آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۴۰۷
صفحه آخر
۲۰
خبر روز

بسته حمایتی سازمان سینمایی

یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا حاوی خبرهای دلگرم کننده برای اهالی سینما بود. می توان امید داشت که بسته های حمایتی جدید سازمان سینمایی  مشوقی برای اکران فیلم های تازه نفس در سالن های سینما باشد. در این جلسه مقرر شده است فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه به سینما تعلق بگیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت شود؛ البته تک سئانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهند بود.

همچنین قرار است به کلیه فیلم هایی که از تاریخ اول مرداد تا اول آبان 99 اکران می شود، یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام 4 درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند؛ البته چنانچه فروش فیلمی از 500 میلیون تومان بیشتر شود، 100 میلیون تومان دیگر نیز به صورت بلاعوض اعطا خواهد شد. در این مدت سه ماهه، قبض برق سینماهای فعال حاضر هم از سوی سازمان سینمایی پرداخت خواهد شد.

طبق مصوبات این جلسه، به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل دو هفته در سینماهای کشور شده اند و فیلم های خارجی هم تا حدی مجوز اکران دارند که بنا بر تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد.

خروجی این جلسه یک خبر خوش هم برای مخاطبان سینما داشت؛ در این ایام بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها است.