلاهبرداران 26 میلیارد ریالی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شش کلاهبرداری که 26 میلیارد ریال جعل و کلاهبرداری از حساب یک شرکت دولتی داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرتیپ مهدی انصاری ، اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر این که شخصی طی دو فقره نامه جعلی منتصب به مقام قضائی مبلغ 26 میلیارد ریال از حساب یک شرکت دولتی برداشت کرده، کارآگاهان پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با انجام تحقیقات فنی و تخصصی و تعامل با نماینده حقوقی و حراست یکی از بانک ها پرینت حساب مقصد کلاهبردار را مورد بررسی قرار دادند.فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در بررسی ماموران مشخص شد که مبالغ برداشتی توسط  شخص کلاهبردار به مبلغ سه میلیارد و 900 میلیون ریال بابت خرید طلا، 13 میلیارد و 550 میلیون ریال بابت خرید چهار دستگاه خودرو شامل: هایما، سوناتا، جک و سمند، پنج میلیارد ریال به حساب خواهرش و مابقی مبلغ را به حساب خودش نزد بانک ملی واریز کرده است.

انصاری ابراز داشت: بلافاصله دستور ممنوع الخروجی برای متهم  اصلی پرونده صادر شد. وی تاکید کرد: ماموران با انجام تلاش های شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی متهم اصلی و پنج متهم دیگر پرونده را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متهمان در بازجویی های اولیه به بزه انتسابی خود اعتراف کردند و طلاهای خریداری شده توسط متهم به مقدار تقریبی 450 گرم کشف و خودروها توقیف شد. وی افزود: این متهمان دارای سابقه کیفری در زمینه جعل و کلاهبرداری هستند.

وی ابراز داشت: شش متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

شرور مسلح فراری در ایرانشهر به دام افتاد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش و پیگیری پلیس ایرانشهر قاتل مسلح و عامل شرارتهای سریالی این شهرستان، معروف به «گرگ بیابان» دستگیر شد.

سرتیپ»محمد قنبری» افزود:  طی چند سال اخیر، در پی شرارت های سریالی فردی مسلح معروف به «گرگ بیابان» در سطح شهرستان ایرانشهر و قدرت نمایی او با سلاح های نیمه سنگین و انتشار عکس ها و کلیپ هایی در این خصوص توسط این فرد در فضای مجازی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: این شرور مسلح و تحت تعقیب، در چند سال گذشته ضمن ارتباط با گروه های تروریستی معاند، با تشکیل گروهکی سعی در ناامن جلوه دادن استان و بدنام کردن مذهب تشیع داشت و در راستای رسیدن به اهداف پلید خود با تیراندازی به مردم عادی، از سال 1390 تا سال 1393مرتکب پنج فقره قتل عمد مسلحانه در سطح استان شد و سپس به کشور پاکستان فرار کرد.

وی تصریح کرد: تلاش پلیس برای دستگیری این شرور ادامه داشت تا اینکه ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر مدتی قبل سرنخ هایی از حضور مجدد این فرد در سطح شهرستان به دست آوردند.

وی بیان داشت: پلیس با انجام یک سری اقدامات تخصصی مخفیگاه این شرور را در یکی از روستاهای حومه ایرانشهر شناسایی و روز جمعه  متهم را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کرد.

وی با اشاره به توقیف یک دستگاه خودروی نیسان پیکاب متعلق به این شرور و کشف یک قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات جنگی در بازرسی از مخفیگاه او خاطر نشان کرد: این شرور با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.