آرشیو یکشنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۷۹۹
صفحه اول
۱
حرف اول

درباره طرح اتهام به مسئولان

ناصر ذاکری (کارشناس اقتصادی)

جروبحث ها، انتقادهای تند و حتی اتهام زنی مسئولان و مقامات متنفذ کشور به یکدیگر، امر چندان غیرمنتظره و جدیدی نیست؛ به ویژه در ایام رقابت های انتخاباتی و مناظره ها شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. بااین حال، سخنان اخیر آقای مصطفی میرسلیم علیه محمدباقر قالیباف، پرونده این گونه اتهام زنی ها را وارد دور جدیدی کرده است. دوشنبه گذشته معاون اول رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، با اشاره به جریان اتهام زنی برخی مسئولان رده بالا به یکدیگر، از قوه قضائیه خواست به سرعت به این پرونده رسیدگی کند؛ زیرا به قول ایشان «در غیر این صورت شاهد شکل گیری باوری نادرست در افکار عمومی نسبت به عملکرد و سلامت همه مدیران ارشد نظام خواهیم بود». تجربه گذشته نشان می دهد معمولا به دنبال اتهام زنی هایی از این دست، یکی از دو رویه زیر در پیش گرفته می شود:

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 1,390,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 70 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.