آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۲
حوادث
۱۲

اخبار

کشف 1/5تن مواد مخدر در مرز

گروه حوادث/ ماموران هنگ مرزی میرجاوه در 2 عملیات جداگانه بیش از یک و نیم تن مواد مخدر  از قاچاقچیان کشف کردند اما متهمان متواری شدند.

به گزارش پلیس، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در این باره گفت: به دنبال  تشدید برخورد قاطع با ورود هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، پس از اطلاع مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی تگور شهرستان میرجاوه و با برنامه ریزی منسجم موفق شدند به اطلاعات مربوط به محل اختفای قاچاقچیان و محموله موادمخدر و همچنین زمان برنامه ریزی شده برای انتقال محموله به داخل کشور دست پیدا کنند و در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را تحت کنترل خود قرار دادند که قاچاقچیان پس از آگاهی از حضور ماموران از محل متواری شدند اما از آنها یک تن و 180 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

سردار گودرزی در ادامه به یک عملیات موفقیت آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی میرجاوه نیز اشاره کرد و گفت: در عملیاتی دیگر، سوداگران مرگ که قصد داشتند محموله خود را به وسیله یک دستگاه خودرو تویوتا وارد کشور کنند، با هوشیاری مرزداران از رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و ضمن رها کردن محموله 258 کیلوگرمی مواد مخدر از محل متواری شدند.

شکایت شوهر به خاطر سفر پنهانی همسر و فرزندان به ترکیه

گروه حوادث/ مرد جوان وقتی فهمید همسرش اموال او را سرقت کرده و مخفیانه به همراه فرزندانش به خارج از کشور رفته از او شکایت کرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل مرد جوانی به پلیس رفت و از ناپدید شدن زن و بچه هایش خبر داد. او گفت: وقتی از سر کار به خانه برگشتم با دیدن خانه ام که به هم ریخته بود شوکه شدم، از طلا و دلارها و اسناد و مدارکم نیز خبری نبود و از همه مهم تر همسر و دختر و پسرم هم ناپدید شده بودند. هر چه با تلفن همراه همسرم تماس گرفتم خاموش بود. دوست و فامیل هم از آنها بی خبر بودند. نگران زن و بچه هایم هستم و می ترسم بلایی سر آنها آمده باشد.

به دنبال این شکایت، تحقیقات برای یافتن زن جوان و فرزندانش به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. اما در حالی که بررسی ها ادامه داشت، مرد جوان به دادسرا آمد و این بار شکایت جدیدی مطرح کرد. او گفت: از همسرم شکایت دارم.

 او دیروز با من تماس گرفت و گفت که به دنبال او و بچه ها نگردم. گفت که با بچه ها مخفیانه به ترکیه رفته است و زندگی جدیدی را آغاز کرده اند. حالا از همسرم به اتهام ربودن فرزندانم و سرقت اموالم شکایت دارم.با شکایت جدید مرد جوان، تحقیقات برای تایید صحت اظهارات شاکی و شناسایی همسر و فرزندان وی به دستور بازپرس جنایی صادر شد.